گل شگفت انگیز Mykhailo Mudryk به چلسی کمک کرد تا نیوکاسل را غرق کند | لیگ برتر

تاد بوهلی و بهداد اقبالی را که روی صندلی های شیک نشسته اند، می توان بخشید که فکر می کردند همه چیز خوب پیش می رود. نیکلاس جکسون مهاجم همه فن حریف چلسی گلی به ثمر رساند و مدافعان نیوکاسل را کابوس کرد. یکی از نامزدهای امضای فصل، کول پالمر در طول فصل خیره شده است و سهم حیاتی دیگری نیز داشته است.

اما بزرگترین لحظه متعلق به Mykhailo Mudryk خواهد بود. مائوریسیو پوچتینو که تحت فشار زیادی قرار داشت، زمانی که وینگر 89 میلیون پوندی از روی نیمکت بیرون آمد و پیروزی خیره کننده 3-2 چلسی را به ثمر رساند، از خوشحالی می ترکید. این یک گل باشکوه بود، نمایشی عالی از توانایی انفجاری مادریک، و امیدهای نیوکاسل برای رسیدن به رتبه هفتم محقق شد. آنها پس از یک نمایش بی دقت، تنها یک امتیاز بالاتر از چلسی در حال ظهور، در رده دهم باقی می مانند.

هر دو طرف می‌توانند آسیب‌دیدگی را دلیل فرم ناهماهنگ خود عنوان کنند. بولتن های کادر پزشکی به ندرت به پوچتینو خبر خوبی می داد. آخرین تغییرات پوچتینو با پیوستن لوی کولویل و بن چیلول به سایر بازیکنان قبل از بازی انجام شد، اما همدردی با کمبود مواجه شد. هواداران چلسی که عادت نداشتند تیمشان را در میانه جدول ببینند، واکنش خوبی نشان ندادند. صبر با پوچتینو و سلسله مراتب در خطر تمام شدن بود تا اینکه چلسی هفته گذشته یک امتیاز مقابل برنتفورد را نجات داد.

با این حال، بوهلی و اقبالی باید تحت تاثیر روشی قرار می گرفتند که تیمشان برای مهار نیوکاسل به چالش کشیده شد. مارک کوکورلا که برای اولین بار از ماه دسامبر در پست دفاع چپ بازی کرد، مظهر این چالش بود. این بازیکن اسپانیایی با ذوق به هر توپ شلی حمله می کرد و میگل آلمیرون را خفه می کرد، اما مواقعی نیز وجود داشت که او با فاصله از دروازه به بیرون رفت. مدافع راست سابق چلسی پس از جریمه شدن به دلیل ضربه آشکار به تینو لیورامنتو، باید به دلیل فریاد زدن بر سر بازیکن خط، کارت زرد دریافت می کرد.

اگرچه پوچتینو باید جاه طلبی را دوست داشته باشد. چلسی شروعی فوری داشت و مالو گوستو بلافاصله با آنتونی گوردون درگیر شد و به زودی شکاف هایی در خط دفاعی نیوکاسل پیدا کرد. گل اول جکسون شش دقیقه بعد ادی هاو را متحیر کرد. پاس خوبی از پالمر برای شروع حرکت انجام شد اما دفاع نیوکاسل ضعیف بود. سون باتمن باید بیشتر از ارسال مستقیم گاستو به پالمر انجام می داد، و اگرچه ضربه وینگر با اختلاف زیاد به بیرون رفت، جکسون با ضربه ای عالی از مارتین دوبراوکا گذشت.

چلسی با گل دوازدهم جکسون از زمان انتقال او از ویارئال وارد عمل شد. پالمر که مشتاق تحت تأثیر قرار دادن پیش از گرت ساوتگیت بود، وارد شد و دوبراوکا را آزمایش کرد. انزو فرناندز شروع به مداخلات در خط میانی کرد. رحیم استرلینگ از سمت چپ به پایین حرکت کرد و جکسون را دفع کرد و او یک دفع دیگر از دوبراوکا انجام داد.

با ثابت ماندن در 30 دقیقه اول، اضطراب نیوکاسل زمانی تشدید شد که گوردون سه روز قبل از اینکه ساوتگیت تیم ملی انگلیس را برای بازی‌های دوستانه این ماه معرفی کند، از زمین خارج شد. اما چلسی همچنان به اشتباه خود ادامه می دهد. آنها نمی توانند برای 90 دقیقه متمرکز و شدید بمانند.

نیکلاس جکسون پس از برتری دادن به چلسی جشن می گیرد. عکس: Dave Shopland/REX/Shutterstock

بعد از اینکه جیکوب مورفی وارد زمین شد و جو ویلاک تقریباً گل تساوی را به ثمر رساند، نیوکاسل اجازه یافت تا بازی را حفظ کند. چلسی که به طور فزاینده ای شلخته شده بود، نتوانست واکنشی نشان دهد. در عوض، زمانی که فرناندز یک پاس قاطعانه انجام داد، آنها یک قدم به عقب رفتند، گوستو کنترل خود را از دست داد و تروو چالوبا از دفاع خارج شد و توسط برونو گیماراس شکست خورد. بنابراین او ایسک را به داخل فرستاد تا یک گلوله زیبا از کنار جورجه پتروویچ شلیک کند.

گل تساوی منجر به طلسم دیوانه وار شد که جکسون یک گل مردود به ثمر رساند، دوبراوکا استرلینگ را رد کرد و ویلاک تقریباً نیوکاسل را پیش انداخت. بازی باز بود، هر دو طرف مقصر بودند و نیوکاسل بعد از نیمه دوم تهدید کرد. پس از خروج گوردون به سمت چپ حرکت کرد، آلمیرون کف دست های پتروویچ را وارد کرد.

چلسی پاسخ داد، پالمر در سمت راست دن برن را اذیت کرد، اما صلیب او در وسط همه را فراری داد. آنها دوباره ضدحمله کردند، پالمر به استرلینگ غذا داد، وینگر ضربه خود را از کنار دروازه به بیرون فرستاد. نیوکاسل باید بیشتر مراقب بود. چلسی در نیمه دوم فضای زیادی پیدا می کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

فشار بیشتر شد، گیمارائو با سه پیراهن آبی روبرو شد و سعی کرد از دردسر خلاص شود. نیوکاسل عقب افتاد و زمانی که پالمر به فضا رفت، یک پاس از فرناندز دریافت کرد و از فاصله 20 یاردی با تلاشی زهرآگین از کنار دوبراوکا عبور کرد، آنها عقب افتادند.

Moisés Caicedo که تسلطش در خط میانی تشدید شده بود، با برقراری ارتباط با فرناندز این حرکت را آغاز کرد. وقتی استرلینگ با حرکت جکسون برخورد کرد و پاس به پالمر را نادیده گرفت، چلسی عصبانی بود و باید دور می شد. وقتی ضربه استرلینگ از کنار دروازه به بیرون رفت، پوچتینو فریاد زد.

چلسی نتوانست آرام بگیرد. نیوکاسل تکان خورد، برن به جلو هل داد. مدیریت بازی چلسی در کانون توجه قرار داشت. اکسل دیاسی چالش قابل توجهی برای ویلاک ایجاد کرد. ضربه لیورامنتو مهار شد.

با این حال، حرکت نیوکاسل با جدایی جکسون به پایان رسید. او به داخل نگاه کرد، کانر گالاگر او را لمس کرد و به مادریک غذا داد. گالاگر با احساس اینکه چیز خاصی در حال آماده شدن است، عقب ایستاد. او به وضوح می‌توانست پاهای سریع، تعادل و زیبایی مودریک را ببیند که فابیان شر و دوبراوکا را ترک می‌کرد که نتوانست مانع گلزنی اوکراینی شود.

تنها نقطه ضعف چلسی این بود که مورفی با گل خیره کننده خود یک پایان عصبی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *