تنیس
پنج بهترین کتاب ورزشی 2023 |  بهترین کتاب های سال

پنج بهترین کتاب ورزشی 2023 | بهترین کتاب های سال

واتفورد برای همیشه
جان پرستون و التون جانوایکینگ
سال 1977 است. التون جان یکی از پر زرق و برق ترین و ثروتمندترین ستاره های پاپ جهان است. گراهام تیلور یک مدیر فوتبال منضبط است که بعدها در زندگی اش به عنوان یک شلغم توسط سان جاودانه شد. آنها شاید کم احتمال ترین دوتایی ورزشی در تمام دوران باشند. با این حال، با مدیریت آنها، باشگاه فوتبال واتفورد از انتهای لیگ دسته چهارم بالا رفت و به دومین باشگاه برتر کشور تبدیل شد. جان پرستون، نویسنده کتاب های The Dig، Fall: The Mystery of Robert Maxwell و A Very English Scandal، روایت گرمی از یک دوستی زیبا را به تصویر می کشد. مشارکت های صمیمانه التون تیلور را به عنوان یک نوازنده نشان می دهد که نه تنها یک تیم را رهبری می کند، بلکه تنها و به طور خطرناکی وابسته است. به زودی منتظر درمان با صفحه نمایش بزرگ باشید.

Althea- The Life of Tennis Champion Althea Gibson اثر سالی اچ جیکوبز

Althea: The Life of Tennis Champion Althea Gibson
سالی اچ جیکوبزسنت مارتین
زندگی آلتیا گیبسون هرگز با روایتی که برخی می خواستند مطابقت نداشت. این نوجوان که تنیس را در خیابان های هارلم آموخته بود و سکته هایش با تهاجم ناشی از وحشیانه والدین تقویت می شد، برای نشان دادن ورزشکاران سیاه پوست بیش از حد خشن و نادان تلقی می شد. جنسیت غیرقابل معذرت خواهی او به همان اندازه جسمانی “غیر زنانه” او مشکوک بود. و هنگامی که او سرانجام به آنچه که هیچ کس نتوانسته بود دست یافت – شکستن نوار رنگ در مسابقات قهرمانی ایالات متحده در سال 1950 و تبدیل شدن به اولین زن سیاهپوست که هفت سال بعد برنده ویمبلدون شده است – به دلیل ناتوانی در دفاع از حقوق مدنی مورد انتقاد قرار گرفت. این بیوگرافی جامع زندگی و حرفه او را در چشم انداز نژادپرستانه زمان خود قرار می دهد و جشنی دلسوزانه از یک قهرمان نامناسب را ارائه می دهد که سهم او در ورزش و سیاست مدت ها نادیده گرفته شده است.

کاترین اسکنلان در حال لگد زدن به چفت

لگد بزنید
کاترین اسکنلانترساندن
واقعیت تاریک زندگی اسب‌دوانی در نوشته‌های مختصر کاترین اسکنلان، که مصاحبه‌ها با یک مربی اهل غرب میانه را به این کتاب خواندنی متقاعدکننده تبدیل می‌کند که بخشی از تاریخ شفاهی و بخشی از آن رمان است، به‌طور متحرک و بی‌توجهی به تصویر کشیده شده است. سونیا از آیووا که خیلی بلندتر از آن است که یک جوکی باشد، آسایش و امنیت را فدای اشتیاق خود می‌کند: روایت، وجودی درهم و برهم و مشاء را نشان می‌دهد که مانند یک فرافکنی زئوتروپ متزلزل ظاهر می‌شود. در حالی که خشونت، الکل، و فقر طاقت‌فرسا وجود دارد، هرگز درخشش تیز و درخشان کتاب را کمرنگ نمی‌کند. پیست مسابقه به ندرت کمتر خیره کننده یا پر جنب و جوش به نظر می رسید.

نشکن اثر رونی اوسالیوان

نشکن، شکست ناپذیر
رونی اوسالیوانهفت شماره گیری
آیا جهان واقعاً به ادای احترام سوم رونی اوسالیوان نیاز دارد؟ خیر آیا یک بازیکن بیلیارد که به شغل پر هرج و مرج خود معروف است بدیهی ترین فردی است که به زندگی توصیه می کند؟ احتمالا نه. اما چیزی در مورد شبح نویسی تام فوردایس وجود دارد که از فرمت خودیاری کمی بدبینانه فراتر می رود. مانند سایر نویسندگانی که خود را پشت سر چهره های ورزشی قرار می دهند (جان هاتن که جفری بایکوت، دیوید پیس در کنار برایان کلاف را هدایت می کند)، فوردایس این کتاب را با بازآفرینی برخی از بهترین و بدترین بازی های اوسالیوان به صورت قانونی به سطح بعدی می برد. فلسفه کاد را کنار بگذارید و از جزئیات هیجان انگیز نبردهای حماسی او با جان هیگینز و استفن هندری لذت ببرید.

بازبال - داستان درونی یک انقلاب آزمایشی کریکت توسط لارنس بوث و نیک هولت

بازبال: داستان درونی یک انقلاب آزمایشی کریکت
لارنس بوث و نیک هولتبلومزبری
چند انقلاب ورزشی به سرعت انقلابی که در 18 ماه گذشته تیم تست انگلیس را پشت سر گذاشت، وجود داشته است. با اصطلاح «بیس بال» که اکنون در فرهنگ لغت وجود دارد، نویسندگان میل و تلگراف، بوث و هولت، به ترتیب اولین تجزیه و تحلیل طولانی کتاب از پدیده‌ای را که به نظر می‌رسد برای همیشه کریکت را تغییر می‌دهد، با هم نویسندگی کرده‌اند. از خاستگاه برندون «باز» مک‌کالوم، وبلاگ‌نویس سابق کیوی (مربی کنونی انگلیس) در بازی دوران کودکی تا دومین حضور بن استوکس پس از یک پرونده بدنام و مرگ پدرش، این یک غوغا کردن لذت‌بخش در دنیای بنفش است. تکه تکه‌ای از کریکت انگلیسی که منجر به یکی از بهترین سریال‌های Ashes در تمام دوران شد. یک تونیک زمستانی برای آبی های فعلی جام جهانی.

برای مرور همه کتاب‌های ورزشی موجود در بهترین کتاب‌های گاردین و آبزرور در سال 2023، به این آدرس مراجعه کنید: guardianbookshop.com. هزینه های تحویل ممکن است اعمال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *