فوتبال
لوئیس روبیالس، پیرز مورگان و نی که کمر شتر پر بار را شکست |  فوتبال

لوئیس روبیالس، پیرز مورگان و نی که کمر شتر پر بار را شکست | فوتبال

SE ACABÓ

تا زمانی که عکس های او به طور کامل منتشر نشود، ما فقط می توانیم حدس بزنیم که آیا در مورد شرایطی که لوئیس روبیالس در نهایت قصد خود را برای استعفا از سمت خود به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد، چیزهای زیادی برای خواندن وجود دارد یا خیر. سه هفته پس از قهرمانی اسپانیا در جام جهانی زنان و تصمیم روبیالس برای بوسه رضایت‌بخش بر لبان جنی هرموسو، این بازیکن اسپانیایی در مصاحبه‌ای اختصاصی با پیرس مورگان اعلام کرد که قصد استعفا را دارد. مرد آلفای گستاخ و تفرقه‌انگیز که پس از انتقاد علنی توسط همکارش به دلیل ادامه «تحقیر» یک زن محبوب و پرمخاطب، در زمینه ترک شغل راحت و با درآمد خوب شکل می‌گیرد.

اگرچه روبیالس تصور چندانی نداشت که مورگان کیست، اما شباهت های بین خروج او از فدراسیون اسپانیا و خروج پخش کننده از صبح بخیر بریتانیا کاملاً متفاوت نیست. در حالی که باید تا سه‌شنبه منتظر بمانیم تا بفهمیم که آیا حضور یک به یک آن‌ها بیشتر یک حمام با نور شمع بود تا یک جلسه ویک‌برد، حداقل اکنون می‌دانیم که او چند هفته گذشته را به تحقیر هرموسو سپری کرده است تا رسماً او را متهم کند. از تجاوز جنسی او سرانجام متوجه می شود که کار تمام شده است و با اکراه آماده است تا قلاب خود را آویزان کند.

روبیالس روز یکشنبه در بیانیه‌ای گفت: پس از تعلیق سریع فیفا و سایر پرونده‌هایی که علیه من تشکیل شد، واضح است که نمی‌توانم به وظایفم برگردم. او پس از صحبت با دخترانش (آنها همیشه دوست دارند بگویند دختر دارند) و پدرش به این نتیجه رسید. اصرار بر صبر کردن و ادامه دادن کمک مثبتی به فدراسیون و فوتبال اسپانیا نخواهد کرد. در میان چیزهای دیگر، نیروهای واقعی وجود دارند که مانع بازگشت من می‌شوند.» جالب توجه است که روبیالس در هیچ نقطه ای از اظهارات خود چیزی شبیه به پشیمانی نشان نداد یا عذرخواهی نکرد. این قابل درک است، با توجه به اینکه ممکن است در آینده مجبور شود در مسیر منقار بایستد و همچنان اصرار کند که اشتباه کمی انجام داده است.

جنیفر هرموسو از پاچوکا در بازگشت به باشگاه مکزیکی تجلیل شد. عکس: لوئیس کورتس/ رویترز

در حالی که برندگان جام جهانی اکنون می‌توانند بدون ربوده شدن رعد و برق توسط روبیالس و ریزش سمی از پیروزی‌های خود لذت ببرند، هیچ کمبودی از مردان مصمم برای ایستادگی اسپانیایی در برابر او وجود ندارد – و تقریباً همیشه مردان هستند. او قربانی یک شکار جادوگر است. و در حالی که کاملاً ممکن است که این جنجال در صورتی که روبیالس یک mea culpa و یک عذرخواهی همراه آن صادر می‌کرد، به پایان می‌رسید، اما شیطنت‌های او نی بود که کمر شتر را در وضعیتی که مدت‌ها در فوتبال اسپانیا سنگین بود، شکست. اما هیز، مدیر چلسی، زن باهوش و حساسی، گفت: برای اسپانیایی ها فقط یک بوسه نیست. “این مربوط به سال ها زن ستیزی سیستماتیک نسبت به بازیکنان است. این یک اتفاق جداگانه نیست. این به این دلیل است که فدراسیون آنطور که شایسته است از آنها حمایت نمی کند. روبیالس که مدتهاست در مرکز همه مشکلات این فرهنگ بوده است، سرانجام از بین رفت.

زنده در وب سایت اصلی

به جان بروین از ساعت 19.45 BST برای پوشش داغ MBM از راب پیج و بازی ضروری تیمش در مقدماتی یورو 2024 لتونی 0-0 ولز بپیوندید.

نقل قول روز

بدیهی است که وقتی من و گرت با هم صحبت می کنیم، نام هایی مانند ترنت (الکساندر-آرنولد)، (کیران تریپیر)، ریس جیمز به میان می آیند… فکر می کنید روزهای شما به پایان رسیده است. و فدای چند تعطیلات و چند تابستون؟ من از 19 سالگی این کار را انجام می دهم. من الان 33 ساله هستم. من و گرت خارج از زمین رابطه خوبی داریم. ما در حال صحبت هستیم و هنوز احساس می کنم می توانم به تیم کمک کنم. پس چرا متوقف شود؟» – کایل واکر که در تساوی 1-1 مقابل اوکراین در مقدماتی یورو 2024 هدف انگلیس قرار داشت، می گوید که چگونه گرت ساوتگیت او را از بازنشستگی بین المللی منصرف کرد.

کایل واکر گلزنی در تساوی 1-1 انگلیس مقابل اوکراین را جشن گرفت.
عکس: متیو چایلدز/ تصاویر اکشن/ رویترز

همانطور که قطعه متفکر جاناتان ویلسون را در مورد معمای «کلوب در مقابل بازیکن ستاره» می خواندم، نکته ای را به یاد آوردم که یک تهیه کننده جوان برای کانال تلویزیونی نوپای Canal+ در پاریس در اواسط دهه 1990 به من داده بود. کانال + قرار بود به 3 میلیون مشترک کابلی فوتبال ارائه دهد و همکارم مسئول ارائه ورزش بود. او با هیجان اعلام کرد که با قرار دادن حداکثر 30 دوربین روی زمین، تلویزیون را متحول خواهند کرد. بخش بزرگی از آنها به نماهای نزدیک یا «دوربین های تک بازیگری» اختصاص داده شده است که کل نمایش را با تمرکز صرف بر روی آن یا آن ستاره دنبال می کنند. او به من گفت که اکثر مردم (در فرانسه در آن زمان) به اندازه کافی برای یک تیم خاص هیجان زده نیستند (به یاد داشته باشید، این بعد از مارسی بود، اما قبل از آن). لس آبی جام جهانی را به دست آورد) بنابراین ایده کانال ایجاد نوعی کیش شخصیت و ارائه هر مسابقه (نه یک لیگ، یک باشگاه یا یک فصل) به عنوان مبارزات شخصی بازیکنان بود. در نهایت، این به معنای تمرکز بر مهارت های فردی بود. لحظات بحث؛ دریبل های تک به تک، تکل ها و خطاها؛ و (در آینده نگری) نیاز به داشتن هر چه بیشتر شخصیت های فردی مختلف در میدان مسابقه. Ainsi soit-il (و همینطور گذشت). این باعث می‌شود که شوت “Subbuteo” مسابقه را در اوایل روز از دست بدهم، شات “Subbuteo” از چشم عقاب که در آن حتی بهترین مهاجمان بین‌المللی (بدون حمایت…) نامشان روی پیراهن‌هایشان نوشته نشده است. اگر پلک بزنید، ممکن است یک هدف را از دست بدهید. بو کشیدن“-راسل ریچاردسون.

رهبران متزلزل، آنها همهرایکسان– هریت آزبورن.

نامه های خود را به آدرس [email protected] ارسال کنید. برنده امروز نامه بدون جایزه روز … راسل ریچاردسون است.

تیم فوتبال هفتگی آخرین اقدام بین المللی را برای شما مدیریت می کند.

کتاب هفتگی فوتبال اواخر این ماه منتشر می شود و می توانید نسخه خود را سفارش دهید (تخفیف) الان الان.

کتاب هفتگی فوتبال
آه… عکس: گاردین

یک رویداد زنده برای جشن راه اندازی کتاب هفتگی فوتبال در 26 سپتامبر برگزار می شود. جزئیات بیشتر و بلیط آنها اینجا هستند. و سپس کپسول دوباره در ماه نوامبر به تور می رود. برخی از تاریخ ها فروخته شده است اما بلیط ها هنوز در جاهای دیگر موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *