فوتبال
یوفا: VAR در لیگ قهرمانان زنان به دلیل “مشکلات لجستیکی” نیست |  لیگ قهرمانان زنان

یوفا: VAR در لیگ قهرمانان زنان به دلیل “مشکلات لجستیکی” نیست | لیگ قهرمانان زنان

پس از درخواست‌ها برای استفاده گسترده‌تر از VAR پس از تساوی 2-2 چلسی مقابل رئال مادرید که با اشتباهات داوری خدشه‌دار شد، یوفا تاکید کرده است که «چالش‌های فنی، عملیاتی و لجستیکی قابل‌توجهی» برای اجرای VAR در تمام مسابقات لیگ قهرمانان زنان وجود دارد.

اما هیز، سرمربی چلسی گفت که “دو تصمیم مهم” باعث شد تیمش “پیروزی 3-1” را از دست بدهد که او آن را “شرم آور” توصیف کرد.

اولین باری که هیز دید تیمش یک پنالتی ناعادلانه دریافت کرد، زمانی بود که جسی فلمینگ بازیکن چلسی در خارج از محوطه جریمه روی آتنه دل کاستیو خطا کرد. این خطا بازی را 2-2 کرد. بعداً در دقیقه 95، فریدا کلارلوند، داور مسابقه، به دلیل آفساید، اجازه نداد نیمه چارلز در برابر سم کر صاحب موقعیت برد شود، حتی اگر بازیکن استرالیایی در بازی دخالتی نداشته باشد.

اما هیز: چلسی در بازی لیگ قهرمانان مقابل رئال مادرید دزدی شد – ویدئو

سخنگوی یوفا از پرسیدن اینکه آیا تیم داوری اخراج می شود یا با آنها صحبت خواهد شد، امتناع کرد، اما گفت که همه مسابقات و داوران به طور معمول پس از هر مسابقه ارزیابی می شوند. سخنگوی یوفا همچنین گفت که یوفا قصد دارد در نهایت VAR را برای تمام مسابقات لیگ قهرمانان زنان معرفی کند، نه فقط برای مراحل پایانی که در حال حاضر وجود دارد، اما هنوز این امکان وجود ندارد.

یوفا در بیانیه ای اعلام کرد: «اجرای VAR در رقابت های اروپایی چالش های فنی، عملیاتی و لجستیکی قابل توجهی را به همراه دارد. برای غلبه بر این چالش‌ها، یوفا برنامه‌ای مرحله‌ای برای معرفی VAR در اکثر مسابقات ایجاد کرده است که از مسابقات باشگاهی و تیم ملی مردان و زنان شروع می‌شود.»

در این بیانیه آمده است: یوفا قصد دارد سال آینده VAR را در فینال لیگ ملت های زنان یوفا اجرا کند و به طور مستمر امکان استفاده از VAR را در مسابقات یا مراحلی از مسابقات که تاکنون اجرا نشده است، ارزیابی خواهد کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در حالی که هزینه VAR و عدم درآمد حاصل از بازی‌های زنان تا حدی پشت رویکرد یوفا است، اما می‌دانیم که هیئت حاکمه فوتبال اروپا نیز معتقد است که هنوز مقامات کافی با کیفیت کافی برای اجرای این سیستم را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *