پس از حمایت دولت از بررسی کارنی، اکنون برای فوتبال زنان چه اتفاقی می افتد؟ | فوتبال زنان

باید از تصمیم دولت برای پذیرش همه توصیه‌هایی که در بررسی جسورانه به رهبری کارن کارنی در مورد فوتبال زنان ارائه شد، استقبال کرد. این پاسخ در یک مقطع حساس، شش روز پس از توافق باشگاه‌های سوپرلیگ زنان و قهرمانی برای تشکیل یک شرکت جدید و مستقل (NewCo) برای به دست گرفتن مدیریت دو لیگ برتر از فصل آینده، به دست آمد.

پذیرش بازنگری توسط دولت به عنوان یادآوری به موقعی است که رویکرد کل نگر برای توسعه فوتبال زنان باید شامل چه مواردی باشد، به ویژه در زمانی که منافع باشگاه هایی با تیم های مردان لیگ برتری در خطر است. در قلب اختلافاتی که باعث شد باشگاه‌های چمپیونشیپ از حمایت کامل از راه‌اندازی پیشنهادی NewCo به تعویق بیفتند، در حالی که برخی با آن مخالف بودند و برخی دیگر فقط به صورت مشروط از آن حمایت کردند، قدرت رای آن باشگاه‌ها بود.

کارگروه بازی های حرفه ای که توسط اتحادیه فوتبال برای تأسیس شرکت جدید تأسیس شده است، پیشنهاد می کند که درآمدها بین لیگ ها تقسیم شود که 75 درصد آن به WSL و 25 درصد به قهرمانی می رسد و تأکید می کند که این سهم بسیار بیشتر از سهمی است که داده شده است. . توسط لیگ برتر به لیگ فوتبال انگلیس. در نتیجه، باشگاه‌های WSL برای باشگاه‌های قهرمانی فشار می‌آورند که نتوانند در مورد تصمیمات تجاری رای دهند. این عمدتا به این دلیل است که پروازهای برتر مسئول تولید بیشتر درآمدهای لیگ ها هستند و سهم ۲۵ درصدی چمپیونشیپ یک بیانیه است. این نشانه عزم آنها برای ترک هرم است.

موفقیت تجاری و دوام باشگاه های WSL یک واقعیت تاریخی نیست. در حالی که این یک وضعیت جدید است و شرایط برای باشگاه های چمپیونشیپ پیچیده است، پتانسیل باشگاه های چمپیونشیپ در میان مدت به سطح بسیار پایین تجاری از نظر تجاری، انتظاری غیرواقعی نیست.

این قابل درک است که هیئت مدیره NewCo وظیفه نمایندگی منافع هر دو لیگ را بر عهده خواهد داشت و بنابراین این قدرت را خواهد داشت که به باشگاه های قهرمانی در مورد تمام موضوعات مهمی که بر آنها تأثیر می گذارد رأی دهد. اما تعدادی ناشناخته مانند ترکیب هیئت مدیره و نحوه مدیریت منافع و فشارهای باشگاه های WSL تحت حمایت لیگ برتر در برابر منافع عمومی لیگ ها وجود دارد.

همه 24 باشگاه در دو لیگ، چند روز پس از شورش برخی از باشگاه‌های چمپیونشیپ علیه رای‌گیری برای لغو قوانین، با این پیشنهاد موافقت کردند. از جهاتی با شرایط سختی مواجه شدند. مسابقات قهرمانی از شرکت NewCo که یکی از گزینه های جایگزین بود کنار گذاشته شد.

جالب اینجاست که پاسخ دولت به بررسی کارنی در این مناظره با باشگاه های چمپیونشیپ همراه شده است. او می‌گوید: «توصیه برای اصل هیئت مدیره واحد بین لیگ‌ها باید اولویت داشته باشد و اجازه حضور برابر باشگاه‌ها را بدهد، و اینکه «تصمیم‌گیری مستقل نه تنها حکمرانی خوب است، بلکه برای اطمینان از برآورده شدن منافع شخصی حیاتی است». بازی را به مکان هایی که به نفع همه نیست نکشید. “در هسته NewCo، فرصتی برای اتخاذ این رویکرد وجود دارد، و ما از NewCo می‌خواهیم که این فرصت را از دست ندهد.”

در این مرحله مهم است که اهمیت تصمیم‌گیری دموکراتیک بین باشگاه‌ها را یادآوری کنیم، زیرا دولت از پیشنهاد بازنگری حمایت می‌کند مبنی بر اینکه در این مرحله تنظیم‌کننده مستقلی برای فوتبال زنان وجود ندارد، و شرکت NewCo این فرصت را دارد که مقررات مالی و مقررات مالی را لحاظ کند. برنامه ریزی از ابتدا

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

چندین توصیه قابل توجه دیگر در بررسی وجود دارد، از جمله اتحاد کامل بازیکنان WSL و Championship توسط انجمن فوتبالیست های حرفه ای. این موضوع بحث برانگیز دیگری است. PFA بودجه محدودی برای عضویت بازیکنان WSL دریافت نمی‌کند، اما آنها همچنان انتخاب می‌کنند که بازیکنان را تحت پوشش قرار دهند و در عین حال از تأمین مالی برای آن حمایت می‌کنند. در همین حال، سازمان می گوید که نمی تواند این کار را برای بازیکنان چمپیونشیپ انجام دهد، زیرا یک لیگ کاملا حرفه ای نیست. اتحادیه فوتبال انگلیس نیز در پاسخ به پاسخ دولت این را می گوید. مسائلی که در بررسی کارنی برجسته شده است نشان می دهد که نیاز شدیدی به بازیکنان وجود دارد که به طور مناسب نماینده داشته باشند و این بن بست باید حل شود تا بازیکنان بتوانند در زمانی که حداقل استانداردهای جدید برآورده نمی شوند صحبت کنند.

یکی دیگر از ضربه های مهم بررسی کارنی حمایت دولت از لغو ممنوعیت پخش فوتبال زنان در ساعت 15 روز شنبه بود. در یک تقویم اشباع فوتبال، فوتبال زنان به یک اسلات اختصاصی نیاز فوری دارد. این بر تعداد تماشاگران و تعداد تماشاگران در بسیاری از لیگ‌های دیگر، از جمله لیگ بسیار موفق زنان مکزیک، که فرصت دوشنبه شب خود را رزرو کرد، تأثیر داشت. بیانیه دولت در پاسخ به این بازنگری مبنی بر اینکه «مسئله مشروع جبران این فرصت درآمدی از دست رفته به فوتبال زنان وجود دارد» نیز نشان دهنده این واقعیت است که فوتبال زنان مورد حمایت و کم ارزشی قرار گرفته است. خیلی طولانی

NewCo باید تصمیمات زیادی بگیرد و کارهای زیادی را در مدت زمان بسیار کوتاه انجام دهد. ما امیدواریم که پاسخ دولت به بررسی بتواند به ریشه‌یابی مجدد بحث کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *