کریستوبال دل سولار با دور 57 در مسابقات قهرمانی گلف آستارا رکورد جهانی را شکست | گلف

کریستوبال دل سولار شیلیایی در مسابقات گلف قهرمانی آستارا در روز پنجشنبه رکورد تور فری کورن را با 13 زیر 57 سال شکست. این پایین ترین دور در یک رویداد PGA Tour بود که با رکورد راندهایی که بخشی از رتبه بندی رسمی جهانی گلف هستند مطابقت داشت. .

این بازیکن 30 ساله که در رده 259 جهان قرار دارد، آنچنان راند بی عیب و نقصی را در کورس پاکوس باشگاه بوگوتا کانتری انجام داد که سه سوراخ پایانی خود را جبران کرد و همچنان 57 را به ثمر رساند. آنها رکورد تور کورن فری را برای 9 سوراخ با هشت زیر 27 در سوراخ نهم 330 یارد به دست آوردند.

شرایط به دل سولار کمک کرد. مسیر Pacos تنها 6254 یارد و تقریباً 8500 فوت بالاتر از سطح دریا است که به توپ اجازه می دهد دورتر پرواز کند. شرایط بارانی در روزهای منتهی به مسابقات به این معنی بود که بازیکنان می توانستند طبق قانون دروغ انتخاب توپ های گلف را بلند کنند، پاک کنند و قرار دهند.

دل سولار پس از راند گفت: “این یک دوره بسیار کوتاه بود، یعنی واقعا کوتاه بود.” بسیاری از سوراخ ها قابل حفاری بودند. نمی توانم بگویم قابل رانندگی است، اما در 20 متری سبزه است. من لزوماً مجبور نبودم در زمین باشم، اما در کنار او بودم. این دوره قطعا برای نمرات پایین تنظیم شده بود.

وقتی دیگر در دادگاهی مثل این بیرون می روید، فکر نمی کنید که “من 57 شوت می زنم.” شما بیرون می روید و تمام تلاش خود را می کنید و امیدوارید که نمره واقعاً پایینی باشد. صادقانه بگویم، هنوز باید این کار را انجام دهید.»

دل سولار رکورد قبلی کورن فری 58 را که توسط استفان جاگرم در اولین دور مسابقات Ellie Mae Classic در سال 2016 ثبت شده بود، شکست. دیوید کری اولین بازیکنی بود که در مسابقات آزاد سروینو در کوه های آلپ در سال 2019 کارت 57 گرفت. تایپ کنید.

دل سولار پنجاه و سومین بازیکنی شد که در تورهای سراسر جهان، از جمله تور LPGA، قهرمانان تور PGA و گلف LIV، از زمانی که ال گایبرگر برای اولین بار در سال 1977 ممفیس کلاسیک 59 شلیک کرد، تیراندازی 59 ساله زیر 60 را انجام داد.

هفته گذشته خواکین نیمن در گلف مایاکوبا LIV گلف 59 شلیک کرد. گلف در سراسر جهان از سال 2013 هر سال حداقل یک دور زیر 60 سال برگزار می کند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

دل سولار تنها بازیکنی نبود که از این شرایط استفاده کرد و علیرغم رکوردشکنی هایش، تنها با چهار ضربه برتری داشت.

وی گفت: امروز اولین روز این مسابقات است. “من باید فردا دوباره بازی کنم. امیدوارم تا یکشنبه خبرهای خوبی داشته باشم. امیدوارم یکشنبه را نیز جشن بگیرم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *