گلف
کشتی‌های تفریحی، گلف و مراقبت‌های بهداشتی خصوصی: چگونه هزینه‌های رونق نوزادان تورم بریتانیا را سرسختانه بالا نگه داشت |  تورم

کشتی‌های تفریحی، گلف و مراقبت‌های بهداشتی خصوصی: چگونه هزینه‌های رونق نوزادان تورم بریتانیا را سرسختانه بالا نگه داشت | تورم

ریشی سوناک وعده داده است که تورم را در سال جاری به نصف کاهش دهد، اما او با چالشی از سوی گروه اصلی رای دهندگانی که امیدوار است او را در قدرت نگه دارد، مواجه است: بیبی بومرها.

بومرها که بین سال‌های 1946 و 1964 در سال‌های پس از جنگ به دنیا آمدند و اکنون در سنین 59 تا 77 سالگی قرار دارند، با هزینه‌های خود به تورم بالای سرسختانه کمک می‌کنند. میلیون‌ها نفر از بومرها که با حقوق‌های بالا یا مشاغل خوب و حمایت از افزایش سریع نرخ‌های بهره پشتیبانی می‌شوند، بدبینی اقتصادی گسترده‌تر را به چالش می‌کشند تا هزینه‌های خود را ادامه دهند.

ارقام رسمی هفته گذشته نشان داد که تورم سالانه در ماه سپتامبر در سطح 6.7 درصد باقی مانده است که نسبت به اوت تغییری نکرده است و انتظارات برای کاهش اندک کاهش یافته است. هدف Sunak برای نصف کردن نرخ 10.7 درصدی سال گذشته تا پایان سال 2023 در خطر به نظر می رسد.

برای اکثر رونق‌ها، وضعیت مالی سالم آن‌ها محصول دهه‌ها اقبال اقتصادی، بهره‌مندی از آموزش عالی رایگان، افزایش قیمت مسکن، سیاست حق خرید، بازار کار در حال گسترش، و طلایی شدن طرح‌های بازنشستگی با مزایای تعریف شده است. با تبدیل شدن به نسل مسن تر، از امنیت مالی نسبی برخوردار می شوند.

نمودار نرخ تورم سالانه بریتانیا

قفل سه گانه حقوق بازنشستگی که افزایش 2.5 درصدی متوسط ​​درآمد را تضمین می کند که بالاترین میزان در میان درآمدهای متوسط ​​است، شبکه ایمنی مالی را تقویت کرده است. اما وزرا در نظر دارند یکباره از قفل سه گانه بازنشستگی خارج شوند که می تواند با جلوگیری از افزایش 8.5 درصدی بافر در حقوق بازنشستگی دولتی در سال آینده، 1 میلیارد پوند صرفه جویی کند.

از زمانی که نرخ بهره در سال 2021 شروع به افزایش کرد و در ماه آگوست به 5.25 درصد رسید، بانک مرکزی انگلیس اعلام کرده است که نرخ پس‌انداز احتمالاً برای مدتی بالا باقی می‌ماند و هزینه‌های رونق را در سال 2024 افزایش می‌دهد. بر اساس گزارش بنیاد رزولوشن، یک درآمد بادآورده جدید و پیش‌بینی نشده، بومرها ذینفعان اصلی این وام‌ها بوده‌اند – اندیشکده می‌گوید که تخمین زده می‌شود 90 میلیارد پوند در سال آینده 1.7 تریلیون پوند پس‌انداز با بهره پرداخت شود.

میزان افزایش قدرت خرید پس انداز کنندگان اخیراً توسط صنعت ساختمان در سراسر کشور با ارائه سود 8 درصدی سپرده به دارندگان حساب جاری برجسته شده است. در همین حال، Santander و First Direct نیز 7٪ را به دارندگان حساب جاری ارائه می دهند.

بومرها 13.14 میلیون نفر از جمعیت 67 میلیونی بریتانیا را تشکیل می دهند بر اساس آخرین آمار اداره ملی آمار (ONS)این تنها گروهی نیست که سال گذشته سود کرده است. درآمدهای تعدیل شده بر اساس تورم خانواده های کم درآمد و متوسط ​​ثابت یا کاهش یافته است.

آخرین آمار نشان می دهد که کارگران شهر و مدیران ارشد تجاری از افزایش شدید دستمزدها سود برده اند. با این حال، میانگین کل هزینه کل کشور در تمام گروه های سنی کاهش یافت.

در حالی که در بریتانیا فقط داده‌های رسمی دقیقی در مورد عادات خرج کردن گروه‌های سنی مختلف وجود دارد، روند پررونقی در ایالات متحده وجود دارد، جایی که تحقیقات در مورد عادات خرج کردن تشدید می‌شود.

تحقیقات موسسه بانک آمریکا این نشان داد که مخارج خانوارها در دوره تا ماه مه 0.2٪ کاهش یافته است، اما وقتی به صورت نسلی نگاه می شود، هزینه های افراد بالای 75 سال 5٪ و هزینه های جوانان 2.5٪ افزایش یافته است. در مقابل، مخارج ژنرال Z (کسانی که در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 متولد شدند) در نتیجه فشار بازپرداخت وام های دانشجویی، 2 درصد کاهش یافت.

در اینجا، از طریق داده‌های رسمی و نظرسنجی‌های تجاری، ما نشان می‌دهیم که چگونه نسل بومر نقش کلیدی در حمایت از حوزه‌های مختلف اقتصاد و حفظ تورم سرسختانه داشته است.

خرید خانه

بازار مسکن بریتانیا پس از یک سال سخت با کاهش قیمت ها و سطوح پایین معاملات در حال بهبود است. ارقام ONS کاهش 0.01 درصدی فعالیت آژانس املاک را در سه ماهه اول و 0.03 درصدی در سه ماه منتهی به پایان ژوئن نشان می دهد.

ممکن است پس از میانگین بهبودی موقتی وجود داشته باشد قیمت خانه در بریتانیا در ماه اوت با 0.2 درصد افزایش به 291000 پوند رسیددر نوامبر 2022 با 292187 پوند به اوج بازگشت.

خریداران خانه اول نادر هستند و بازار توسط افراد بالای 50 سال هدایت می شود. شرکت داده‌های املاک Outra می‌گوید که میانگین سنی صاحبان خانه‌هایی که در شش ماه آینده به خانه‌هایشان اطلاع داده می‌شود از سال 2022 با 3.5 سال افزایش به 52.5 سال رسیده است.

اکثر حمل و نقل ها همچنین دارای سپرده های بزرگ هستند که اکثر آنها حداقل 250000 پوند سهام در خانه های خود دارند. با توجه به شاخص پیش از حرکت شرکتاین نشان می دهد که اکثر خریداران بسیار مسن تر و ثروتمندتر از خریداران معمولی خانه خواهند بود.

بازار مسکن بریتانیا اکنون در اختیار افراد قدیمی و ثروتمند است. Giles Mackay، موسس Outra، می‌گوید این خطر واقعی وجود دارد که این روند نشانه آغاز وراثت باشد.

جشن

رایان ایر پس از افزایش رزرو پروازها و تعطیلات تابستان امسال، در مسیر کسب سودهای بی سابقه است. رزرو برای تعطیلات زمستانی نیز به سرعت در حال افزایش است. بر اساس داده های رسمی، اگرچه تعداد افرادی که به خارج از کشور سفر می کنند کمتر از سطح قبل از همه گیری است، اما هزینه های خرج شده در سطوح بی سابقه است. بخشی از این به دلیل قیمت‌های بالای هواپیما است که بسیاری از هزاره‌ها (متولدین بین سال‌های 1981 و 1996) را از کرایه‌های ارزانی که زمانی برای تعطیلات آخر هفته در مسافت کوتاه استفاده می‌کردند، محروم کرده است.

دلیل دیگر گرایش به تعطیلات گران‌تر و فهرست کارها پس از قرنطینه‌های همه‌گیر است. شرکت ساگا که به افراد بالای 50 سال خدمات ارائه می دهد، دریافت که 15.8 میلیون مسافر به طور متوسط ​​3.3 سفر در سال انجام می دهند، یعنی 52 میلیون تعطیلات. بر اساس گزارش موقت منتشر شده در سپتامبر 2022.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که دو سوم این افراد بالای 50 سال قصد دارند در سال 2023 دو تا چهار تعطیلات داشته باشند. یک چهارم گفتند که قصد دارند امسال پنج سفر یا بیشتر داشته باشند.

اکثر پاسخ دهندگان (55٪) گفتند که هزینه بحران زندگی “بر برنامه های تعطیلات آنها تأثیری نداشته است”، در حالی که 14٪ گفتند که قصد دارند برای هر نفر بیش از 5000 پوند در تعطیلات اصلی خود خرج کنند.

داده های ساگا نشان می دهد که تعداد مسافران تعطیلات در سال جاری نسبت به سال گذشته 17.1 درصد افزایش یافته است و ترجیح داده شده ترین مقاصد برای پروازهای طولانی مدت ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا هستند، در حالی که مقصدهای مورد علاقه کوتاه مدت فرانسه، سرزمین اصلی اسپانیا و مقصدهای مورد علاقه هستند. ایتالیا

کندور اپراتور کشتی مستقر در گرنزی گفت 82 درصد از بومرها قصد دارند در سال 2022 یک تا پنج سفر “برای تفریح” داشته باشند.

به گفته یک کارشناس سفر، به طور حکایتی، به گفته یک کارشناس سفر، زمانی که مسافران به سمت دریای کارائیب یا اسکاندیناوی می‌رفتند، سفرها «طولانی‌تر و دورتر» می‌شدند.

گلف کهن الگوی ورزش پررونق است که از 22.2 میلیون بازی در سال 2020 به 24.7 میلیون در سال 2022 رسیده است. عکس: جیمز کروبی/INPHO/REX/Shutterstock

گلف

ورزش نمونه اولیه فعالیت های تفریحی بومر است. طبق گزارش ارائه دهنده داده GolfNow، در سال 2019 تقریبا 13.5 میلیون دور گلف در بریتانیا بازی شده است. با شروع همه گیری، این رقم در سال 2020 به 22.2 میلیون افزایش یافت و از آن زمان تاکنون این فقط محبوب تر شده است. سال گذشته این رقم به 24.7 میلیون نفر رسید و به نظر می رسد امسال به دنبال رکوردشکنی کل در اکثر ماه های سال 2023 حتی بیشتر از این افزایش یابد.

با نگاهی به درصدها، به نظر می رسد که بیشترین دستاوردها از سال 2019 به دست جوانان 18 تا 24 ساله رسیده است که در طول همه گیری همه گیر، بازی گلف را به عنوان یک فعالیت در فضای باز شروع کردند و ادامه دادند. با این حال، عضویت های گلف هنوز تحت سلطه گروه های مسن تر، به ویژه افراد بالای 55 سال است.

تعداد دورهای گلف بازی شده در هر ماه در بریتانیا و ایرلند در پنج سال گذشته چگونه است؟

GolfNow می‌گوید 32.2 درصد از عضویت‌ها در سایت رزرو زمین گلف BRS مربوط به افراد بالای 55 سال است که افراد 45 تا 54 ساله 19.4 درصد دیگر را تشکیل می‌دهند، در حالی که افراد زیر 35 سال 29 درصد دیگر را تشکیل می‌دهند.

تفریح ​​و فرهنگ

با توجه به این داده های روند مصرف کننده ONSصنعت سرگرمی و فرهنگ در نیمه اول سال جاری بهبود چشمگیری داشته است. بسیاری از بخش ها، از جمله حمل و نقل، همچنان پس لرزه های ناشی از همه گیری را تجربه می کنند.

داده‌های روند مصرف‌کننده شامل یک نظرسنجی هزینه‌های خانواده است که هزینه‌ها را بر اساس سن تقسیم می‌کند. این نشان می دهد که مصرف کنندگان 75 سال به بالا و مصرف کنندگان 50 تا 64 سال و بالاتر نسبت به افراد زیر 30 سال بیشتر برای نوشیدنی های الکلی و تنباکو (به علاوه مواد مخدر) هزینه می کنند.

آخرین داده ها، از جمله توزیع سنی برای سال منتهی به مارس 2022، نشان می دهد که 60 درصد از خانوارهای بازنشسته از نظر درآمد (65 تا 74 سال) بیشتر از متوسط ​​خانوار (شامل همه گروه های سنی) برای اوقات فراغت و فرهنگ هزینه می کنند. این شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها، از رفتن به سینما و تئاتر، خرید ابزار باغبانی و روزنامه، کتاب و بسته های تعطیلات است.

طبق آمار ONS، یک خانواده متوسط ​​56.10 پوند در هفته برای سرگرمی و فرهنگ خرج می کنند، در حالی که 20 درصد افراد بالای 65 تا 74 سال 99.90 پوند و 60 درصد برتر به طور متوسط ​​88.87 پوند در هفته خرج می کنند.

40 درصد از خانوارهای بازنشسته از نظر درآمد (سنین 65 تا 74 سال) بیشتر از سایر گروه های سنی برای پوشاک و کفش هزینه می کنند.

بیماری که فشار خون خود را با مانیتور چک می کند
پذیرش در کلینیک های خصوصی از 176000 نفر در نیمه دوم سال 2020 به 227000 در سال 2023 افزایش یافت. عکس: پل اسلیتر/آلامی

بهداشت خصوصی

فشار جدی بر خدمات بهداشت عمومی در سه سال گذشته، مراقبت های بهداشتی خصوصی را برای کسانی که توانایی پرداخت آن را دارند جذاب کرده است. پس از کاهش در نیمه اول سال 2020، زمانی که بیماری همه گیر باعث هجوم خدمات NHS شد، تعداد پذیرش در بیمارستان ها و کلینیک های مراقبت های بهداشتی خصوصی از 176000 نفر در نیمه دوم سال 2020 به 227000 نفر در سال جاری افزایش یافت.

بر اساس ارقام رسمی گردآوری شده توسط ارائه دهنده داده GlobalData، هزینه های مصرف کننده برای مراقبت های بهداشتی در سه ماهه اول سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال قبل 14 درصد افزایش یافته است. این افزایش تنها در بخش مسکن (15 درصد) و گردشگری (71 درصد) پیشی گرفته است.

ارقام از شبکه خصوصی اطلاعات سلامت، پذیرش های زیرافزایش شدیدی در اکثر گروه‌های سنی بین سال‌های 2022 تا امسال مشاهده می‌شود، اما اکثریت از گروه سنی 55 تا 80 سال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *