مک ایلروی آخرین سریال سبک وزن نتفلیکس را ضبط می کند تا لبه های تیز گلف را باز کند | گلف

تیسری دوم Full Swing لحظات خود را دارد. مشکل این است که هر کسی که بخواهد در مورد وضعیت جنگ داخلی/بوسه و تغییر شکل/جنگ داخلی گلف نخبگان اطلاعاتی کسب کند، از آخرین انتشار مستند نتفلیکس ناامید خواهد شد. در حالی که به راحتی می توان تولیدکنندگان را برای این موضوع مقصر دانست، اما نباید فراموش کرد که دنیای گلف به طرز وحشتناکی پیچیده است. مردم مطمئناً تصمیم نمی‌گیرند که حرف نزنند، بلکه خود را قادر به انجام این کار نمی‌دانند.

بینندگان نمی توانند به طور کامل توضیح دهند که چگونه و چرا تور PGA یک قرارداد چارچوبی با صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی امضا کرد. همسر داستین جانسون، پائولینا گرتزکی، توضیح می‌دهد که پس از نقل مکان قهرمان سابق مسترز به LIV، خانواده‌شان چقدر زمان بیشتری را با هم سپری می‌کنند، اما دیگر بازیکنان قابل‌توجهی که به خاطر همین تغییر مورد انتقاد قرار می‌گیرند (یان پولتر، هنریک استنسون، فیل میکلسون) احساسات خود را به عنوان یک بازیکن ابراز نمی‌کنند. دراماتیک 2023 آشکار می شود آنها برای بیان جلوی دوربین ظاهر می شوند. این یک فرصت از دست رفته به نظر می رسید. یکی از غیبت های قابل توجه Jon Rahm است که در اواخر سال به LIV پیوست. تایگر وودز هم همینطور. غیبت بهترین گلف بازان زن جهان در جام سولهایم به ناچار باعث ایجاد ابروها خواهد شد.

زک جانسون، کاپیتان جام رایدر ایالات متحده، به نحوی موفق می شود مناظره به یاد ماندنی بین روری مک ایلروی و کادی جو لاکاوا را خسته کننده کند. او فکر می کند: «چی شد، اتفاق افتاد». تصاویر قبلی نشان می‌دهد که شین لوری با افزایش تنش‌ها در رم، لاکاوا را یک “احمق لعنتی” خطاب می‌کند. جانسون هنگامی که پس از یک روز افتتاحیه کبود به هتل تیم بازمی گردد، مانند یک خرابه لرزان به نظر می رسد.

لحظات سبک تری وجود دارد. از همه بهتر، نان تست جاستین توماس به میتو پریرا در شام قهرمانان PGA ایالات متحده بود. او می گوید: «این بدون او اتفاق نمی افتاد. پریرا پیش از تسلیم شدن، با یک ضربه برتری داشت که به سوراخ نهایی مسابقات 2022 می رفت. توماس در پلی آف پیروز شد.

McIlroy، مانند بسیاری از چیزها در تور PGA، با ارائه زمان و دسترسی باعث صرفه جویی در روز می شود. صراحت او در مورد معامله PIF یک چیز است، اما قابل توجه تر میزان ناراحتی پس از قهرمانی های بزرگ است. مرد ایرلندی شمالی اعتراف می کند که وقتی در مسابقات مسترز از دست داده بود، مانند “سگ بازی” بازی کرد. او پس از کوتاهی مجدد در PGA ایالات متحده، یک رقم ناامیدکننده منتشر کرد. مک ایلروی “گمشده” گفت که احساس می کند بازی او در آن لحظه باید “به طور کامل راه اندازی مجدد شود”.

او در لس آنجلس نیز پس از اینکه ویندهام کلارک از مسابقات اوپن آمریکا خارج شد، ناامید بود. مک ایلروی می گوید: «در نهایت یکی از اینها را خواهیم داشت. همه اینها یادآور این است که مک ایلروی به او اهمیت می دهد. در مورد فعالیت های حرفه ای خود دانش عمیقی به دست آورد.

McIlroy کاملاً ضروری است، نه فقط برای یک مستند، بلکه برای تور PGA به عنوان یک جمعیت پراکنده. با پایان یافتن بازی Cognizant Classic در روز دوشنبه (دوباره در نتیجه یک تاخیر آب و هوا)، هیچ کس به جز پیروان گلف اختصاصی اهمیت خاصی نداد. آمار تماشای تلویزیون نیز بر این موضوع تاکید خواهد کرد. مسابقات اوپن فونیکس با رفتار تماشاگران سرکش خدشه دار شد. حضور وودز در Genesis Invitational به دلیل بیماری کوتاه شد. هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که 15 برنده اصلی در مسابقات قهرمانی بازیکنان هفته آینده بازگردد.

Jon Rahm بازیکن قابل توجهی در Full Swing نیست. عکس: فرانسوا نل/گتی ایماژ

رام، داستین جانسون و بروکس کوپکا در فیلم دعوتنامه آرنولد پالمر این هفته 20 میلیون دلاری (15.7 میلیون پوند) غایب هستند. آرنولد پالمر یک رویداد ویژه است، یک تورنمنت با میدان محدود که تا حدی برای حفظ بازیکنان شناور LIV برگزار می‌شود. کناره گیری تونی فیناو از بای هیل، او را با سناریوی غیرقابل تصوری که نیک دانلپ به تنهایی در شروع مسابقات روز پنجشنبه بازی می کند، 69 را پشت سر گذاشت.

به نظر نمی رسد گلف به یافتن مسیری برای همه بازیکنان برتری که به طور منظم در یک مرحله با هم رقابت می کنند، نزدیک باشد. این محصول را برای حامیان مالی و مشتریان پرداختی تضعیف می کند. رام، تیرل هاتون و آدریان مرونک آخرین گلف بازانی بودند که پیشرفت های پرسود LIV را پذیرفتند، اما هیچ شانسی برای آخرین بودن ندارند. بازیکنان همچنان از تور PGA به حالت تعلیق در خواهند آمد زیرا عربستان سعودی به تامین مالی تور شورشیان ادامه می دهد. این از دست دادن توانایی، به هر حال، مشکلات جدی ایجاد کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

این همه خبر بد نیست. شرکتی که Fenway Sports را شامل می‌شود، در تور PGA پول کافی برای سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری در یک نهاد تجاری جدید کسب کرد. رونق تماشاگران گلف در دوران کووید به این معنی است که برای هر کسی که بتواند آن را به دست بیاورد، مخاطبان اسیر وجود دارد.

جنبه انسانی این کسب و کار که سناریوی مالی خود را از دست داده است، به شدت دیده می شود. داستان برادران گلف الکس و مت فیتزپاتریک وجود دارد. مبارزات جوئل داهمن و بازگشت ریکی فاولر به زمان بزرگ پس از سال ها در بیابان طنین انداز خواهد شد. کیگان بردلی از اینکه مانند پسر کوچکترش پس از پیروزی زک جانسون در اروپا، دعوت به کارت وایلدکارت رایدر کاپ را دریافت نکرد، ویران شده است. موضوع این نیست که داستین جانسون سوار قایقش شود یا کوپکا اعتراف کند که معامله ای که او را به LIV کشاند، معامله ای نه رقمی بوده است.

انتظار می‌رود هفته آینده در Sawgrass، جی موناهان، کمیسر تور PGA، سخنرانی سالانه خود را در مورد وضعیت کشور ارائه دهد. از زمانی که LIV از مفهومی به واقعیت تبدیل شد، در حالت جنگ بوده و با درجات مختلفی از موفقیت یا شکست مواجه شده است. این بار باید صراحتاً پذیرفت که این بازی پراکنده هدف چندانی ندارد. اگر تور PGA بخواهد خود را به عنوان اوج این ورزش قرار دهد، به بهترین بازیکنان در فهرست خود نیاز دارد. عدم قطعیت در فول سوئینگ ناخواسته گلف را خلاصه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *