نیک کیرگیوس به عنوان مفسر و نه بازیکن در مسابقات آزاد استرالیا قفل شد | تنیس

نیک کیرگیوس رسما از بازی در مسابقات آزاد استرالیا 2024 محروم شده است، اما ستاره جنجالی تنیس به شکلی متفاوت – به عنوان مفسر – در آنجا حضور خواهد داشت.

نام این بازیکن 28 ساله و فینالیست ویمبلدون 2022 در لیست ورودی مسابقات چهارشنبه شب قرار نگرفت، اما رئیس اوپن استرالیا، کریگ تیلی اشاره کرد که کودک وحشی متولد کانبرا “به نحوی” در این رویداد شرکت خواهد کرد.

کیرگیوس که ماه گذشته واکنش‌های متفاوتی به نظرات خود در کانال تنیس دریافت کرد، اکنون از پلتفرم جدید OnlyFans خود برای اعلام خبر غافلگیرکننده جدایی خود به هوادارانش استفاده کرده است.

کیرگیوس در ویدئویی گفت: “من نمی توانم در مسابقات آزاد استرالیا 2024 شرکت کنم.” “اما با وجود اینکه امسال نمی توانم برای رقابت در AO آنجا باشم، همچنان در مورد مسابقات نظر خواهم داد. “من چیزهای خاصی برنامه ریزی کرده ام، پس لطفا هیجان زده باشید.”

شماره ۱۳ سابق جهان ۲۸ ساله که روز جمعه اعلام کرد با یک حساب محتوای رایگان به سرویس اشتراک آنلاین OnlyFans می‌پیوندد، از پلتفرم بحث‌برانگیز سازنده محتوا برای اعلام این خبر استفاده کرد که طرفداران تنیس را دوقطبی‌تر خواهد کرد، بسیاری از آنها او را دیده است. به عنوان استعدادی که هر نسل یک بار هدر می رود.

کیرگیوس که در سال 2022 به همراه دوست صمیمی خود تاناسی کوکیناکیس قهرمانی دونفره اوپن استرالیا را به دست آورد، از اکتبر 2022 تقریباً در زمین حضور نداشته است زیرا با آسیب های مختلف دست و پنجه نرم می کرد. از 11 سپتامبر امسال، رتبه ATP به 192 سقوط کرد.

این بازیکن 28 ساله سال 2023 را با حضور در مسابقات آزاد استرالیا به دلیل آسیب دیدگی زانوی چپ که نیاز به جراحی آرتروسکوپی داشت آغاز کرد. او هر چهار مسابقه اصلی را در یک فصل خسته کننده از دست داد که در آن فقط یک مسابقه انجام داد. او در ماه ژوئن در اشتوتگارت در دور اول به ییبینگ وو از چین باخت و در 68 دقیقه 7-5 و 6-3 شکست خورد.

انصراف کیرگیوس در آخرین لحظه از ویمبلدون در همان ماه انتقادات گسترده ای را برانگیخت. کیرگیوس که با بهترین نتیجه گرند اسلم دوران حرفه‌ای خود مقابل نواک جوکوویچ به فینال سال 2022 رسید، با اشاره به مصدومیت مچ دست خود یک روز قبل از بازی دور اول خود مقابل دیوید گوفین بلژیکی، مقام اول مسابقات سال 2023 را کسب کرد.

حالا خبر می رسد که شروع او در سال 2024 به دلیل مصدومیت به تعویق افتاده است.

کیرگیوس به هواداران گفت که “سال بسیار سختی را با مصدومیت سپری کرد، زانو را جراحی کرد و کمی زودتر برگشت (که باعث شد کمی به عقب برگردم، بدیهی است که برخی از مشکلات مچ پا داشت. این زمان بسیار ناامید کننده ای برای من بود.”

او گفت که تصمیم برای انصراف از مسابقات آزاد استرالیا 2024 “دلخراش” بود.

کیرگیوس گفت: «خاطرات عالی زیادی در آنجا داشتم و واقعاً می‌خواهم به بازی در اوج بازی و انجام درست آن برگردم و فقط به کمی زمان بیشتر نیاز دارم.» من خیلی به قهرمانی در یک گرند اسلم نزدیک بودم، می‌خواهم مطمئن شوم که بدنم زمان لازم برای بازگشت را دارد، پس لطفا من را تحمل کنید.»

پس از شش ماه بازی نکردن، شانس کیرگیوس برای بازگشت به اوپن استرالیا همیشه دور از انتظار بود. با این حال، رافائل نادال، مارین چیلیچ، دنیس شاپوالوف، سونوو کون، یری وزلی، میلوش رائونیچ و ریلی اوپلکا با وجود همه مشکلات، این هفته با استفاده از رتبه بندی محافظت شده خود را در مسابقات قفل کردند.

تایلی، رئیس اوپن استرالیا، درباره کیرگیوس گفت: “به روز رسانی روز به روز با او ادامه می یابد.” او بهترین قاضی در این مورد خواهد بود… ما در ژانویه اینجا میزبان نیک خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *