تنیس
کارلوس آلکاراز از پیروزی بدون استرس مقابل لوید هریس در US Open لذت برد |  تنیس آزاد آمریکا 2023

کارلوس آلکاراز از پیروزی بدون استرس مقابل لوید هریس در US Open لذت برد | تنیس آزاد آمریکا 2023

کارلوس آلکاراز پس از دو روز دیگر منتظر ماند تا دفاع قهرمانی یو اس اوپن به درستی آغاز شود، یک قدم به یک بازی تکراری نادر در نیویورک نزدیک شد و با یک برد ساده مقابل لوید هریس در چهارشنبه شب بر برخی شلختگی های غیرمعمول غلبه کرد.

این بازیکن اسپانیایی که از طرفداران خوشحال بود، قدرت فوق العاده ای را که او را به اوج تنیس رساند، دامنه حرکتی بی نظیر و تنوع منحصر به فردش در کل زمین به نمایش گذاشت و بهترین بازی خود را برای بیشترین تعداد در یک بازی بدون استرس 6-3 ذخیره کرد. ، 6-1 و 6-1 امتیازات. رده 177 آفریقای جنوبی را 7-6 (4) در ورزشگاه آرتور اشه شکست داد.

آلکاراز گفت: فکر می کنم از ابتدا تا انتها بازی فوق العاده ای انجام دادم. اگر بخواهم چیزی را از بازی پنهان کنم، سطح بازی را در ست دوم حفظ خواهم کرد.»

این بازیکن 20 ساله اهل سواحل جنوب شرقی اسپانیا از زمانی که راجر فدرر از سال 2004 تا 2008 پنج پیروزی متوالی کسب کرد، برای قهرمانی مردان در فلاشینگ میدوز رقابت کرده است. اما این نیاز به یک بازی بسیار تمیزتر در روزهای آینده دارد. کالیبر مخالفان در حال افزایش است.

آلکاراز، جوان‌ترین بازیکن تاریخ در قرعه‌کشی مردان اوپن آمریکا، دوشنبه شب برای مسابقه دور اول مقابل دومینیک کوپفر آلمانی به میدان رفت، اما پس از اینکه حریفش مچ پایش را در رده ششم قرار داد، موفق شد به‌طور موثری پیشروی کند. مسابقه و اندکی بعد بازنشسته شد.

آزمون سخت تری در انتظار هریس بود که دو سال پیش به مرحله یک چهارم نهایی تنیس اوپن آمریکا راه یافت و سال گذشته قبل از انجام عمل جراحی مچ دست آخر فصل به رده سی و یکم رنکینگ جهانی صعود کرد و مجری بزرگ و پر از اعتماد به نفس بود. در مراحل اول دو بازی اول حدود 20 دقیقه با هم رقابت کردند و هر دو نام چندین نقطه شکست را به دست آوردند.

اما با گذشت زمان، هریس نتوانست با ساختار گلزنی آموزش دیده و مهارت های شوت زنی برجسته آلکاراز همگام شود، زیرا فشار مداوم این بازیکن اسپانیایی عزم او را تضعیف کرد. آلکاراز ضربات زمینی پیشگامانه را از خط پایه و رگبارهای فورهند وارد تور کرد – گاهی اوقات در یک نقطه – که باعث شد هریس چندین برنده را بزند و معاملاتی را که معمولاً انجام می شد حل کند.

آلکاراز و هریس در تورها مقابل هم قرار می گیرند. عکس: جان آنجلیلو/UPI/Shutterstock

آلکاراز در پنجمین گیم ست افتتاحیه قبل از اینکه بتواند با آرامش سرویس بزند، بریک کرد. سپس به نظر می رسید که هریس در اوایل نیمه دوم باز شده بود، پس از یک سری اشتباهات مضاعف دوباره شکسته شد و اولین سرویس او اشتباه رفت.

از آنجا، هریس در دور سوم به تساوی رسید – بدون شک با کمک 16 اشتباه از 29 اشتباه ساده آلکاراز – دندان هایش را در چند سرویس بازی از اسپانیایی ها به هم فشار داد و حتی قهرمان را در عشق 2-4 شکست داد. اما آلکاراز وحشی به سرعت عقب نشینی کرد و یک کراوات بدون درام را شکست و نمایش را در کمتر از دو ساعت و نیم تعطیل کرد.

آلکاراز گفت: «من مجبور شدم[وقفه]را فراموش کنم. “من خیلی بد بازی کردم. باید تمرکز می کردم و منتظر فرصتی برای بازگشتم بودم. بعد از استراحت از نظر ذهنی قوی ماندم و برای من در اولین دور برگشتن و پیروزی در ست های مستقیم بسیار مهم است.”

تاکید اسپانیایی بر کارایی پس از قهرمانی سال گذشته منطقی بود. او بیش از هر بازیکنی در هر تورنمنت گرند اسلم ثبت شده در زمین بازی گذراند: 23 ساعت و 40 دقیقه. با این حال، بازی نامنظم او در طول مسابقه چهارشنبه به دلیل عملکردهای زیر استاندارد استراتوسفر او در رویدادهای تنظیم تورنتو و سینسیناتی (شامل 8 ست از 23 ست بازی در ست تای بریک) است.

آلکاراز که رنکینگ شماره 1 جهان خود را پس از مسابقات آزاد آمریکا سال گذشته بدون توجه به نتیجه او در نیویورک به نواک جوکوویچ خواهد داد، در هر دو مسابقه قبلی پیروز خواهد شد و روز شنبه به دیدار دور سوم مقابل دن ایوانز بریتانیایی خواهد رفت. .

الکاراز گفت: «چند بار بازی کردیم. “او واقعا بازیکن سختی است. سرویس ها و والی های خوب، بازی واضح خوب. واقعا سخت خواهد بود. من تمام تلاشم را می کنم. اگر بخواهم آن بازی را ببرم، باید خیلی خیلی خوب برگردم.” اجازه بدهید تا ببینیم که چطور پیش خواهد رفت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *