فوتبال
لوئیس دیاز بازیکن لیورپول و پدرش برای اولین بار پس از ربوده شدن او با هم آشنا شدند |  فوتبال

لوئیس دیاز بازیکن لیورپول و پدرش برای اولین بار پس از ربوده شدن او با هم آشنا شدند | فوتبال

لوئیس دیاز، فوتبالیست لیورپول، با پدرش که اواخر اکتبر در شمال کلمبیا توسط واحدی از یک گروه چریکی ربوده شد و هفته گذشته آزاد شد، دوباره پیوست.

در عکس‌های منتشر شده در توییتر سابق فدراسیون فوتبال کلمبیا، این مهاجم و پدرش لوئیس مانوئل دیاز خیمنز در حال بغل کردن یکدیگر دیده می‌شوند. فدراسیون با پیام “خوش آمدی به خانه، لوهو” از ورود دیاز بزرگ به بارانکیلا خبر داد، جایی که تیم ملی کلمبیا روز پنجشنبه به مصاف برزیل می رود.

مردان مسلح موتورسیکلت سوار والدین دیاز را از یک پمپ بنزین در شهر کوچک Barrancas در 28 اکتبر ربودند. مادر او، سیلنیس مارولاندا، در عرض چند ساعت توسط پلیسی که خود را در اطراف شهر 40000 نفری نزدیک مرز کلمبیا با ونزوئلا محاصره کرده بود، نجات داد.

پس از آدم ربایی، نیروهای ویژه در منطقه کوهستانی بین کلمبیا و ونزوئلا مستقر شدند تا پدر دیاز را جستجو کنند. پلیس همچنین برای اطلاعات دریافتی جایزه تعیین کرد.

والدین لوئیس دیاز در جریان مذاکرات صلح بین دولت کلمبیا و یک گروه چریکی ربوده شدند. عکس: Federación Colombiana de Fútbol/AFP/Getty Images

در ابتدا مشخص نبود چه کسی این آدم ربایی را انجام داده است. دولت کلمبیا بعداً اعلام کرد که اطلاعاتی دارد مبنی بر اینکه واحدی از ارتش آزادیبخش ملی (ELN) مسئول این حادثه است. این گروه بعداً به آدم ربایی اعتراف کرد و گفت که این یک اشتباه بوده و رهبران ارشد دستور آزادی پدر را داده اند.

والدین دیاز در جریان مذاکرات صلح بین دولت کلمبیا و گروه چریکی ربوده شدند. مقامات چهار مظنون را در آخر هفته دستگیر کردند.

دفتر بازرس کلمبیا تخمین می زند که بین ژانویه 2022 تا سپتامبر 2023، گروه های مسلح 160 آدم ربایی و 121 نفر را آزاد کردند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

پس از آزادی پدر دیاز، هیئت دولت در مذاکرات صلح در بیانیه ای خواستار آزادی ELN همه کسانی شد که هنوز در «اسارت هستند» و به عمل آدم ربایی پایان دهد. تجارت با مردم حتی در شرایط درگیری مسلحانه نیز قانونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *