کلید آرامش نهایی جام در حالی که رحیم استرلینگ به دنبال تغییر روایت است | جام کارابائو

آر.منتقدان اهیم استرلینگ باید بهتر بدانند تا او را از قلم بیاندازند. هیچ کس نباید از واکنش این وینگر پس از هو شدن در جریان شکست خانگی فاجعه بار چلسی مقابل ولوز در این ماه تعجب کند. برای استرلینگ معمول بود که او جایگاه خود را در ترکیب اصلی مائوریسیو پوچتینو بازیافت و امیدهای قهرمانی منچسترسیتی را با گلزنی مقابل تیم سابقش در آخر هفته گذشته از بین برد.

چالش ها برای این بازیکن 29 ساله چیز جدیدی نیست. استرلینگ قربانی آزار نژادپرستانه شد. او در خارج از زمین پیشگام است اما هنوز این احساس وجود دارد که عده ای منتظر فرود او هستند. حتی در حال حاضر، 9 سال پس از انتقال او از لیورپول به سیتی، این ایده همچنان ادامه دارد که استرلینگ به جای تمایل به موفقیت در زمین، به دلیل حجم موجودی بانکی خود است.

خوشبختانه، استرلینگ به اندازه کافی با تجربه است که همه چیز را در چشم انداز نگه دارد. او تحت تأثیر شوخی هایی که به تعویض او در بازی وولوز می پردازد، قرار نگرفت. استرلینگ، که برای شروع در فینال یکشنبه کارابائو کاپ مقابل لیورپول در رقابت است، می‌داند که این بازی مربوط به قلمرو است و وقتی پوچتینو سه روز بعد او را برای بازی دور چهارم جام حذفی مقابل استون ویلا کنار گذاشت، حتی یک ضربه هم نزد.

روحیه رقابتی ظاهر شد. چلسی در برابر ویا تجدید حیاتی داشت، که سه نفر جلویی اش، نیکلاس جکسون، کول پالمر و نونی مادوکه در پیروزی 3-1 تحت تأثیر قرار گرفتند و به راحتی می‌توان تصور کرد که استرلینگ در کنار زمین بماند. بالاخره آیا او واقعاً در پروژه جوانان چلسی جا افتاده است؟ او در اولین تابستان وحشی تحت مالکیت تاد بوهلی و کلیرلیک کپیتال وارد شد، اما دیدن اینکه آنها دیگر نمایه او را هدف قرار می دهند سخت است. اخلاق تغییر کرده است. چلسی تابستان گذشته بازیکنی بالای 25 سال به خدمت نگرفت.

اما استرلینگ سعی کرد نفوذ خود را حفظ کند. عزم او در هفته گذشته زمانی که او به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه 79 مقابل کریستال پالاس وارد زمین شد و نقش کلیدی در گل پیروزی کانر گالاگر داشت، مشخص شد. او سپس پس از کنار گذاشتن مادوکه از ترکیب مقابل سیتی در برنامه ضدحمله پوچتینو بسیار مهم بود و با تمرکز بر پاس هوشمندانه جکسون، فرار از کایل واکر و شروع گلزنی با پایانی آرام، عملکرد خوبی داشت.

به نظر نمی رسید استرلینگ در حال اسکیت زدن باشد. او که از زمان پیوستن به چلسی نتوانست انتظارات را برآورده کند، ناامید است که این حرکت را با موفقیت انجام دهد. او آگاه است که باشگاه در آغاز بازسازی است. هیچ شباهتی به محیط بدون اصطکاک او در سیتی نداشت، جایی که همه چیز به آرامی در داخل و خارج از زمین پیش می رفت.

اکنون فرصت تغییر روایت فرا رسیده است. استرلینگ پنج بار در سیتی قهرمان لیگ کاپ شد، بنابراین رویارویی با لیورپول در ومبلی برای او چیز جدیدی نخواهد بود. با وجود این، پویایی جالب است. این اولین فینال مردان برای مالکان چلسی است و استرلینگ می گویند که پیروزی پس از تمام انتقاداتی که در دو سال گذشته بر باشگاه وارد شده است، احساس خوبی خواهد داشت.

استرلینگ می توانست راه آسان را انتخاب کند و تابستان گذشته به عربستان سعودی برود. زمانی که چلسی او را به قیمت 47.5 میلیون پوند خرید و قراردادی به ارزش حدود 300 هزار پوند در هفته به او دادند، از او به عنوان خرید “مهم” چلسی یاد شد. اما توماس توخل، که در نظر داشت حمله خود را در اطراف استرلینگ بسازد، به زودی از بین خواهد رفت. زوال آغاز شده است. استرلینگ که از ناحیه همسترینگ آسیب دید و اغلب خارج از موقعیت بازی می کرد، سخت کار کرد. مردم انتظار داشتند که او فصل را با بیش از 9 گل به پایان برساند. تاد بوهلی حتی سعی کرد بعد از باخت مقابل برایتون در رختکن به او صحبت کند.

رحیم استرلینگ در سال 2012 برای لیورپول بازی می کرد. عکس: پیتر پاول/EPA

استرلینگ مداخله بولی را بد نگرفت. او برای پیش فصل با شرایط بهتری بازگشت. گفته می شود او با صرف زمان برای کمک به بازیکنان جوان چلسی، مهارت های رهبری خود را نشان داده است. او از زمانی که بازیساز سیتی را ترک کرد، مراقب پالمر بود.

اما مهمترین چیز فرم استرلینگ است. اگرچه او ممکن است به اندازه کافی خوب نبوده باشد که گرت ساوتگیت را متقاعد کند تا او را در ترکیب تیم انگلیس قرار دهد، او شروعی دلگرم کننده در این فصل داشته است. دیگر بازیکنان بزرگ به رتبه های بالاتر صعود کرده اند و استرلینگ که از جام جهانی برای کشورش بازی نکرده است، بعید است که به یورو 2024 راه یابد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

تنها کاری که او می تواند انجام دهد تا ساوتگیت را متقاعد کند تا او را بازگرداند، ادامه بازی خوب است. استرلینگ کامل نیست. او در این فصل جادوهای نامنظم داشته است و تصمیم گیری او می تواند ناامید کننده باشد. اما او از زندگی زیر نظر پوچتینو لذت می برد. این بازیکن آرژانتینی با دادن آزادی عمل به استرلینگ و استفاده از سرعت خود در برابر دفاع های بالا، باور استرلینگ را تقویت کرد.

یک مدیر مورد اعتماد کمک می کند. اگر استرلینگ احساس آزادی و اعتماد به نفس داشته باشد، همچنان ظرفیت نابودی هر مدافع کناری را خواهد داشت. او در این فصل مقابل تیم های بزرگ خوب بازی کرد و آمارهای خوبی را ارائه می کند. او در لیگ 6 گل به ثمر رساند و سه پاس گل داد و گل او به سیتی او را بالاتر از تعداد 120 گل استیون جرارد در لیگ برتر برد.

به نظر نمی رسد او بازیکنی باشد که سرعتش را کم کند. یک نظریه این است که استرلینگ، معتاد به سرعت، از نوعی فرسودگی رنج می برد که می تواند بازیکنانی را که در سنین پایین وارد تیم اصلی می شوند، تحت تاثیر قرار دهد. این مقدار زیادی مایل در ساعت است. او دیگر آن بازیکن جوانی نیست که 12 سال پیش بازیکن ثابت لیورپول بود.

اما این لزوما چیز بدی نیست. استرلینگ بالغ شده و گردتر شده است. 18 ماه گذشته آسان نبوده است، اما استرلینگ معتقد نیست پایان آن نزدیک است. او فقط فشار را می دانست. چلسی امیدوار است یکشنبه به این موفقیت دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *