گلف
لیست پول های زشت گلف نشان می دهد که ورزش در خطر از دست دادن خط است |  گلف

لیست پول های زشت گلف نشان می دهد که ورزش در خطر از دست دادن خط است | گلف

تیمشکل پاسخ‌های بی‌معنی این است که شما با هیچ یک از ۱۰۰ نفری که برای هر یک مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ملاقات نمی‌کنید. با این حال، این مسابقه احتمالاً به اندازه هر چیز دیگری بینشی معتبر از نگرش مردم بریتانیا در این دوران دیوانه کننده ارائه می دهد.

چند هفته پیش الکساندر آرمسترانگ چهره های معروفی را با نام های مرتبط با گل مطرح کرد. اتفاق بعدی برای کسانی که می خواستند گلف قلب ها و ذهن ها را تسخیر کند بسیار ناراحت کننده بود.

تنها شش نفر از کسانی که از آنها پرسیده شد، جاستین رز را توصیف کردند: قهرمان بزرگ، بریتانیایی، دارنده مدال طلای المپیک و بازیکنی که برای ایجاد امتیاز گلف زنان توجه زیادی را به خود جلب کرده است. او در مقایسه با لیلی آلن دلیل کمی برای اهمیت دادن به اتفاقاتی که در تلویزیون در طول روز می‌گذرد یا عدم علاقه‌اش دارد، ندارد، اما این آخرین یادآوری واضح از حبابی است که گلف در آن کار می‌کند.

ویکتور هوولند حضور در کنفرانس مطبوعاتی قبل از چالش جهانی قهرمان را مناسب ندید. با توجه به اینکه او مدافع عنوان قهرمانی بود، عجیب بود. شاید نروژی مشغول شمردن پولش بود. او 37،112،235 دلار (حدود 29 میلیون پوند) در برنده‌های تور PGA 2023 که به رویدادی در باهاما می‌رفت، جمع‌آوری کرده بود. او یک گلف باز عالی و دوست داشتنی است، اما سوزن زیادی را تکان نمی دهد. دستمزد او قبل از تایید، او را در بین 10 تیم برتر لیگ برتر بیسبال قرار می داد.

اگر قبلاً اینطور نیست، گلف در خطر جدی از دست دادن فیلمنامه است. گفتن اینکه ورزشکاران بیش از حد دستمزد دریافت می کنند مانند این است که به چهارشنبه بعد در روز سه شنبه اشاره کنیم، اما حقوقی که به گلف بازان داده می شود کمی نگران کننده شده است. زمانی که جان رام به انتقال به LIV مرتبط می شود، بنا بر گزارش ها صدها میلیون دلار، معامله فوراً قابل باور است. این چیزی است که گلف تبدیل به یک ورزش شده است، زمانی که پیدا کردن ته سوراخ کلید همه چیز بود. کسانی که در این سیستم هستند (نه فقط بازیکنان؛ این موضوع در مورد مدیران، دستیاران و مربیان نیز صدق می‌کند) حس ارزشی تحریف شده‌ای دارند. این قبل از LIV وجود داشت و فقط باعث افزایش سرعت شد. تنش هایی در تور PGA وجود دارد زیرا بسیاری از رتبه ها معتقدند که دستمزد کمتری دریافت می کنند. ورزش خالص، این نیست.

گوه Hovland بخشی از سهم او از برنامه تاثیر بازیکن است، یک طرح پیچیده ایجاد شده توسط LIV و تور PGA زمانی که سرمایه گذاران عربستان سعودی برای اولین بار حصار حلقه زده شدند. روری مک ایلروی در صدر فهرست امسال قرار گرفت که به بازیکنانی که به تور علاقه نشان می دهند پاداش می دهد و 15 میلیون دلار به جیب زد. تایگر وودز که بین آوریل و نوامبر بازی نکرد، 12 میلیون دلار دستمزد دریافت کرد. تصور کنید که لیگ برتر به ارلینگ هالند به خاطر مهربانی برای پیوستن به شغلش، پاداش سنگینی بدهد.

در این مرحله هیچ مقدار پولی برای مک‌ایلروی یا وودز تفاوتی ایجاد نمی‌کند و این زوج بلافاصله چهره‌های ورزش خود هستند، اما اندازه این پرداخت‌ها هنوز از نظر بسیاری ناپسند است. ادی پپرل، بازیکن DP World Tour گفت: “گلف حرفه ای یک خیابان یک طرفه است که به جایی نمی رسد.” او عقل خود را از دست داد و من احترام و عشق خود را نسبت به او از دست دادم. اگر مردم ابتذال را تشخیص دهند، مشکل جدی در گلف ایجاد می شود.

جردن اسپیث که برنامه تاثیر بازیکن به او 7 میلیون دلار داده بود، در ارزیابی معنای این موضوع کمی مردد بود. او گفت: «من فکر می‌کنم هدف از این کار کمک به بازدارندگی بازیکنان از پذیرش پیشنهادهای سعودی با دلار بالا، پیشنهادهای LIV است. “اگر می خواهید اعدادی را ببینید که در حال حاضر به بازیکنان داده می شود، چند بازیکن منتخب، در واقع این کار را انجام نمی دهد.

ویکتور هوولند امسال تنها با شرکت در چالش جهانی قهرمان نزدیک به 29 میلیون پوند به جیب زد. عکس: فرناندو لیانو/AP

«فکر می‌کنم تصمیم کاملاً متفق القول بود، از جمله در میان ما که به‌طور قابل‌توجهی از این موضوع منتفع شده‌ایم، برای کاهش آن وجوه و یافتن راهی برای توزیع آن وجوه در جای دیگر، در حالت ایده‌آل برای حمایت از مزارع، کیف پول‌ها، به طوری که همچنان بتوانید از آنها بهره ببرید. به طور جداگانه اما پیدا کردن نقطه شیرین مناسب. به عبارتی، و فکر می‌کنم همه را خوشحال می‌کند.”

دیدگاه اسپیث توسط صندوق های جایزه مسابقات پشتیبانی می شود. قهرمانی بازیکنان در حال حاضر 25 میلیون دلار ارزش دارد، مسابقات آزاد ققنوس 20 میلیون دلار است، و توقف‌های تور یکنواخت بازیکنان را با قیمتی نزدیک به 9 میلیون دلار می‌برد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

بحث بر سر این که آیا توپ های گلف باید «به عقب برگردانده شوند» مظهر کسالت است. حداقل تا زمانی که مک ایلروی مداخله کرد. در روز چهارشنبه R&A تغییراتی را در توپ اعلام خواهد کرد تا بتواند دسترسی بازیکنان پیشرو را محدود کند. هنگامی که در ابتدا مطرح شد، سازندگان تجهیزات و برخی از همکاران مک ایلروی با آن مخالفت کردند.

مک ایلروی از جمله کسانی است که فکر می کنند نیازی به تغییر توپ برای کسی خارج از سطح نخبگان نیست. او گفت: «فورک زدن پاسخی منطقی برای همه بود. اما باز هم، پول در این بازی صحبت می کند. بار دیگر با ag شروع می شود و با creed هم قافیه می شود. وقتی R&D برنامه‌های خود را مشخص می‌کند، ناله‌ها و ناله‌های برخی از عناصر بازی در نهایت بسیار معمولی خواهد بود، نه به نفع ورزش.

ساعت در حال بررسی این موضوع است که آیا می توان بین تورهای گلف تاسیس شده و صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان معامله ای انجام داد. گروه ورزشی فن‌وی نیز پیشنهاداتی برای همکاری با این تور ارائه کرده است. چیزی شبیه به این نه تنها برای دفع تهدیداتی که LIV ممکن است ایجاد کند، بلکه برای ایجاد پایداری بلندمدت نیز مورد نیاز است. گلف بازان هرگز بهتر از این نبوده اند. این امر از نظر شهرت هزینه دارد.

  • آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر می‌خواهید پاسخی تا 300 کلمه را برای انتشار در بخش نامه‌های ما ایمیل کنید، لطفاً اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *