فوتبال
مارکوس رشفورد آشفته باید از انگلیس بخواهد تا فرم را دوباره تنظیم کند |  مارکوس راشفورد

مارکوس رشفورد آشفته باید از انگلیس بخواهد تا فرم را دوباره تنظیم کند | مارکوس راشفورد

gآرت ساوتگیت در اولدترافورد حضور داشت و از لحظاتی که در کنار جمعیت بود لذت برد. سرمربی تیم ملی انگلیس با اخراج مارکوس راشفورد پس از سوختن، موجی از امید را احساس کرد. سه شنبه قبل از بازی منچستریونایتد و گالاتاسرای در لیگ قهرمانان اروپا بود که در دقیقه 53 به تساوی 1-1 رسید و راشفورد پاس کریستین اریکسن را گرفت.

هنگامی که او در هشت یارد خارج از محدوده در سمت راست به توپ رسید، نزدیکترین مدافع، آنجلینو، با فاصله مشابهی فاصله داشت. در این مرحله اتفاق عجیبی افتاد، چیزی که فصل گذشته اتفاق نمی افتاد، و وضعیت فعلی راشفورد را روشن کرد.

رشفورد به جای اینکه به سمت گل برود و مطمئن شود آنجلینو درست مقابل او قرار دارد، سرعت خود را کاهش داد، دو بار لمس کرد و ناگهان در الگوی نگه داشتن قفل شد. او به وضوح انتظار داشت برونو فرناندز از سمت چپ او بدود و او را به چالش بکشد، این تصمیمی نبود که هواداران یونایتد می خواستند. چیزی که وضعیت را بدتر کرد این بود که پاس تلگراف شده، با تأخیر بیش از حد، کمی پشت سر فرناندز پخش شد نه در فضای مقابل او. ساشا بوی، مدافع همکار، توانست توپ را دفع کند و اولدترافورد شروع به ذوب شدن کرد.

این اولین باری نبود که در آن شب، هواداران یونایتد خشم خود را نسبت به رشفورد، که یکی از آنها بود و همچنین طرفدارش بود، خالی می کردند. یک قهرمان واقعی برای چیزهایی که در زمین به دست آورد و مهمتر از آن، برای چیزهایی که خارج از زمین با کار اجتماعی خود به دست آورد. آنها در وقت های تلف شده نیمه اول ناله کردند زیرا احساس کردند راشفورد از مسابقه 50-50 کنار رفته است. داری به اونایی که دوستشون داری صدمه میزنی شما از کسانی که می دانید می توانند بدهند، بیشتر می خواهید.

راشفورد در دقیقه 68 شکست نهایی که بحران یونایتد در اوایل فصل را بیشتر کرد، وارد زمین شد. این قبل از حذف او از بازی قبلی (شکست خانگی مقابل کریستال پالاس) بود. آن روز اریک تن هاگ در دقیقه 77 او را گرفت. پیشنهاد شده بود که راشفورد باید قبل از بازی شنبه گذشته مقابل برنتفورد در اولدترافورد کنار گذاشته شود. او جای خود را حفظ کرد اما در دقیقه 63 اخراج شد و یونایتد 1-0 شکست خورد. آنها در نهایت برای پیروزی جمع می شوند.

راشفورد در گزارش بازی گاردین در برابر برنتفورد به یک “شبح” تشبیه شد، و اگر فرم او برای تن هاگ نگران کننده است، که به طور فزاینده ای زودتر تعویض شده است و در این فکر است که آیا زمان شروع الخاندرو گارناچو فرا رسیده است. ساوت‌گیت هم برای بازی دوستانه روز جمعه مقابل استرالیا و روز سه‌شنبه مقابل ایتالیا در مقدماتی یورو 2024 آماده می‌شود.

فرم ضعیف مارکوس راشفورد به این معنی است که اریک تن هاگ او را به طور فزاینده ای زودتر از زمین خارج خواهد کرد. عکس: Jason Cairnduff/Action Images/Reuters

سریال یونایتد به ندرت مستقل از سریال بریتانیایی است و قطعاً در حال حاضر اینطور نیست. هری مگوایر، کسی هست؟ برای اولین بار از زمان جام جهانی قطر، میسون مانت واجد شرایط انتخاب بین المللی شد زیرا ساوتگیت او را نادیده گرفت. به گفته ساوتگیت، هافبک یونایتد “آنقدر کار نکرده بود که جلوتر از بقیه بماند”.

راشفورد در پیروزی انگلیس مقابل اسکاتلند در همپدن پارک در ماه سپتامبر عملکرد خوبی داشت، اما پس از بازگشتش به یونایتد، با موفقیت روبرو شد. با وجود تمام مشکلات باشگاه در ابتدای فصل، او رفتاری تهدیدآمیز از خود نشان داد. او اخیراً به بن بست رسیده است و نامشخص به نظر می رسد که نماد لحظه گالاتاسرای خود است. راشفورد قبلاً انتقادهایی شنیده بود که او بیش از حد شوت می زند و بیش از حد خودخواه است. وقتی به دنبال فرناندز می‌گشتید، این در ذهن شما بود؟

نکته مهم تر وحشیانه زیاده روی است که به راشفورد، که در هالووین 26 ساله بود، و اعتماد به نفس او می چسبد. فصل از دست رفته او در 2021-22 به خوبی مستند شده است، به ویژه با اذعان به اینکه چگونه سلامت روانی او بدتر شده است. او گفت: “بیشتر اوقات من در فضای مناسب برای بازی ها نبودم.” “من از برخی از چیزهایی که اتفاق افتاده تعجب نمی کنم.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

بازگشت راشفورد به تلسکوپ 30 گلی یونایتد در فصل گذشته و بازگشت موفقیت آمیز او به تیم انگلیس برای جام جهانی داستان خوبی بود. این ریشه در یک پیش فصل کمیاب داشت که در آن او مانند یک جانور کار می کرد و مهمتر از آن، یک تنظیم مجدد روانی بود که با آمدن تن هاگ و انرژی متفاوت در اطراف اولدترافورد به کمک او کمک کرد. شانس راشفورد دوباره در مسیر اشتباهی قرار دارد، اما او خیالش راحت شده است. چرا به او ظرفیتی شبیه لازاروس که قبلا نشان داده بود داده نمی شود؟ حجم نمونه این فصل در مقایسه با 2021-22 بسیار کوچکتر است. او فقط به یک گل، یک عملکرد و یک جرقه نیاز دارد.

شاید به انگلیس هم بیاید. آنچه واضح است این است که راشفورد به چیزی نیاز دارد. گزینه‌های ساوت‌گیت در نقش‌های هجومی گسترده، به‌ویژه در جناح چپ، جایی که راشفورد ترجیح می‌دهد بازی کند، عمیق‌ترین گزینه‌ها است. به همین دلیل است که مدیر رحیم استرلینگ را با قرار دادن آرام روی شانه‌اش از ساختمان بدرقه می‌کند.

ساوت‌گیت در تساوی حذفی خود در جام جهانی، بوکایو ساکا را در سمت راست و فیل فودن را در سمت چپ آغاز کرد و آنها همچنان احساس می‌کنند که بازیکنانی هستند که بالاتر از رشفورد، جک گریلیش، جیمز مدیسون و دیگران هستند. ساکا به دلیل مصدومیت دیدارهای استرالیا و ایتالیا را از دست خواهد داد. راشفورد نیاز به تنظیم مجدد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *