تنیس
“همه از یکدیگر تغذیه می کنند”: مناظر مردان استرالیایی به شکوه گرند اسلم بازگشت |  اوپن استرالیا 2024

“همه از یکدیگر تغذیه می کنند”: مناظر مردان استرالیایی به شکوه گرند اسلم بازگشت | اوپن استرالیا 2024

گروهی از بازیکنان مرد در یک نسل، تنیس استرالیا را پیش از فصل 2024 برق انداخته و امیدها را برای پیروزی در ملبورن پارک در اولین گرند اسلم فصل افزایش داد.

هشت استرالیایی در پایان سال گذشته در بین 100 نفر برتر ATP قرار گرفتند. این بالاترین رقم از سال 1998 بود، زمانی که تنیس استرالیا را به یک رهبر جهانی تبدیل کردند، مانند پت رافتر، مارک فیلیپوسیس و لیتون هویت.

دو نفر دیگر به راحتی می توانستند به آنها ملحق شوند. جیسون کوبلر بیشتر سال را در 100 تیم برتر گذراند تا اینکه به دلیل آسیب دیدگی زانو به رتبه 102 سقوط کرد. و نیک کیرگیوس که در سال 2022 به فینال ویمبلدون رسید و فقط 28 سال دارد، احیای حرفه ای خود را به دلیل مصدومیت متوقف کرده است. این رقم بالاتر از قدرت های سنتی تنیس آلمان و اسپانیا است و به دهه 1970 برمی گردد، زمانی که استرالیا مترادف با موفقیت در تنیس بود.

والی ماسور، که در سال 1993 به عنوان بازیکن به جمع 20 بازیکن برتر رسید و مربی تیم دیویس کاپ است، می گوید که عمق سهام فعلی انتظارات را برای سال 2024 افزایش می دهد. بی‌صبرانه منتظر ماندن استرالیایی‌ها در این فصل هستم. او می گوید: «یک بازی اسلم، نیمه نهایی یا بهتر.

نمودار خطی که تعداد 100 تنیس باز مرد استرالیایی را با بیشترین ریباند در 10 سال گذشته نشان می دهد.

این گروه توسط الکس دی میناور رهبری می شود، که اولین استرالیایی است که از زمان هیویت در اوایل این ماه توانسته است به 10 نفر برتر برسد. جوانترین آنها رینکی هیجیکاتا است که با کوبلر در سال 2023 عنوان قهرمانی دونفره اوپن استرالیا را به دست آورد و برای اولین بار در سپتامبر به 100 نفر برتر انفرادی راه یافت. مارک دریپر، مربی هیجیکاتا، می گوید پویایی گروه بخشی از موفقیت مشترک آنهاست.

دراپر می‌گوید: «همه همدیگر را تشویق یا تشویق می‌کنند. “آنها فقط افرادی سخت کوش، رقبای خوب هستند و فکر می کنم همه آنها از یکدیگر تغذیه می کنند.”

با توجه به مسیرهای متفاوت بازیکنان در تنیس حرفه ای، ماسور و دریپر معتقدند که تعیین اینکه دقیقاً چه چیزی موج کنونی موفقیت را توضیح می دهد دشوار است. ایجاد آکادمی های ایالتی نیز پیشنهادی است که کریگ تایلی، مدیر اجرایی تنیس استرالیا، زمانی که بیش از 15 سال پیش مسئول توسعه بازیکنان ملی بود، ارائه کرد.

ماسور می‌گوید: «من بازیکنان زیادی را دیده‌ام که در حال حاضر در بین 100 بازیکن برتر هستند، از ساعت‌هایی که در آنجا سپری می‌کنند، حجم توپ‌ها، شدت و برخی از راهنمایی‌ها سود می‌برند.

به گفته دریپر، کمک به بازیکنان برای تجربه رقابت در خارج از کشور در دوران جوانی نیز به آنها کمک کرده است. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم مهم است که وقتی جوان هستید، طعم این استاندارد جهانی را بچشید و ببینید که آیا رقابت‌پذیر هستید و باید کجا باشید.

جیسون کوبلر و رینکی هیجیکاتا پس از پیروزی در نیمه نهایی دونفره مردان در اوپن استرالیا 2023 جشن می گیرند. عکس: اندی چونگ/گتی ایماژ

هیجیکاتا و الکس ووکیچ رتبه 62 به کالج در ایالات متحده رفتند. اما ماسور و دریپر موافق هستند که موفقیت تا حد زیادی به فرد بستگی دارد، توانایی او برای انطباق با زندگی در تور، ادامه پیشرفت و ورود به 100 نفر برتر.

ماسور می گوید: «تنیس کمی محافظه کار است. تا زمانی که می‌توانید خود را به 100 نفر برسانید – نه در اوج، اما می‌دانید، 60، 70، 80 – و چند مسابقه را در یک رویداد بزرگ‌تر برنده شوید، پس کسی باید دو یا سه چلنجر (سطح پایین‌تر) را برنده شود. مسابقات) که در یک رویداد بزرگتر جمع آوری می کنید.» «برای به دست آوردن امتیازهای بیشتر».

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در حالی که شانس استرالیا در تور مردان رو به بهبود است، تصویر متفاوتی در رده بندی انفرادی زنان ترسیم شده است. استورم هانتر برترین بازیکن دونفره جهان است، اما در حال حاضر هیچ استرالیایی در بین 100 نفر برتر تک نفره وجود ندارد.

آرینا رودیونوا، بازیکن برتر استرالیا در انفرادی زنان، در رده 105 قرار دارد. با این حال، علیرغم عملکرد موفق او در سال 2023 و شروع قوی در سال 2024 با شکست دادن سوفیا کنین در مسابقات بین المللی بریزبن، رودیونوا به دلیل وایلد کارت در مسابقات آزاد استرالیا نادیده گرفته شد. آخرین نقطه به داریا ساویل می رسد.

اش بارتی دو سال پیش به عنوان شماره 1 جهان بازنشسته شد و آژلا تاملیانوویچ و ساویل هر دو در 12 ماه گذشته دچار مصدومیت شده اند. اما دلایلی برای خوش بین بودن وجود دارد. اولیویا گدکی، 21 ساله، اولین مسابقه گرند اسلم خود را در ملبورن پارک در سال 2023 برد و تایلا پرستون، 18 ساله، جوان ترین بازیکنی بود که امسال در مسابقات آزاد استرالیا کارت وایلد دریافت کرده است.

ماسور می‌گوید با توجه به آنچه که در میان استرالیایی‌ها در اواسط تا اواخر دهه 20 زندگی خود به موفقیت دست یافته‌اند، باید انتظارات را از بازیکنان در مدارهای حرفه‌ای فیزیکی کاهش داد.

ما چند بازیکن جوان خوب داریم، اما باید به آنها اجازه دهید تقریباً دو یا سه پیش فصل فیزیکی را پشت سر بگذارند تا به نقطه ای برسند که بتوانند روز به روز با بهترین بازیکنان جهان رقابت کنند.”

  • اولین دوره مسابقات آزاد استرالیا از یکشنبه 14 ژانویه در ملبورن پارک آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *