هریت دارت با راهیابی به نیمه نهایی ترانسیلوانیا اوپن راه جدیدی را شکست | تنیس

هریت دارت با رسیدن به اولین نیمه نهایی تور WTA در مسابقات آزاد ترانسیلوانیا، مسیر جدیدی را شکست.

شماره 3 انگلیسی که پس از کسب امتیاز در کلوژ-ناپوکا رومانی، 5 بازی متوالی را برد، به راحتی نوریا پاریزاس دیاز اسپانیایی را 6-3 و 6-2 شکست داد.

دارت در یک چهارم نهایی تور قبلی، همگی در مسابقات زمین چمن بریتانیا شکست خورده بود. این بازیکن 27 ساله تضمین می کند که هفته آینده به جمع 100 تیم برتر بازگردد و اگر بتواند جلوتر از این حرکت کند، از جودی بوراژ به عنوان شماره 2 بریتانیا پیشی خواهد گرفت. دارت در گیم سرویس افتتاحیه شکست خورد، اما از آن به بعد مسابقه را کاملاً تحت کنترل داشت و تعادل مناسبی بین پرخاشگری و ثبات پیدا کرد و 4-1 پیش افتاد. پس از زدن ست ابتدایی، او در ست دوم 3-0 پیش افتاد و تعداد خطاهای بیشتر پاریزاس دیاز شکست او را ثابت کرد.

دارت گفت: “من واقعاً برای انجام این کار هیجان زده هستم. فکر نمی کنم هیچ کدام از ما تنیس خوبی بازی نکردیم، فکر می کنم هر دو کمی عصبی بودیم.

من واقعا خوشحال بودم که توانستم خیلی سخت بجنگم، سرم را دور بزنم و بازی های نزدیک و لحظات بزرگ را پشت سر بگذارم.”

در همین حال، اما رادوکانو در مسابقات اوپن قطر وایلد کارت دریافت کرده و در دور افتتاحیه به مصاف آنهلینا کالینینا خواهد رفت. قهرمان سابق یو اس اوپن پس از شکست مقابل اونز جابر در دور دوم تور WTA در ابوظبی در روز چهارشنبه، ابراز امیدواری کرد که در دوحه بازی کند.

آرزوی او برآورده شد و این بازیکن 21 ساله که پس از 8 ماه دوری از میادین بازگشت از 6 دیداری که انجام داد، سه برد را به دست آورد، از ابتدای هفته آینده مبارزات خود را مقابل کالینینا اوکراینی رده سی و دوم رده بندی آغاز خواهد کرد.

آنها پیش از این یک بار در زمین خاکی مادرید در سال 2022 بازی کرده بودند که کالینینا در یک دیدار نزدیک در سه ست پیروز شد. برنده این مسابقه با جلنا اوستاپنکو، بازیکن هشتم، که در این فصل دو عنوان قهرمانی را کسب کرده است، روبرو خواهد شد.

در تورنمنت قطر، اولین رویداد WTA 1000 فصل و بالاترین سطح تور، هر دو ایگا سویاتک و کوکو گاوف برای اولین بار پس از اوپن استرالیا بازی می‌کنند، اما آرینا سابالنکا، قهرمان ملبورن، در کار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *