بسکتبال
نیکولو ملی و یوهانس وویگتمان به میلان کمک کردند تا باسکونیا را شکست دهد

نیکولو ملی و یوهانس وویگتمان به میلان کمک کردند تا باسکونیا را شکست دهد


نوشته شده توسط: Cesare Milanti / [email protected]

میلان ایتالیا – با وجود مصدومیت شدید و همچنان بدون شباز ناپیر، میلان پس از شکست مقابل پاناتینایکوس با شکست 76-67 باسکونیا در دیوارهای دوستانه فوروم مدیولانوم، به عقب برگشت. پس از آخرین پیروزی مقابل مکابی، تیم باسکی با نتیجه 9 بر 8 در رده دهم قرار گرفت و میلان با نتیجه 7 بر 10 عقب ماند.

یوهانس وویگتمن از دقایق ابتدایی مقابل تیم سابقش شبی هیولا داشت و با دابل دابل 19 امتیازی (شامل دانک پوستر خیره کننده با 1:54 مانده به کوارتر چهارم) و 12 ریباند به پایان رسید. کاپیتان المپیا میلانو با 21 امتیاز (7/11 2FG) از دارنده مدال طلای جام جهانی 2023 فیبا عقب افتاد.

در غیاب مائودو لو و شباز ناپیر، دیگو فلاکادوری از این فرصت استفاده کرد و با 14 امتیاز، 4 ریباند، 5 پاس منجر به گل و 4 توپ ربایی مسابقه را به پایان برد. این دومین عملکرد او در یورولیگ بود، پس از 15 امتیازی که مقابل بارسلونا کسب کرد.

در سمت بازنده، تعداد بسیار کمی از بازیکنان توانستند با عملکرد خوب در خارج از میلان به میدان بروند. تاثیرگذارترین نام، کاپیتان باسکونیا، تاداس سدکرسکیس بود که با 12 امتیاز و 9 ریباند در این شکست بسیار به دابل دابل نزدیک شد. علاوه بر این، چیما مونکه با 14 امتیاز و 8 ریباند به یکی از مهم‌ترین نام‌ها در تلاش بازگشت تیمش تبدیل شد.

میلان موفق شد بر مشکل مصدومیت غلبه کند

یوهانس وویگتمن که به دلیل غیبت شاون شیلدز در پست فوروارد کوچک بازی می کرد، بازی را خوب آغاز کرد و پس از افتتاحیه 5-0، پاس زیبایی به کایل هاینز داد و در هفت امتیاز اول میلان قرار گرفت. کریس چیوزا با دادن دو پاس خوب متوالی به تاداس سدکرسکیس و چیما مونک، فاصله را کاهش داد، اما مهاجم آلمانی کوارتر اول را 20-12 جلو انداخت.

استفانو تونوت که کوارتر دوم را با سه پاس متوالی پس از توپ ربایی آغاز کرد، برتری میلان را به 14 امتیاز رساند (26-12). تیم ایتالیایی علیرغم بازی 6 بر صفر حریف خود به سرعت ریکاوری کرد و در 5:55 پیروز شد. در دقیقه 34-18 پیش افتاد. در حالی که نیکولو ملی هشت امتیاز متوالی را به عنوان کاپیتان تیم قبل از نیمه به دست آورد، شاگردان اتوره مسینا با نتیجه 46 بر 31 در رده دوم قرار گرفتند.

در ابتدای نیمه دوم اوضاع تغییری نکرد، سرخپوشان در کوارتر سوم با نتیجه 11 بر صفر با نتیجه 5 بر 38 به مصاف هم رفتند و اختلاف را به 24 امتیاز (57 بر 33) رساندند. اما از آن زمان به بعد، باسکونیا راهی برای تلاش برای بازگشت پیدا کرد و یک بازی 15-3 انجام داد که آنها را با 12 امتیاز عقب افتاد (60-48) و کوارتر سوم را با نتیجه مثبت به پایان رساند.

نیکولو ملی که تیمش را از ناامیدی در کوارتر چهارم نجات داد، بلافاصله با به ثمر رساندن اولین امتیاز ده دقیقه پایانی، تلاش تاداس سدکرسکیس را مهار کرد. خلیفه دیوپ که در پایان مسابقه وارد زمین شده بود، انرژی مورد نیاز تیم باسکت را تامین کرد و در فاصله 5:59 دقیقه مانده به سوت پایان بازی، بار دیگر اختلاف را به 10 امتیاز کاهش داد (67-57). کافی نبود.

در شرایطی که بیلی بارون هنوز در شرایط عالی قرار ندارد، تیم اتوره مسینا مجبور شد با یک وضعیت پزشکی پیچیده کنار بیاید و ساموئل میکولی جوان را به چرخش اضافه کند. شاون شیلدز، نیکولا میروتیچ، مائودو لو و جیامپائولو ریچی مجبور شدند دیدار مقابل شاگردان دوسکو ایوانوویچ را از دست بدهند.

در بازی دو سر که هفته آینده برای دور 18-19 یورولیگ برگزار می‌شود، که از سال 2024 آغاز می‌شود، میلان ابتدا در خارج از خانه با المپیاکوس دیدار خواهد کرد و سه روز بعد میزبان بایرن مونیخ خواهد بود. از سوی دیگر، باسکونیا باید در ورزشگاه بوئسا آرسا آرنا به مصاف پاناتینایکوس و سپس خارج از خانه با بارسلونا برود.

اعتبار عکس: EA7 Emporio Armani Milano

آخرین اخبار دنیای بسکتبال را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *