منابع PIF پیشنهاد 2 میلیارد دلاری «آن را بگیر یا رها کن» برای ادغام تورهای تنیس را رد کردند | تنیس

صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی از گزارش هایی مبنی بر اینکه تنیس پیشنهادی 2 میلیارد دلاری (1.5 میلیارد پوندی) برای ادغام تورهای ATP و WTA ارائه کرده است، فاصله گرفت و تاکید کرد که قصد ندارد مسابقات تنیس را مختل کند. ورزش.

به گزارش تلگرافآندریا گاودنزی، رئیس ATP، روز شنبه به نمایندگان نه دوره مسابقات ATP Masters 1000 در کالیفرنیا در مورد پیشنهادی که تورهای مردان و زنان را ادغام می کند، اطلاع داد. گفته می شود که گاودنزی به آنها اطلاع داده است که یک پیشنهاد “حساس به زمان” از PIF رسیده است و به همه افراد ذینفع 90 روز فرصت می دهد تا بپذیرند.

PIF از اظهار نظر در مورد این گزارش ها خودداری کرد، اما منابع وجود ضرب الاجل را رد کردند و تاکید کردند که گمانه زنی در مورد هرگونه پیشنهاد زودرس است زیرا مذاکرات با نهادهای مختلف ادامه دارد. منابع سعودی همچنین ادعاهایی مبنی بر تلاش PIF برای «خرید تنیس» را رد کردند و تأکید کردند که می‌خواهد بخشی از «اکوسیستم موجود» این ورزش باشد.

اواخر ماه گذشته، تور ATP با PIF “مشارکت استراتژیک چند ساله” به توافق رسید که نشان دهنده آخرین نمونه از سرمایه گذاری پادشاهی در این ورزش است. در نتیجه، رتبه بندی ATP و جایزه شماره 1 پایان سال جهان، نام PIF را خواهد داشت. PIF همچنین در رویدادهای مهم ATP 1000 در ایندین ولز، میامی، مادرید و پکن، و همچنین فینال ATP پایان فصل در تورین، نام تجاری در میدان ایجاد خواهد کرد.

اما برخلاف گلف، جایی که سری گلف LIV با حمایت PIF ثابت کرده است که وضعیت موجود را تا حد زیادی مختل می کند، رویکرد تنیس مرتبط با استرس عربستان سعودی باید مشارکتی باشد. همکاری با نهادهای حاکمیتی موجود به عنوان بخشی از ابتکارات برای افزایش مشارکت عموم مردم در پادشاهی. انتظار می رود عربستان سعودی به عنوان میزبان جدید فینال پایان فصل در هر دو تور WTA و ATP تایید شود. از جمله مخالفان کریس اورت و مارتینا ناوراتیلووا هستند.

در اخبار تلگراف آمده است که توافق پیشنهادی با PIF شامل میزبانی عربستان از مسابقات مسترز 1000 در هفته اول فصل نیز می شود. این در رقابت مستقیم با رقابت های تیمی جام یونایتد که در حال حاضر در استرالیا پیش از مسابقات آزاد استرالیا برگزار می شود، خواهد بود و کریگ تایلی، تنیس استرالیایی، گفت که او به شدت با این ایده مخالف است.

چهار گرند اسلم هنوز در مورد مدل جدید تور پریمیوم که تنیس مردان و زنان را متحد می کند و دستمزد برابر را به هر دو جنس ارائه می دهد، به توافق نرسیده اند. تورهای ATP و WTA مدتی است در مورد ادغام احتمالی در حال مذاکره هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *