تنیس
نائومی اوزاکا با وجود شکست در اوپن استرالیا تلاش می کند تا نتایج مثبتی در کامبک کسب کند |  اوپن استرالیا 2024

نائومی اوزاکا با وجود شکست در اوپن استرالیا تلاش می کند تا نتایج مثبتی در کامبک کسب کند | اوپن استرالیا 2024

نائومی اوزاکا ممکن است نتواند بازگشت خود را با پیروزی فوری مشخص کند، اما قهرمان چهار دوره بزرگ نشان داد که در بازگشت به تنیس گرند اسلم در روز دوشنبه در مسیر درستی قرار دارد. شماره 1 سابق جهان با یکی از بهترین بازیکنان جهان مبارزه کرد و سپس با نتیجه 6-4، 7-6 (2) مقابل کارولین گارسیا در دور اول مسابقات آزاد استرالیا شکست خورد.

پس از اولین تورنمنت او از سپتامبر 2022 در بریزبن در آغاز سال، مسابقات آزاد استرالیا دومین تورنمنت اوزاکا از زمان تولد دخترش شای در ماه ژوئیه است.

در دو ست، اوزاکا و نفر بیستم گارسیا یکدیگر را هل دادند تا تنیس اول باکیفیت تولید کنند. هر دو رقیب با شکوه خدمت کردند، هر دو جناح را تخلیه کردند و از دادن فضا از داخل خط پایه خودداری کردند. تفاوت فشردگی و ثبات مسابقه از سوی گارسیا بود که دو ست رقابتی و باکیفیت را بدون افت سرویس انجام داد و در تای بریک تعیین کننده بالا رفت.

اوزاکا گفت: “فکر می‌کردم بازی واقعا خوبی بود.” برای من، احساس می‌کردم بهترین کار ممکن را انجام داده‌ام. واقعاً خوب بود که به راد لیور (آرنا) برگشتم و شنیدم که تماشاگران چقدر درگیر مسابقه هستند. جالب بود.”

اخراج 16 ماهه کمک چندانی به تسلیحات سنگین اوزاکا نکرد. اولین سرویس او یکی از ویرانگرترین ضربات بازی است و سرعت و وزن پرتاب او بی نظیر است. فورهند رعد و برق او باعث شد تا جمعیت در طول شب نفس خود را حبس کند.

گارسیا می‌گوید: «برای کسی که 15 ماه بیرون از خانه بوده و شش ماه پیش زایمان کرده است، این بسیار تأثیرگذار است. فکر می‌کنم اگر او برگردد و در یک تورنمنت شرکت کند، به این معنی است که او برای کسب دوباره قهرمانی‌های بزرگ آماده و با انگیزه است. توپش سنگین است، سرویسش کند است، فورهندش سنگین است. سریعتر بیا. شما واقعاً باید آماده باشید.»

کارولین گارسیا پیروزی خود بر نائومی اوزاکا را جشن گرفت. عکس: Joel Carrett/EPA

در این مرحله اولیه بازگشت اوزاکا، او همچنان در بازگشت به سرویس، تحمل شلیک و حرکت در رالی های طولانی، تیزبینی خود را به دست می آورد. با بازی های بیشتر و حضور بیشتر در زمین، قطعا بقیه بازی او بهتر خواهد شد.

اوساکا گفت: “من باید چیزهایی به خودم بگویم، “هی، تو شش ماه پیش باردار بودی.” “البته آن صدایی در ذهن من وجود دارد که می گوید، “تو کی هستی که فکر می کنی می توانی برگردی و بلافاصله بازی ها را برنده شوی؟” من نمی دانم. من همیشه از خودم انتظار دارم که به هر حال شانسی داشته باشم. “من فکر می کنم خوب بودن با خودم مانند چیز مهمی است که در اوقات فراغت یاد گرفته ام.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در سال‌های اخیر، اوزاکا به خاطر بازی‌های بسیار کم شهرت پیدا کرده است، اگرچه او همچنان در مسابقات بزرگ و کسب عناوین گرند اسلم حضور دارد. در حالی که بازی او احتمالاً بازخواهد گشت، بزرگترین سوال پیرامون بازگشت او این است که آیا او مایل است خود را وقف اجرای یک برنامه کامل کند و منحنی یادگیری شدیدی را که ممکن است برای کشف دوباره بهترین فرمش به آن نیاز داشته باشد تحمل کند. به گفته اوساکا، او امسال برنامه بسیار شلوغ تری را برنامه ریزی می کند و ماه آینده برای جستجوی مسابقات بیشتر به دبی می رود.

اوزاکا گفت: “البته رقیب من واقعاً از اینکه نتوانستم در این مسابقات پیروز شوم، ناامید شد.” بنابراین نمی توانم بگویم که به این بازگشت فکر کردم، زیرا به اندازه کافی توهم داشتم که فکر می کردم می توانم مسابقات را ببرم. فکر می کنم این توهمات من بود که به من اجازه داد در مسابقات قهرمان شوم. فکر می‌کنم فقط باید هر روز به زندگی ادامه دهم، سخت تمرین کنم و مسابقات بیشتری انجام دهم و امیدوارم رویاهایم به حقیقت بپیوندند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *