نیروی استرالیایی لیتون هویت با پیروزی مقابل سوئیس به فینال جام دیویس راه یافت | دیویس کاپ

تیم دیویس کاپ استرالیا شجاعت خود را به نمایش گذاشت تا سوئیس را در یک قرعه کشی باید برد تا به فینال برود. تیم لیتون هویت می دانست که اگر در آخرین بازی مرحله گروهی خود در روز شنبه در منچستر سوئیس را 3-0 شکست دهد، بلیت خود را برای حضور در فینال حذفی هشت تیمی تضمین خواهد کرد. تاناسی کوکیناکیس با بازی های خیره کننده خود از زوج های دونفره الکس دی میناور و مکس پرسل و مت ابدن به درستی تشکر کرد.

این بدان معناست که استرالیایی‌ها که سال گذشته نایب قهرمان شدند، می‌توانند در ماه نوامبر به مالاگا بازگردند تا با قهرمانی در 20 سال گذشته برای اولین بار پس از 20 سال از زمانی که هیویت آنها را به عنوان یک بازیکن به مقام قهرمانی رساند، به مالاگا بازگردند. .

“چه کسی می داند؟” زمانی که از او در مورد شانس حضور در زمین در AO Arena سوال شد، هویت شانه هایش را بالا انداخت. ما سال گذشته به خود فرصت بزرگی دادیم و بچه ها از آن لذت بردند. ما می‌خواهیم کمی بیشتر فشار بیاوریم و ببینیم که آیا می‌توانیم از آن کوه بالا برویم، و من احساس می‌کنم بچه‌هایی دارم که می‌توانند این کار را انجام دهند.»

مهم‌ترین تصمیم هویت – حفظ ایمانش به کوکیناکیس – به ثمر نشست. تیم قدرتمند آدلاید که سه شکست متوالی در انفرادی دیویس کاپ را متحمل شده است، دومینیک استریکر را با نتایج 6-3، 7-5 در دور ابتدایی شکست داد. برای کاپیتان

دی میناور شماره 1 استرالیا، سپس رکورد افتخارآمیز مدال سبز و طلای خود را ادامه داد و مارک-آندریا هوسلر را با نتایج 6-4، 6-3 پشت سر گذاشت که برنده سه دوره گرند اسلم، استن واورینکا تضمین شده بود. دومین برد هفته پس از شکست 2-1 فرانسه.

پس از آن احساس اجتناب ناپذیری وجود داشت، زیرا دو «M&M» دوباره متحد شده شامل ابدن و پرسل با نتیجه 6-2 و 6-4 استریکر و هوسلر را شکست دادند تا سومین رتبه هفته شکست ناپذیری خود را کسب کنند.

این اولین تماس جسورانه هیویت بود، زیرا کوکیناکیس نسبت به هم تیمی های خود یعنی پورسل و جردن تامپسون رتبه پایین تری دارد و اعتراف کرد که در اوایل هفته پس از خدمت به جک دریپر، جک دریپر، بازیکن تازه وارد بریتانیایی، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. همخوانی داشتن.

پس از این پیروزی مهم، کوکیناکیس آهی کشید و گفت: “راستش را بخواهید، این یک آرامش بعد از آن روز است، فقط یک تسکین محض.” استریکر پس از بازگشت دیرهنگام به مسابقه‌ای که کوکیناکیس با سرویس‌های عالی‌اش، از جمله 16 آس و 21 فورهند برنده، از همان ابتدا بر آن غالب بود، اضافه کرد: “من قرار نیست دروغ بگویم، من تا آخر با چند شیاطین مبارزه می‌کردم.”

اگر شکست بخورید، احساس می‌کنید همه را ناامید کرده‌اید، بنابراین سخت است، من دروغ نمی‌گویم.»

اما هویت گفت که ایمان او به کوکیناکیس هرگز تزلزل نکرده است. من حتی یک لحظه هم شک نداشتم که او امروز به آنجا می رود و کار را برای ما انجام می دهد.

دی میناور که در رده دوازدهم کامپیوتر ATP قرار داشت، هنگامی که در بازی افتتاحیه توسط شماره 101 هوسلر جهان شکسته شد، شوک سختی به او وارد شد، اما وقتی برگشت و در بازی ششم کنترل را به دست گرفت، همیشه در کلاس دیگری به نظر می رسید. او نهمین پیروزی خود در انفرادی جام دیویس را در 11 مسابقه آخر تنها در 73 دقیقه به دست آورد.

ابدن و پرسل در این فصل راه‌های جداگانه‌ای را طی کرده‌اند، زیرا پرسل بیشتر بر روی حرفه‌ای رو به رشد تک‌نفره‌اش تمرکز می‌کند، اما آنها در تمام هفته دوباره مانند قهرمانان جهان به نظر می‌رسند، درست مانند زمانی که او در ویمبلدون در سال 2022 قهرمان شد.

پرسل، به ویژه، کاملاً در برابر سوئیس با عملکرد بسیار خیره کننده ای پرواز می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *