یاسمین پائولینی بازگشتی چشمگیر برای کسب عنوان قهرمانی دبی دارد | تنیس

یاسمین پائولینی در بزرگترین مسابقه حرفه ای خود تا حد مرگ مبارزه کرد و علیرغم اینکه در بیشتر اوقات در زمین بازی توسط آنا کالینسکایا پیشی گرفته بود، مبارزه را برگرداند و به شکلی دراماتیک با نتایج 4-6، 7-5 پیروز شد. 7-5. قهرمان سورپرایز قهرمانی تنیس دبی.

طی چند سال گذشته، پائولینی به تدریج در رده‌بندی بالا می‌رود و هر سال پیشرفت می‌کند و یاد می‌گیرد که چگونه مهارت بازی و فورهند خود را به حریفان بزرگ‌تر و قوی‌تر تحمیل کند. این بازیکن 28 ساله که در مسابقات WTA 1000 بزرگترین عنوان دوران حرفه ای خود (دومین عنوان در مجموع او) را به دست آورد، برای اولین بار در دوران حرفه ای خود وارد 20 تیم برتر می شود و به بهترین رتبه چهاردهم صعود می کند. . از شماره 26 فعلی او.

برای اولین بار در تاریخ WTA، مسابقات زنان دبی و دوحه به عنوان 1000 تورنمنت طبقه بندی می شوند. WTA امیدوار بود که این حرکت جلسات بیشتری را بین بازیکنان برتر تسهیل کند. در عوض، مسابقات قهرمانی تنیس دبی امسال یکی از شگفت انگیزترین و مهم ترین مسابقات قهرمانی در سال های اخیر را به نمایش گذاشت.

پائولینی با غلبه بر ماریا ساکاری رتبه هشتم و بئاتریز حداد مایا رتبه یازدهم در فینال جای خود را به دست آورد. کالینسکایای 25 ساله با رتبه 40 در مسابقات مقدماتی، عملکرد چشمگیرتری از خود نشان داد و جلنا اوستاپنکو، رتبه 9، کوکو گاوف، رتبه 3، و ایگا سویاتک، رتبه اول، را یکی پس از دیگری شکست داد. همانطور که در طول هفته انجام داد، روس تلاش کرد تا زودتر توپ را به دست آورد و خط پایه را کنترل کند تا یک ست ایجاد کند و 6-4 و 3-1 پیش بیفتد.

اما پائولینی، یک بیس لاینر کوچک خوش دست با یک پیشروی بد و یک قلب بزرگ، مبارزه کرد. کالینسکایا خونسردی خود را حفظ کرد حتی زمانی که کنترل خود را به دست آورد و کوارتر سوم را با برتری 5-4 به پایان رساند. در حالی که کالینسکایا به وضوح تحت فشار خفه شد، سرویس و اعصاب خود را در یک بازی پر از خطا از دست داد، پائولینی به خاطر سرسختی ذهنی‌اش پاداش گرفت و در چهار بازی پایانی به پیروزی رسید.

در همین حال، کارن خاچانوف با وجود یک چالش بسیار سخت از سوی جاکوب منسیک 18 ساله، با پیروزی 7-6 (12)، 6-4 در مسابقات اوپن قطر، ششمین عنوان ATP خود را به دست آورد.

کارن خاچانوف پس از قهرمانی در اوپن قطر، جام خود را می بوسد. عکس: کریم جعفر/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

منسیک قبل از مسابقات ATP 250 در دوحه هیچ یک از 50 بازیکن برتر را شکست نداده بود، اما تنها در این هفته او شماره 24 آلخاندرو داوودوویچ فوکینا، شماره 50 اندی موری و شماره 5 آندری روبلوف را شکست داد و سپس گائل بازیکن برتر را شکست داد. مونفیس به این موفقیت دست یافت. پایان. منسیک در طول هفته نشان داد که در همه بازی های میدانی بازیکن باهوشی است و مشخص است که تمام ابزارهای لازم برای ادامه صعود در رده بندی را در اختیار دارد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

با این حال، این تجربه خاچانوف و سرویس های برتر در لحظات حساس بود که در ست اول ماراتن پیروز شد. هر دو بازیکن قبل از اینکه خاچانوف تای بریک بزند، چهار ست پوینت به دست آوردند. بازیکن 27 ساله روسی با تضمین ست اول، حرکت خود را با بریک سرویس زودهنگام حفظ کرد و ست های متوالی را برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *