بسکتبال
نیکولا یوویچ در جام جهانی میامی اعتماد به نفس بیشتری دارد

نیکولا یوویچ در جام جهانی میامی اعتماد به نفس بیشتری دارد


نوشته شده توسط: جانی عسکونیس/ [email protected]

بازی در سطح بین المللی در تابستان اعتماد به نفس نیکولا یوویچ را پس از یک فصل مصدومیت تازه کار در NBA بازگردانده است.

یوویچ 20 ساله در جام جهانی 2023 فیبا برای صربستان میانگین 10.1 امتیاز، 3.0 ریباند، 2.6 پاس منجر به گل، 0.4 توپ ربایی و 0.1 بلاک در هر بازی برای صربستان به دست آورد. او 56.6 درصد از زمین، شامل 19 از 27 از فاصله دو امتیازی، شوت زد. تلاش های او بلافاصله با یک مدال نقره پاداش گرفت. داشتن امتیازات اضافی در NBA می تواند یک پاداش آینده باشد.

“احساس می کنم وقتی امسال با Heat به فینال رفتیم، ممکن است خودم را زیر سوال ببرم. آیا می توانم به آن سطح برسم؟ آیا می توانم در سخت ترین رقابت جهان بازی کنم؟ بازی در جام جهانی و حضور در فینال به من نشان داد که می توانم در بازی های بزرگ مانند این، تورنمنت های بزرگ مانند این بازی کنم. اعتماد به نفس بیشتر.” من برنده شدم” او او به میامی هرالد گفت.

فصل گذشته، میامی هیت پس از قهرمانی در کنفرانس شرق، در پنج بازی مقابل نیکولا جوکیچ MVP فینال NBA و دنور ناگتس شکست خورد. با این حال، یوویچ توانست دو بار در فینال و هفت بار در پلی آف به میدان برود.

“شما همیشه شک دارید و مردم به شما شک خواهند کرد.” یوویچ افزود که اعتماد به نفس او دوباره به دست آمده است. “همه گاهی خودشان را زیر سوال می برند و من همیشه این سوال را مطرح کرده ام که آیا من آنقدر خوب هستم که بتوانم در چنین فضایی بازی کنم و این همه آدم به شما نگاه می کنند. پس از این تابستان، احساس می کنم آماده انجام کاری هستم.

کار اریک اسپولسترا، سرمربی تیم هیت به عنوان دستیار تیم آمریکا در جام جهانی، اتفاق جالبی برای مهاجم صرب بود.

وقتی برگشتم و او را دیدم خیلی خوشحال شدم.» او در مورد بازی هایی که اسپولسترا در آن حضور داشت صحبت کرد، “تقریباً بعد از هر بازی او آنچه را که فکر می کند به من پیام می داد و به من می گفت که به راهم ادامه دهم. حتی اگر هر روز او را نمی دیدم، این ارتباط را احساس می کردم.”

صربستان پس از شکست مقابل آلمان در مسابقه مدال طلا در رده بندی نهایی در جایگاه دوم قرار گرفت. این در حالی است که ایالات متحده با شکست مقابل کانادا در مسابقه مدال برنز در رده چهارم قرار گرفت.

جام جهانی و فارغ التحصیلی

او تابستان گذشته، قبل از شروع فصل تازه کار خود در NBA، با اعلام اینکه هنوز مدرسه را تمام نکرده، سروصدای زیادی به پا کرد. اما فراتر از تظاهرات چشمگیر تابستان امسال در فیلیپین، مراسم فارغ التحصیلی نیز برگزار شد.

“ما مراسم بزرگی برای جشن گرفتن جام جهانی داشتیم. فردای آن روز برای اتمام آن به مدرسه رفتم.” او توضیح داد که سرانجام برای فارغ التحصیلی از دبیرستان به صربستان بازگشت.

اعتبار عکس: FIBA.BASKETBALL

آخرین اخبار را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *