هوارد وب از مقامات VAR می‌خواهد تا بیشتر در جریمه‌های ملایم مداخله کنند | داوران

از مقامات VAR در انگلیس خواسته شده است تا با تشویق داوران به بازبینی تصمیمات خود حتی اگر اشتباهی “روشن و واضح” نباشد، در مورد پنالتی های “نرم” صحبت کنند. توصیه جدید هاوارد وب، رئیس داور، به دنبال یک سری از حوادث بحث برانگیز پنالتی در لیگ برتر و اروپا است.

مربی PGMOL، وب روز چهارشنبه به داوران ویدیویی گفته است که باید بتوانند توجه داور را به تصمیمات پنالتی پس از تکل هایی که فقط شامل حداقل تماس است، جلب کنند. نمونه‌های اخیر چنین حوادثی شامل پنالتی‌های ولوز در دو بازی مقابل نیوکاسل و شفیلد یونایتد است. اولین مورد باعث شد که داور آنتونی تیلور به مدت یک هفته به چمپیونشیپ سقوط کند.

گری اونیل، مدیر ولوز، مدعی شد که بازی “در یک مکان دیوانه کننده” بوده است، زیرا او پنالتی را توصیف کرد که باعث شد شفیلد یونایتد اواخر 2-1 مقابل تیمش در برامال لین این ماه پیش بیفتد. فابیو سیلوا جورج بالدوک را بازی می کند.

اونیل گفت: ساق پا فابیو احتمالاً گوساله بالدوک را می‌چراند. من بارها آن را تماشا کرده ام و تماس بسیار کمی وجود دارد و اگر برای آن خطا انجام دهیم، میلیون ها خطا در آن بازی فوتبال انجام می شود. راستش من گم شده ام، نمی دانم با این به کجا بروم. به من گفته شد که وارد بازی شوم و یک مکالمه منطقی داشته باشم، اما او همچنان بازی را تماشا کرد و به من گفت که این یک پنالتی است که به من می‌گوید در یک مکان دیوانه هستیم.

پیشنهادات جدید در نشست داوران و مسئولان در لافبورو ارائه شد. تعامل بین مدیران و مسئولان نیز در دستور کار قرار گرفت و داوران در پی افزایش شدید حوادث در حوزه فنی مدیران در این فصل، اهمیت صدور کارت زرد برای مخالفان را یادآور شدند.

طبق آمار PGMOL، موارد اختلاف بین بازیکنان در این مدت بیش از دو برابر شده است. 347 حادثه در مقایسه با 165 مورد در همان مرحله در فصل گذشته رخ داد. اختلاف بین مدیران و کارکنان حتی سریعتر رشد کرد. این رقم که سال گذشته این زمان 35 بود، تقریباً چهار برابر شده و در سال 2023 به 126 رسیده است.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

همچنین به داوران گفته شده است که باید به بازیکنانی که برای تنبیه حریف با کارت های تخیلی تکان می دهند و با تشویق به اجرای کارت زرد، پاسخ سختی بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *