نادال اعتراف کرد که جوکوویچ از نظر امتیاز “بهترین تاریخ” است | رافائل نادال

رافائل نادال گفته است رقیب دیرینه‌اش نواک جوکوویچ موفق‌ترین تنیسور تاریخ است، اگرچه او در مورد اینکه طرفداران ترجیح می‌دهند چه کسی را تماشا کنند مبهم‌تر بود.

جوکوویچ بیست و چهارمین عنوان گرند اسلم انفرادی خود را با غلبه بر دانیل مدودف در فینال یو اس اوپن این ماه به دست آورد. این آن را قرار داد دو جلوتر از نادال و با رکورددار زنان مارگارت کورت هم تراز شد.

من معتقدم اعداد اعداد هستند و آمارها آمار. از این نظر، من فکر می کنم او (جوکوویچ) اعداد بهتری نسبت به من دارد و این غیرقابل انکار است.”

موضوع برترین بازیکن مرد تمام دوران، موضوعی غالباً حزبی است که طرفداران نادال، جوکوویچ و راجر فدرر به شدت مورد بحث قرار گرفته اند. در حالی که نادال اعتراف کرد که مناظره تقریباً غیرقابل پیروزی بود، او همچنین اذعان کرد که جوکوویچ از نظر امتیاز در صدر قرار دارد.

او گفت: “سلیقه ها، الهامات، احساساتی وجود دارد که کسی می تواند به شما منتقل کند تا بتوانید کسی را بیشتر دوست داشته باشید.” فکر می کنم جوکوویچ از نظر قهرمانی بهترین بازیکن تاریخ است و هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد.

تلاش نادال برای همگام شدن با جوکوویچ به دلیل مصدومیت قطع شد. مشکل لگن به این معنی است که او تنها در یک گرند اسلم در سال 2023 بازی خواهد کرد، اوپن استرالیا در ژانویه. با این حال، این بازیکن اسپانیایی گفت مصدومیت بهانه ای برای از دست دادن رکوردش به جوکوویچ نیست.

او گفت: «مثل همیشه هر کسی می‌تواند داستان را آنطور که می‌خواهد ببیند، من آسیب‌های زیادی داشتم. بدشانسی برای من، یا بدشانسی برای اینکه بدنم به این شکل باشد. من به جوکوویچ به خاطر همه دستاوردهایش تبریک می گویم و این به هیچ وجه من را ناامید نمی کند.”

جوکوویچ برتری جزئی نسبت به نادال در کارنامه رودرروی خود دارد. 30-29 جلو افتاد.

نادال که در ژوئن 37 ساله می شود، اضافه کرد که موفقیت اخیر جوکوویچ بر دیدگاه او نسبت به حرفه خود تأثیری نمی گذارد.

“من این را زمانی گفتم که بیشترین ضربه را خوردم، آن را زمانی که مساوی کردیم، گفتم، و اکنون می گویم چون عقب هستم: من کسی نخواهم بود که از طریق یک مبارزه شخصی، بخواهد همان چیزی باشد که من هستم. نادال گفت: “آنچه هست، چه هست و چه نیست، نیست. من این را می گویم: از هر کاری که انجام داده ام بسیار خوشحالم.”

فدرر بازنشسته شد و نادال گفت: احتمالا از بین خواهد رفت اما حتی در 36 سالگی، جوکوویچ نشانه کمی از کاهش سرعت نشان می دهد. نادال معتقد است که تنها تهدید واقعی برای کارلوس آلکاراز 20 ساله، نفر اول مردان، صرب است.

«(آلاکاراز) تا همین اواخر شماره 1 جهان بود. اگرچه او در حال حاضر بسیار جوان است، اما عملا تنها رقیبی که برای او می بینم جوکوویچ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *