مدیران فوتبال پیروزی دادگاه اتحادیه فوتبال انگلیس در مبارزه با قوانین فیفا را جشن گرفتند | فوتبال

گروهی از مدیران فوتبال از پیروزی قابل توجهی در مبارزه با مقررات جدید فیفا که برای کنترل صنعت فوتبال طراحی شده است، خبر دادند.

دادگاه منصوب شده توسط اتحادیه فوتبال (FA) دریافته است که برخی از عناصر کلیدی مقررات نماینده فوتبال فیفا (FFAR) با قانون رقابت های انگلیس سازگار نیست و فدراسیون فوتبال نمی تواند قوانین جدید را به شکل فعلی اجرا کند. این عناصر به عنوان یک سقف پیشنهادی برای اندازه کارمزدی که یک نماینده در هر انتقال دریافت می‌کند و محدودیتی در دفعات پرداخت‌های دریافتی توسط هر نماینده درک می‌شود.

این پرونده یکی از چندین پرونده بود که توسط نمایندگان در سراسر اروپا مطرح شد و توسط اتحادیه نمایندگان فوتبال اروپا هماهنگ شد. روز پنجشنبه، این نهاد از نتیجه فرآیند داوری استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است: «امروز ما نتایج پرونده مدیران فوتبال انگلیس را در روند داوری FA Rule K شنیدیم. ما خوشحالیم که می شنویم دادگاه در کنار عوامل قرار گرفته و اجرای FFAR را مسدود کرده است. همانطور که دوستان انگلیسی ما به درستی بیان کردند، این مقررات تلاشی بود برای شکستن مهره ها با پتک، فراتر از دلیل مشروع. افراط و تفریط بود.»

ماموران آلمان و اسپانیا در تلاش های خود برای رهگیری مرز FFAR در آن کشورها موفق بودند. فیفا پیشنهاد کرده است که هزینه‌های نقل و انتقالات را حداکثر تا 10 درصد بر درآمد مدیرانی که از طرف یک باشگاه فروشنده عمل می‌کنند، محدود کند و اجازه می‌دهد تا مشتریان مدیران بیش از هر سه ماه یک بار پرداخت کنند.

به عنوان بخشی از FFAR، فیفا می خواهد توانایی مدیران را برای گرفتن سهمی از دستمزد بازیکنان در صورت انجام معامله محدود کند و یک اتاق تسویه حساب آنلاین برای پیگیری نقل و انتقالات جهانی ایجاد کرده است. همچنین پیشنهاداتی برای جلوگیری از حضور مدیران در خرید و فروش باشگاه ها در نقل و انتقالات اعلام شده است. مشخص نیست تصمیم روز پنجشنبه چگونه بر این جنبه های FFAR تأثیر می گذارد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

انتظار می رفت اتحادیه فوتبال انگلیس نسخه داخلی FFAR (معروف به NFAR) را اواخر ماه گذشته عرضه کند. این تصمیم در انتظار نتیجه داوری به تعویق افتاد. هیئت حاکمه بریتانیا باید میزان تأثیر ارزیابی دادگاه بر توانایی آن برای ادامه NFAR را در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *