نیجریه – کامرون: یک شانزدهم نهایی جام ملت های آفریقا – زنده | جام ملت های آفریقا 2023

رویدادهای مهم

نیمه اول: نیجریه 1-0 کامرون

نیجریه پس از نیمه اول ضعیف و ناامیدکننده به حق پیش است. آنها بر تیم بسیار ضعیف کامرون مسلط شدند و موقعیت های کمی را خلق کردند. گل اولیه نیمه آجایی توسط VAR لغو شد، سپس آدمولا لوکمن پس از اشتباه عمر گونزالس گل واقعی را به ثمر رساند.

دو مهاجم میانی، ویکتور اوسیمهن و ماگری، برخی از نکات کلاسی خود را به نمایش گذاشتند. برای بقیه، کمی چالش برانگیز بود.

تاریخ به روز رسانی:

45+3 دقیقه شش دقیقه وقت اضافه، عمدتاً به دلیل گل مردود.

45 دقیقه نیل وی می گوید: «عصر بخیر راب. “من فکر می کنم شما نقش لوکمن در کمدی را با ادعای اینکه گل یک شکست دفاعی بود از دست داده اید. با توجه به یک گل کامل و باز، او تمام تلاش خود را کرد تا به جای آن به دروازه بان ضربه بزند. اگر این اتفاق نمی افتاد، دروازه بان هم شانس شیرجه دیدنی روی توپ را نداشت. آیا برای بدترین گل مسابقات جایزه ای در نظر گرفته شده است؟

عالی خواهد بود. اسمش را بگذار توپ اوه یا چیزی شبیه این.

44 دقیقه ضربه آزاد به کامرون در موقعیت خوبی در جناح راست. Nkoudou از پشت کمربندش را برای یک ضربه گل می زند. جدا از ماگری، کامرون در آینده وضعیت بسیار بدی دارد.

42 دقیقه در ابتدا فکر کردم اوندوآ باید روی دروازه لوکمن بهتر عمل می کرد. وقتی به آن فکر می کنید، شاید کمی تاسف بار بود. او در حال کشش به سمت دروازه بود و چندین شوت زد اما توپ از زیر بدنش و وارد دروازه شد.

41 دقیقه نچام به طور تصادفی روی پای زیدو سانوسی می ایستد که مچ پایش پیچ خورده و کمی درد می کند. فکر کنم اگه ادامه پیدا کنه خوب میشه

38 دقیقه ماگری توپ بلند گونزالس را روی سینه اش در لبه منطقه کنترل می کند، سپس با همان حرکت تروست-اکونگ را می چرخاند، اما تروست-اکونگ کاملاً ریکاوری می کند تا کشش و ضربه را مهار کند.

این یک بازی خوب از سوی ماگری در فوروارد میانی بود که تیزبین اما در عین حال تنها به نظر می رسید.

تاریخ به روز رسانی:

دفاع کامرون کمی شکست بود. پس از دریافت پرتاب، گونزالس روی توپ ماند و توسط اوسیمن مورد سرقت قرار گرفت. او به لبه زمین برخورد کرد، دو مدافع را بیرون کشید و توپ را به سمت لوکمن لغزید. اولین شوت او زیر نظر اوندوآ پیچید، که احتمالاً باید کار بهتری انجام می داد، و گونزالس روی خط نتوانست کاری جز کمک به توپ به درون دروازه انجام دهد.

از هیچ! نیجریه کامرون را شکست داد!

“اگر یک بازیکن به شما 120% بدهد این همان چیزی است که بازیکنی که با قلبش بازی می کند تبدیل می شود” 🇳🇬❤️ pic.twitter.com/ljQ8VDpWWG

– Sky Sports Football (@SkyFootball) 27 ژانویه 2024

تاریخ به روز رسانی:

هدف! نیجریه 1-0 کامرون (Lookman 35)

حتی بهتر شد: آدمولا لوکمن گل زد!

32 دقیقه مسابقه ادامه دارد. فقط می تواند بهتر شود.

30 دقیقه اوسیمهن هوشمندانه کمی از خط نیمه راه می‌پیچد و توسط گونزالس می‌چرخد. داور یک تماس برقرار می کند استراحت خنک کننده.

28 دقیقه سخت است که بدانیم کامرون دفاعی بازی می کند، ضعیف یا هر دو. نیجریه اکثر حملات را انجام داد، اگرچه محکوم نشد.

تاریخ به روز رسانی:

27 دقیقه این بازی – و به این درک شاعرانه خوش آمدید – خوب نیست.

24 دقیقه چارلز آنتاکی می‌گوید: «بله، می‌توانم به تفاوت دیگری بین نیجریه و کامرون بین سال‌های 1990 و 2024 فکر کنم؛ کیت‌های 1990 قطعاً کلاسیک بودند، اما در اینجا طرح‌هایی داریم که به ترتیب بر اساس کاغذ دیواری مرکز باغ و طرحی جزئی از قفسه سینه انسان است. .»

ارف. من کاملاً آنها را دوست دارم، اما از زمانی که جلیقه های آنها را در سال 2002 خریدم و تفنگ های ساچمه ای خود را در Westway به نمایش گذاشتم، به پیراهن کامرون علاقه نداشتم.

23 دقیقه نکودو در لبه محوطه جریمه توپ را به سمت ماگری پاس داد. او به طرز ماهرانه ای سینه و سپس سرش را کنترل می کند، اما Troost-Ekong موفق می شود او را تا آخر راه هدایت کند.

22 دقیقه دوربین به جی-جی اوکوچا در میان شلوغی می رود، که بهانه خوبی برای یادآوری این عدد کوچک شاد به خوانندگان ما است.

20 دقیقه نیجریه تیم بهتری بود، اگرچه در واقعیت همه چیز کمی آشفته است. نمی گویم حداقل تا دقیقه 23 باید گل می خورد.

18 دقیقه یک سانتر مستقیم از نگمالئو توسط Magri از فاصله 15 یاردی به زمین فرستاده شد. در بهترین حالت یک در هشت شانس است.

14 دقیقه اینجا گل غیر مجاز است. داور باش

بدون هدف! نیجریه 0-0 کامرون

ظاهرا نه: گل مردود! من در VAR شیرجه خواهم زد.

تاریخ به روز رسانی:

دقیقه 12: داور به سمت مانیتور رفت! فکر می کنم این یک تماس سوبژکتیو آفساید علیه آجی بود. شوت قطعا آفساید بود، اما وقتی دروازه بان سیو می کند، آیا این مرحله جدیدی از بازی نیست؟

تاریخ به روز رسانی:

دقیقه 11: بررسی VAR آجایی پشت دروازه بان بود و به همین دلیل در موقعیت آفساید قرار گرفت که سیمون از لبه محوطه جریمه شوت کرد. من فکر کردن او در موقعیت خوبی قرار دارد زیرا اوندوآ قبل از اینکه توپ به او برسد یک سیو انجام داد اما آنها برای مدت طولانی آن را کنترل کردند.

تاریخ به روز رسانی:

هدف! نیجریه 1-0 کامرون (آجی 9)

کرنر لوکمن توسط اوندوآ دفع شد که او هم از خط خودش بیرون آمد و در سانتر بعدی مشت زد. ضربه دوم به بازیکن نیجریه ای در لبه زمین رسید. من نمی دانم چه کسی خوب است*. شوت بعدی آجایی به طرز ناامیدانه ای توسط اوندوآ دفع شد، اما او نتوانست کاری کند جز اینکه در بار دوم توپ را وارد دروازه کند.

*تدوین: این ضربه موسی سایمون بود

فابریس اوندوآ، دروازه بان کامرون و مدافعانش نتوانستند ضربه نیم آجی (راست) نیجریه ای را مهار کنند. عکس: Issouf Sanogo/AFP/Getty Images

تاریخ به روز رسانی:

8 دقیقه طلوع ضربه گل کامرون را با یک مداخله غیرضروری به کرنر برای نیجریه تبدیل کرد. اونی که…

6 دقیقه شروع محتاطانه ای بود، به خصوص از کامرون. این بازی قطعا پتانسیل این را دارد که مسافت را طی کند.

ویکتور اوسیمهن نیجریه ای (سمت چپ) سعی می کند پاس کریستوفر وو کامرونی را مسدود کند. عکس: Sunday Alamba/AP

تاریخ به روز رسانی:

4 دقیقه شوت راه دور آینه از سمت راست به سمت دروازه اوسیمهن در فاصله 10 قدمی. اوندوآ از خط خودش عبور می کند تا یک سیو راحت انجام دهد.

2 دقیقه هر دو تیم بازی را با سه مدافع شروع کردند، بنابراین شاید بتوانید به آنچه در توییتر می خوانید اعتماد کنید.

1 دقیقه چشمک بزن! همانطور که ما تماشا می کنیم، نیجریه از چپ و راست شروع می شود.

پیشنهاداتی مبنی بر اینکه کامرون با چهار دفاع دفاعی بازی خواهد کرد وجود دارد. اگر چنین است، فیدهای توییتر باید پاسخگوی بسیاری باشند.

اینجا بازیکنان می آیند. نیجریه لباس های خطرناک و شیک خود را می پوشد نوار سبز. کامرون از جمله آنهاست نوار تغییر سفید. اگرچه در حد سال های 1990 و 2002 نیست، اما برای کامرون به معنای واقعی کلمه غیرممکن است که عملکرد بدی داشته باشد.

یادآوری به تیم ها

آخرین مدخل را بخوانید. بنابراین همه آنها را بخوانید، عالی است، اما ابتدا آخرین ورودی را بخوانید.

“فقر برای هیچ چیز جز فوتبال فایده ای ندارد.”

پیش نمایش اوساسو اوبایووانا

اخبار تیم

کاپیتان 4 بازیکن نیجریه ای که برای بازی گینه بیسائو استراحت یا مصدوم شده بودند عصر امروز برمی گردند. ویلیام تروست-اکونگ، الکس ایووبی، زیدو سانوسی و آدمولا لوکمن آنها جایگزین کنت اومرو، برایت اوسای ساموئل، جو آریبو و ساموئل چوکوئز خواهند شد.

باز هم فابریس اوندوآ به جای آندره اونانا در دروازه کامرون ترجیح داده شد. آنها پس از پیروزی دراماتیک مقابل گامبیا دو تغییر ایجاد کردند. عمر گونزالس و مومی نگمالئو انزو چاتو امبیایی و دارلین زیدان جایگزین یونگوا نگامنی خواهند شد.

نیجریه (3-4-2-1) نوابالی; آجی، تروست-اکونگ، باسی؛ آینا، اونیکا، ایووبی، سانوسی؛ لوکمن، سیمون؛ اوسیمهن.
تعویض ها: اوزوهو، الحسن، موسی، آریبو، چوکوئکه، اوسایی، ایهاناچو، اونواچو، آوازیم، اومرو، موفی، اونیدیکا.

کامرون (3-4-2-1) اوندوآ کاستلتو، گونزالس، وو. Ngamaleu، Ntcham، Anguissa، Tolo; توکو، نکودو؛ ماگری.
تعویض ها: موکودی، کمن، وینسنت، چامادو، چاتو، یونگوا، نیو، مومباگما، الیوت، اونانا، اپاسی، نجی.

قاضی ردوآن جیید (مراکش).

تاریخ به روز رسانی:

پایان بازی: آنگولا 3-0 نامیبیا

یک پیروزی چشمگیر برای آنگولا که برای اولین بار از سال 2010 به یک چهارم نهایی رسید.

راه پیروزی

برنده بازی امشب به مصاف آنگولا خواهد رفت در مرحله یک چهارم نهایی روز جمعه. آنها در اولین بازی مقدماتی خود مقابل نامیبیا 3-0 پیش افتادند. زمانی که دروازه بان نبلو در دقیقه 17 خارج از محوطه، کارت قرمز دریافت کرد، برای آنگولا بسیار شوم به نظر می رسید، اما او 5 دقیقه قبل از نیمه تمام بازی را به نفع خود برگرداند.

گاتسون دالا دو گل زد و لوبنی هاوکونوگو از نامیبیا کارت زرد دوم را دریافت کرد. سپس دالا در دقیقه 66 مابولولو را به تساوی 3-0 رساند.

پیشگفتار

ببینید، احتمالاً این را به خاطر ندارید، اما به من اعتماد کنید: اگر در سن خاصی هستید، مثلاً بالای 45 سال، و از زمان تولد عاشق فوتبال بوده اید، پس در روز یکشنبه، 24 ژوئن 1990، فک شما بد بود. آگاپ روزی بود که شبیه هیچ روزی نبود که دو تا از بزرگترین رقابت های تاریخ فوتبال در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی به پایان رسید. برزیل – آرژانتین و آلمان غربی – هلند می توانست در نیمه نهایی در ایتالیا بازی کند 90; در عوض آنها در همان لایحه چکسلواکی – کاستاریکا، ایرلند – رومانی و انگلیس – بلژیک بودند.

هیچ کدام از این بازی‌ها کلاسیک نبودند، اما هر دو لحظات شگفت‌انگیزی داشتند: شانس آرژانتین، پاس گل دیگو مارادونا، آینده‌نگری فرانک رایکارد، عصبانیت یورگن کلینزمن. و آنها در 16 بازی اخیر با شدت بی سابقه ای آسیب دیده اند. حتی در بهترین شرایط هم نمی توان تصور کرد که برزیل، آرژانتین، آلمان غربی و هلند قبل از مرحله یک چهارم نهایی از جام جهانی حذف شوند. انجام این کار در برابر رقبای منفور خود به معنای شرم ابدی برای دست اندرکاران خواهد بود، با پوزش از سوزان هافس و کسانی که از هیاهو متنفر بودند.

ملاقات دو غول خیلی زود در یک مسابقه باعث ایجاد تنش منحصر به فرد می شود. به پوشش زنده و دقیقه به دقیقه پاسخ افکن به 24 ژوئن 1990 خوش آمدید: نیجریه – کامرون مسلماً بزرگترین رقابت در فوتبال آفریقاست و مطمئناً وزن تاریخی زیادی دارد. کامرون هر سه فینال بین دو تیم را برد، از جمله مقابل نیجریه 24 سال پیش که میزبان در ضربات پنالتی یک گل ارواح به ثمر رساند. با این حال، نیجریه از آن زمان تاکنون در تمام مسابقات مهم پیروز شده است. آخرین بار در این مرحله از مسابقات 2019 به پیروزی 3-2 دست یافت.

نیجریه محبوب قوی شب است و توانست گروه خود را به راحتی ترک کند، البته کمی خجالتی. کامرون برای صعود به گامبیا نیاز به یک بازگشت وحشیانه داشت. الجزایر، غنا و تونس قبلاً به کشور خود بازگشته اند. تیم بزرگ دیگری در شرف پیوستن به آنهاست.

برای شروع ساعت 8 شب

تاریخ به روز رسانی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *