فوتبال
مردی که در جریان مسابقه فوتبال از ریو فردیناند آزار نژادپرستانه کرده بود به شش ماه زندان محکوم شد |  جرم

مردی که در جریان مسابقه فوتبال از ریو فردیناند آزار نژادپرستانه کرده بود به شش ماه زندان محکوم شد | جرم

یک هوادار فوتبال که ریو فردیناند، ملی پوش سابق انگلیس را مورد آزار نژادپرستانه قرار داده بود، به مدت شش ماه زندانی و به مدت هفت سال از تماشای زنده مسابقات محروم شد.

در دادگاه شنیده شد که جیمی آرنولد، 33 ساله، اظهارات نژادپرستانه و حرکات میمونی به مدافع سابق منچستریونایتد، که به عنوان کارشناس برای BT Sport کار می کند، انجام داد.

قاضی رونا کمپبل او را “انگل هواداران واقعی ولورهمپتون” نامید، در روزی که باید روز شادی باشد زیرا هواداران خانگی برای اولین بار پس از بحران کووید-19 اجازه بازگشت به فوتبال لیگ برتر را پیدا کردند.

این حادثه در 23 می 2021 در جریان بازی ولوز مقابل منچستریونایتد در ورزشگاه مولینوکس رخ داد.

فردیناند در بیانیه‌ای که در دادگاه ولورهمپتون خوانده شد، گفت که از این حادثه “بسیار مضطرب، ویران و ویران” شده است و او “یاد گرفته که در طول دوران فوتبالی‌اش با اظهارات نژادپرستانه کنار بیاید، اما هرگز در چنین موقعیتی قرار نداشته است. . در حین کار به عنوان یک متخصص، با حرکات یا نظرات نژادپرستانه مواجه شدم.

او افزود: «تا به امروز نمی‌دانم چرا مورد آزار و اذیت قرار گرفتم… این سوءاستفاده غیرقانونی و کاملاً غیرقابل قبول بود.

من می پذیرم که هوادارانی در مورد من به عنوان یک فوتبالیست حرفه ای سابق یا زمانی که در تلویزیون کار می کنم، نظر خواهند داشت. من نمی پذیرم که ایده ها یا حرکاتی که در مورد من یا نسبت به من انجام می شود، اظهار نظر در مورد رنگ پوست و پیشینه من شامل فحش و نژادپرستی باشد.

ریو فردیناند گفت که از این حادثه ویران شده است. عکس: دیلان مارتینز/ رویترز

فردیناند اضافه کرد که آرنولد “بی احترامی کامل به من، خانواده ام، وولوز اف سی و همه کسانی که در فوتبال دخیل هستند نشان داد.”

لینیت مک کلمنت، در دفاع از آرنولد، گفت که موکلش فردیناند را نه به این دلیل که فردیناند سیاه پوست بود، بلکه به این دلیل که بازیکن سابق منچستریونایتد و طرفدار او بود، هدف قرار داد.

او گفت: “او (آرنولد) مردی بی سواد است، محصول گذشته خودش.

واضح است که کبریت ها به عنوان مکانی تلقی می شوند که در آن مشروبات الکلی، خشونت و سوء استفاده رایج است.

او حضور در مسابقات فوتبال را رهایی از ناامیدی و اضطراب توصیف کرد. می توانید بروید و در میان جمعیت بایستید، فریاد بزنید، جیغ بزنید، جشن بگیرید و توهین کنید.

من فکر نمی‌کنم غیرعادی باشد، من فکر نمی‌کنم منزوی باشد، بلکه در فرهنگ ذاتی است.»

مک کلمنت افزود که موکلش که یک آجرپز است، پس از این حادثه در خیابان و شبکه های اجتماعی مورد آزار و اذیت “جدی” قرار گرفته است.

آرنولد، اهل استون، استافوردشایر، به دلیل ایجاد آزار نژادی، هشدار یا ناراحتی عمدی، فعال کردن بخشی از مجازات تعلیقی که در زمان ارتکاب جرم مشمول آن بود، به پنج ماه حبس محکوم شد و در مجموع به شش ماه حبس محکوم شد. .

او باید نیمی از این مدت را قبل از آزادی با مجوز و پس از آن 12 ماه تحت نظارت قرار دهد.

آرنولد همچنین از حضور در هر مسابقه ای در مولینوکس یا هر زمین فوتبال دیگری به مدت هفت سال محروم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *