گلف
مک ایلروی انتظار دارد بعد از انتقال رام به LIV Golf | قانون رایدر کاپ تغییر کند  روری مک ایلروی

مک ایلروی انتظار دارد بعد از انتقال رام به LIV Golf | قانون رایدر کاپ تغییر کند روری مک ایلروی

روری مک ایلروی اصرار دارد که جان رام بدون توجه به تغییرش به گلف LIV واجد شرایط جام رایدر باشد. رقابت دوسالانه بین اروپا و ایالات متحده در بحبوحه گمانه زنی ها مبنی بر پایان یافتن دخالت رام با پیوستن او به حلقه شورشیان در معامله ای به ارزش صدها میلیون مورد توجه قرار گرفته است. مک ایلروی معتقد است در صورت لزوم باید تغییراتی در قوانین اعمال شود تا قهرمان مسترزها را در خود جای دهد.

رحم به طور خصوصی به هم تیمی های اروپایی خود گفته است که قصد دارد در سال 2025 به طور کامل در Bethpage Black بازی کند. برای اینکه این اتفاق بیفتد، او باید عضو DP World، سابقاً تور اروپا، باقی بماند و حداقل چهار رویداد معمولی آن را در هر فصل انجام دهد. . او همچنین به کسب امتیازات مقدماتی جام رایدر از طریق مسابقات قهرمانی بزرگ ادامه خواهد داد.

با این حال، دیگر بازیکنان برجسته اروپایی – سرجیو گارسیا، لی وست وود و یان پولتر – پس از مواجه شدن با جریمه و محرومیت برای بازی در تورنمنت های LIV از تور جهانی DP استعفا دادند. هنریک استنسون به دلیل تعهد به LIV از کاپیتان اروپا برای جام رایدر امسال کنار گذاشته شد.

مک ایلروی به Sky Sports News گفت: “جان در سال 2025 در Bethpage خواهد بود، بنابراین تور قطعاً باید قوانین واجد شرایط بودن رایدر کاپ خود را به دلیل این تصمیم بازنویسی کند.” هیچ شکی در آن نیست. من قطعاً می خواهم که جان رحم در تیم بعدی رایدر کاپ باشد. دلم برای مسابقه هر هفته با او تنگ خواهد شد. او استعداد بسیار زیادی دارد، او بسیار محرک است، او یک هم تیمی عالی در جام رایدر است.”

در واقع، آنچه مک ایلروی می خواهد به نتیجه مذاکرات ادغام بین تور جهانی DP، تور PGA و صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی بستگی دارد. PIF وجوه LIV. اگر این بحث ها به توافق رسمی منتهی شود (که بعید است تا مهلت پیشنهادی 31 دسامبر اتفاق بیفتد) وضعیت رحم مشخص می شود. اگر آنها خراب شوند، رهم ممکن است به شرایط ویژه ای که مک ایلروی می خواهد نیاز داشته باشد.

“آیا برای من ناامید کننده است؟ بله،» مک ایلروی درباره حرکت رام اضافه کرد. اما زمانی که قرارداد چارچوب در 6 ژوئن اعلام شد، چشم انداز گلف تغییر کرد و فکر می کنم به همین دلیل است که انتقال از تور PGA به LIV برای مردان کمی آسان تر شد.

“آنها به اولین افراد اجازه دادند که واقعاً آن را به عهده بگیرند و سپس این توافق چارچوب اساساً آنچه را که LIV در تلاش بود انجام دهد مشروعیت بخشید، سپس فکر می کنم اگر واقعاً می خواهید این کار را انجام دهید، اکنون کار را آسان تر می کند.”

اظهار نظر پایانی مک ایلروی آخرین نشانه ای از ناامیدی است که مقامات گلف چگونه معامله PIF را مدیریت کرده اند. او ماه گذشته از هیئت مدیره PGA Tour استعفا داد. غیبت گارسیا، وست وود و پولتر در جام رایدر رم او را آزار نداد.

مک ایلروی قبل از یک برد راحت اروپایی گفت: “آنها بیشتر از ما دلتنگ حضور در اینجا خواهند شد.” مک ایلروی در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر متناقض بودن موضع فعلی او گفت: «ما به هیچ یک از دیگران در رم نیاز نداشتیم و آنها را از دست ندادیم. ما قطعاً جان را در Bethpage از دست خواهیم داد و به آن نیاز خواهیم داشت.

جان رام و کمیسر و مدیر عامل گلف LIV، گرگ نورمن. عکس: Scott Taetsch/AP

رحم گفت که امیدوار است پس از افتتاحیه خود توسط LIV، وضعیت خود را با تورهای DP World و PGA حفظ کند. برنده دو دوره اصلی گفت: “من از این کار دست نمی کشم و امیدوارم بتوانم در هر دو تور با آزادی که LIV به من می دهد بازی کنم.” من در گذشته بیان کرده‌ام که مسابقات اوپن اسپانیا برای من چقدر مهم است، و اگر به آن نقطه برسیم (برای بازی کردن) برخی رویدادهای تور PGA، هنوز هم دوست دارم تا زمانی که برنامه‌ام اجازه می‌دهد، بروم و بازی کنم.

حالا این یک موضوع کنجکاوی است که آیا جدیدترین ولخرجی LIV نام های مشهور دیگری را به خود جلب می کند یا خیر. پاتریک کانتلی و زاندر شوفله آمریکایی که هر دو در رده 10 برتر جهان قرار دارند، پیوسته با این تور مرتبط بوده اند. تصمیم رام بیشتر نیاز به تور PGA، به ویژه LIV، برای دفع تهدید از طریق نوعی اتحاد را تقویت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *