اخبار ورزشی
ژیمناست های بریتانیایی به دنبال تمدید مسابقه مدال با آمریکا در جهان هستند |  ژیمناستیک

ژیمناست های بریتانیایی به دنبال تمدید مسابقه مدال با آمریکا در جهان هستند | ژیمناستیک

gبریتانیا دو سال پیش به عنوان تیم های ضعیف با توقعات کم به المپیک توکیو رسید. آنها نه تنها یک گروه بسیار جوان و با تجربه بودند، بلکه مجبور بودند انتقادات زیادی را در مورد ترکیب تیم به دنبال عدم حضور بکی داونی نادیده بگیرند. در پایان یک شب پر هرج و مرج و فراموش نشدنی در فینال تیم توکیو، این تیم کاملاً اعصاب خود را حفظ کرد و به مدال برنز شگفت‌انگیز دست یافت.

تیم انگلیسی در سه سال گذشته به افشاگری ادامه داده است. ژیمناستیک‌ها گاهی اوقات برای تکرار چنین موفقیت‌های بزرگی دچار مشکل می‌شوند، اما یک سال بعد، تیم بریتانیای کبیر با کسب اولین مدال نقره تیمی جهان در لیورپول، خود را به عنوان یکی از قوی‌ترین تیم‌های جهان تثبیت کرد. آنها امسال برای اولین بار قهرمان اروپا شدند و با دوم شدن در مرحله مقدماتی نشان دادند که تسلیم نشده اند.

آنها در روز چهارشنبه پس از تیم مستبد آمریکا که بیش از پنج امتیاز از انگلیس با 171.395 امتیاز بالاتر بود، در میان مدعیان کسب مدال تیمی دیگر خواهند بود. سیمون بایلز به دنبال این است که اولین گام خود را برای تبدیل شدن به پرافتخارترین ژیمناستیک تمام دوران بردارد زیرا انگلیس به دنبال تثبیت جایگاه خود در صدر این ورزش است.

بیلس که در حال حاضر بیشترین مدال را در مسابقات جهانی دارد، در مجموع 32 مدال در المپیک و مسابقات جهانی دارد. اگر ایالات متحده همانطور که انتظار می رود روی سکو به پایان برسد، با 33 امتیاز ویتالی شربو برابر خواهد شد.

موفقیت بریتانیا توسط دوتایی اصلی آلیس کینزلا 22 ساله، مسن ترین عضو تیم، و جسیکا گادیرووا، که همچنان خود را به عنوان یکی از بهترین ژیمناستیک های جهان تثبیت می کند، هدایت می شود. اما این گروه نزدیک نیز عمق خود را نشان داده است و تعدادی ژیمناستیک در موفقیت آنها در سه فصل گذشته سهیم بوده اند. اوندین آچامپونگ، جورجیا می فنتون و روبی ایوانز کلید موفقیت بیشتر در چهارشنبه شب خواهند بود.

در همین حال، رقابت سخت تر می شود. چین که زمانی یکی از بزرگ‌ترین قدرت‌های ژیمناستیک زنان بود، در سال‌های اخیر رو به افول بوده است، اما این هفته پیشرفت قابل‌توجهی داشته و تنها با نیم امتیاز از انگلیس به پایان می‌رسد. در همین حال، برزیل تنها یک و نیم امتیاز از چین عقب مانده است. موفقیت آنها به لطف نبوغ قهرمان همه کاره سال گذشته ربکا آندراد و گروهی محکم در اطراف او به دست آمد. ایتالیا نیز علیرغم عملکرد ناامیدکننده اش در مقدماتی، پتانسیل رقابت برای کسب مدال را دارد.

به نظر می رسد سیمون بایلز آماده تاریخ سازی است. عکس: ماتیاس هانگست/گتی ایماژ

در فینال همه چیز فرق می کند. چهار ژیمناست روی هر دستگاه با هم رقابت می کنند و سه امتیاز برتر به عنوان جواز به حساب می آید، در حالی که در تیم نهایی سه ژیمناست بر روی هر دستگاه با هم رقابت می کنند و هر سه امتیاز به حساب می آیند. هیچ حاشیه ای برای خطا وجود ندارد. تیم انگلیسی نشان داده است که نه تنها می تواند با فشاری که با این فرمت وارد می شود کنار بیاید، بلکه در این قالب واقعاً موفق است. چین، برزیل و ایتالیا تلاش خواهند کرد تا به عقب برسند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

عدم حضور روسیه قهرمان المپیک در رقابت های مردان و زنان که پس از حمله روسیه به اوکراین ممنوع شده بود، قابل توجه است. علیرغم مخالفت جدی سایر فدراسیون های ملی، فدراسیون بین المللی ژیمناستیک اعلام کرد از ابتدای سال 2024، ورزشکاران روسی و بلاروسی به صورت فردی مجاز به رقابت “تحت شرایط سخت” خواهند بود، مشروط بر اینکه هیچ وابستگی یا ارتباطی با دولت های روسیه و بلاروس نداشته باشند.

بعید است ژیمناست های روسی حتی انتزاعی ترین تعریف “بی طرفی” را برآورده کنند. تقریباً همه اعضای تیم های مدال طلای روسیه من قبلاً در تجمعات طرفدار جنگ شرکت کرده امآنها دارند پوشیدن علامت Z در مکان های عمومیبرخی در باشگاه های وابسته به ارتش روسیه تمرین می کنند، برخی دیگر اعضای گارد ملی و اعضای تیم مدال طلای مردان هستند. برای سربازان روسیه پهپاد خریداری کرد. برجسته ترین ژیمناستیک فعال روسیه، قهرمان سابق مسابقات جهانی، نیکیتا ناگورنی، رئیس کادت های ارتش نوجوانان و یکی از چهره های کلیدی در تلاش های دولت روسیه برای گسترش تبلیغات خود به جوانان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *