کیت پلی، مدیرعامل DP World Tour تصمیم تکان دهنده ای برای عقب نشینی می گیرد | گلف

کیت پلی، مدیر کل تور جهانی DP، پس از هشت سال و نیم از سمت خود کناره گیری می کند تا در زادگاهش کانادا شغلی را آغاز کند. حرکت غافلگیرکننده 60 ساله در حالی صورت می‌گیرد که تور DP، که قبلاً تور اروپا بود، به مذاکرات با تور PGA برای ایجاد اتحاد با صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، که LIV Golf را تامین مالی می‌کند، ادامه می‌دهد.

اعلام جدایی پلی یک روز پس از آن منتشر شد که مارتین اسلامبرز، رئیس بخش تحقیق و توسعه اعلام کرد که تا پایان سال از سمت خود کناره گیری می کند.

پلی رئیس و مدیر اجرایی Maple Leaf Sports and Entertainment خواهد شد که مالک تورنتو میپل لیفز NHL، تورنتو رپتورز NBA و تیم MLS تورنتو اف سی است. معاون مدیر کل و مدیر کل رایدر کاپ، گای کینینز، جایگزین پیلی خواهد شد که از 2 آوریل اجرایی خواهد شد.

پللی گفت: “این یک افتخار باورنکردنی بوده است که مدیر اجرایی این موسسه فوق العاده در هشت سال و نیم گذشته باشم.” زمانی که در سال 2015 از کانادا بازگشتم، تصمیم گرفتم فرهنگ نوآوری ایجاد کنم و بودجه پاداش و تور خود را برای اعضا افزایش دهم و اطمینان حاصل کنم که مخاطبان جدید، جوان‌تر و متنوع‌تر را جذب می‌کنیم.

ما این کار را انجام دادیم و خیلی چیزهای دیگر زیرا بازیکنان، کارکنان، شرکا، پخش‌کنندگان و طرفداران ما همگی اساساً این فلسفه را پذیرفتند که ما در تجارت سرگرمی هستیم. این نقش در MLSE و شانس حضور در تیم‌های ورزشی شهر خودم در تورنتو بود. یک فرصتی که نتوانستم در برابر آن مقاومت کنم.”

زمانی که پیلی مسئولیت تور جهانی DP را بر عهده داشت، پس از اینکه او با موفقیت سازمان را از طریق همه گیری کووید هدایت کرد و سپس در نوامبر 2020 یک “اتحاد استراتژیک” با تور PGA امضا کرد، مطمئناً باعث اختلاف نظر خواهد شد. تور PGA سهامی را در European Tour Productions به دست آورد، اما تقویت اتحاد در ژوئن 2022 انتقاداتی را برانگیخت زیرا کارت های تور PGA به 10 بازیکن برتر مسابقه 2023 Race to Dubai اهدا شد که قبلاً معاف نشده بودند. ادی پپرل آن را یک “فاجعه” نامید که هیچ معنای تجاری نداشت، در حالی که سرجیو گارسیا از LIV Golf ادعا کرد که تور جهانی DP یک “تور تغذیه کننده” است که قرار است به پنجمین تور برتر جهان تبدیل شود.

این امر واکنش خشمگین پللی را به همراه داشت که نقش کلیدی در وارد کردن عربستان به بازی با تأسیس انترناسیونال سعودی داشت، اما تاکید کرد که او فرصت سودآوری برای ایجاد مشارکت کامل با سعودی‌ها را رد نمی‌کند.

من می دانم که بسیاری از مردم هنوز به نشست مالت (در ژوئیه 2021) و به اصطلاح پیشنهاد 1 میلیارد دلاری گلف سعودی به ما اشاره می کنند، که بخش بزرگی از دلیل پشت این ادعا است که ما یک فرصت را از دست داده ایم. با سعودی‌های گلف سعودی، پیش از مسابقات قهرمانی BMW PGA 2022، پللی گفت. تنها یک کلمه برای توصیف این ادعا وجود دارد و آن “تخیلی” است.

و شما می توانید از هر یک از اعضای هیئت مدیره ما بپرسید و آنها به اتفاق آرا تایید می کنند که این یک پیشنهاد نیست، یک توافق نیست، این صرفا یک ارائه بازاریابی است که از طرف Golf Saudi تهیه شده است. پس از بررسی توسط ما رد شد. هیئت مدیره در تاریخ 7 سپتامبر 2021.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *