گلف
مذاکرات تحقیق و توسعه برای تامین مالی پروژه های گلف عربستان با افزایش پذیرش در پادشاهی ادامه می یابد |  گلف

مذاکرات تحقیق و توسعه برای تامین مالی پروژه های گلف عربستان با افزایش پذیرش در پادشاهی ادامه می یابد | گلف

تحقیق و توسعه در حال مذاکره برای تامین مالی پروژه های گلف عربستان سعودی است. این حرکتی است که پذیرش رو به رشد پادشاهی را در دالان‌های قدرت ورزش نشان می‌دهد. اکنون گمانه زنی ها افزایش می یابد که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی می تواند از مسابقات قهرمانی آزاد یا مسابقات آزاد بریتانیا زنان، هر دو دارایی تحقیق و توسعه، برای افزایش ردپای خود در گلف استفاده کند.

مارتین اسلامبرز، مدیر اجرایی R&A، ماه هاست با یاسر الرمیان، فرماندار PIF در تماس بوده است. این زوج در مسابقات قهرمانی لینکز دانهیل در ماه اکتبر در کنار یکدیگر بازی کردند. رومایان با نام مستعار در برگه قرعه کشی قرار گرفت.

با توجه به محکومیت این کشور توسط گروه‌های مبارزاتی و سازمان‌های بین‌المللی به دلیل نقض حقوق بشر، تمایل تحقیق و توسعه برای همکاری با عربستان سعودی واکنش‌هایی را برانگیخت. اکنون تحقیق و توسعه ماهیت رسمی ارتباطات عربستان را تایید کرده است. سخنگوی هیئت حاکمه به گاردین گفت: “گلف عربستان یک انجمن ملی متعهد به تحقیق و توسعه است و بحث هایی در مورد حمایت ما از پروژه های توسعه بالقوه در حال انجام است.”

آنچه عربستان سعودی به سمت گلف از طریق تور LIV نشان می‌دهد این است که پول چیزی نیست. با این حال، اتحاد با تحقیق و توسعه، این تصور را که سعودی‌ها خارجی هستند، از بین می‌برد.

منابع در R&A اصرار دارند که هیچ برنامه ای برای PIF برای پرداخت های بلاعوض وجود ندارد. اما بسیاری از مردم در این مورد قانع نخواهند شد، زیرا R&D در تلاش است تا نه تنها پروژه های مردمی خود را تأمین مالی کند، بلکه از بودجه جایزه به سرعت در حال رشد خود نیز حمایت کند. Open 16.5 میلیون دلار (13 میلیون پوند) به شرکت کنندگان در سال 2023 پرداخت کرد. اوپن بریتانیا 9 میلیون دلار (7.1 میلیون پوند) ارزش داشت.

در مسابقات آزاد رویال لیورپول در ماه ژوئیه، اسلامبرز از “افزایش بسیار سریع‌تر جوایز حرفه‌ای مردان نسبت به آنچه انتظار داشتیم یا برنامه‌ریزی کرده بودیم” صحبت کرد. مدیر عامل شرکت افزود: “اگر می خواهید بدانید که من واقعاً به چه چیزی اهمیت می دهم و فکر می کنم چه چیزی برای بازی مهم است، آن پایداری مالی گلف حرفه ای است. “این اجازه می دهد تا گلف در طول 50 سال تکامل یابد.”

مارتین اسلامبرز در ماه نوامبر با یاسر الرمیان، فرماندار PIF در Dunhill Links گلف بازی کرد. عکس: دیوید کانن/گتی ایماژ

اسلامبرز در پاسخ به این سوال که آیا بودجه PIF را می پذیرد، گفت: “دنیای ورزش در 12 ماه گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است و برای تحقیق و توسعه یا گلف امکان نادیده گرفتن تغییرات اجتماعی در سطح جهانی وجود ندارد.” گزینه های موجود در تمام پارامترهایی که به آنها نگاه می کنیم.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

اسلامبرز، یک بانکدار سابق، به خوبی از این واقعیت آگاه است که عربستان سعودی بیش از هر سازمان دیگری به گلف کمک می کند. Jon Rahm اخیراً در معامله ای به ارزش تقریبی 100 میلیون دلار در سال به LIV پیوست. کنسرسیومی از تیم‌های ورزشی آمریکایی به رهبری عربستان سعودی PIF، PGA Tour، DP World Tour و Fenway Sports در بحث‌هایی با هدف شکل‌دهی آینده تجاری جدید برای این بازی نخبگان، محبوس شده‌اند. این امید وجود دارد که بتوان تا ضرب الاجل برنامه ریزی شده 31 دسامبر به پیشرفت های معناداری دست یافت، اما منابع صنعتی تاکید می کنند که در صورت لزوم مشکلی برای تمدید این مهلت وجود نخواهد داشت. حتی در صورت رسیدن به توافق نهایی، اجرای برنامه ها زمان زیادی می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *