بسکتبال
یونان با بازگشت دیرهنگام مقابل نیوزلند مقاومت می کند

یونان با بازگشت دیرهنگام مقابل نیوزلند مقاومت می کند


ارسال شده توسط Aris Barkas / [email protected]

مانیل، فیلیپین – تیم ملی یونان با وجود مشکلاتی که در نیمه اول داشت، با شکست 83 بر 74 نیوزیلند راه بازگشت به بازی را پیدا کرد و بدین ترتیب دور دوم را که در آن به مصاف لیتوانی و مونته نگرو می رود، قطعی کرد.

یکی از قهرمانان هلنی شب، یوانیس پاپپترو با 27 امتیاز و 6 ریباند با گل میدانی 8/15 و 4/7 پرتاب سه امتیازی خود، رهبر امتیاز تیمش شد. جیانولیس لارنتزاکیس الهام بخش این بازگشت بود و با 20 امتیاز و 7 بر 7 در خط آمار خود به پایان رسید.

ما متوجه این موضوع شدیم زمانی که در مورد ساخت یک درپوش با خلق عمودی آنها در منطقه نقاشی شده در نیمه دوم صحبت کردیم و نتیجه از نظر بهره وری آشکار بود. ما چالش‌هایی را پشت سر گذاشته‌ایم، و فکر کردن درست به آن کار آسانی نیست. این یک برد بزرگ است.»دیمیتریس ایتودیس در نشست خبری پس از بازی گفت: ما برای رویارویی با چنین تیم های مهمی هیجان زده هستیم.او همچنین گفت که مقابل لیتوانی و مونته نگرو بازی خواهد کرد.

ما شخصیت تیم را نشان دادیم و وقتی نماینده چنین کشوری هستید باید آن را نشان دهید.توماس والکوپ آن را اضافه کرد. “ما هر روز بهتر می‌شویم. این نوع بازی‌ها هستند که به شما کمک می‌کنند در هنگام مواجهه با چالش‌ها بهتر شوید. اگر هر بازی را با 40 امتیاز برنده شوید، بهتر نمی‌شوید.”بازیساز المپیاکوس درباره رشد یونان افزود.

شی ایلی برای سیاه‌های بلند 27 امتیاز (8/16 FG، 8/9 FT)، 5 ریباند و 8 پاس منجر به گل به دست آورد. فین دلانی با 10 امتیاز و 14 ریباند دابل دابل به دست آورد، در حالی که کاپیتان تیم روبن ته رنگی که قبل از اطلاعیه هاکا معروف را هدایت می کرد، بازی را با 19 امتیاز و 5 ریباند به پایان رساند.

ما در جام جهانی گذشته در مورد این اتفاق صحبت کردیم و در نهایت در وضعیت بسیار مشابهی قرار گرفتیم.پرو کامرون سرمربی قدبلند سیاه پوستان در کنفرانس خبری پس از بازی اظهار نظر کرد. آنها در نیمه دوم انرژی بیشتری دارند. ما در حال حاضر چیزی برای بازی داریم.جردن نگاتای آن را اضافه کرد.

از کوارتر اول مسابقه یک دگ فایت وجود داشت و نیوزلند با شوت 36 درصدی 20-15 پیش افتاد. یونان در آن زمان با FG 32 درصد حتی بدتر بود. وقت دوم با شوت “T” دیمیتریس ایتودیس، مربی یونانی و یک گل سخت از زمین شی ایلی آغاز شد و نیوزلند با اختلاف هشت امتیازی (23-15) پیش افتاد و یونان را مجبور به تایم اوت زودهنگام کرد.

با برتری 13 امتیازی نیوزلند (33 بر 20) و ایلی که دوباره سه امتیاز را به دست آورد، چیزی تغییر نکرد. سیاهپوستان دراز آخرین ضربه خود را با یک پرتاب سه امتیازی 7 بر 14 انجام دادند در حالی که یونان به سختی توانست در نیمه دوم با نتیجه 43 بر 32 به ثمر برسد، ایلی 11، روبن ته رنگی 15 و یوانیس پاپپترو 12 امتیازی.

یونان در کوارتر سوم به شدت تدافعی نیوزلند را گرفت و پس از 6 دقیقه بازی، پرتاب سه امتیازی پاپاپترو با چنگ و دندان نتیجه را به بازی یک امتیازی (51-50) رساند. دگ فایت ادامه یافت و نیوزلند در پایان کوارتر سوم 54 بر 50 پیش افتاد.

با این حال، پس از لای آپ آکروباتیک جیانولیس لارنتزاکیس، امتیاز 54 مساوی شد و لارنزاکیس بار دیگر با یک پرتاب سه امتیازی اولین برتری یونان را در این بازی به ارمغان آورد. پاپپترو یک گل دیگر به ثمر رساند و یونان به یکباره بازی پایانی را با دوندگی 9-0 (59-54) آغاز کرد. در ادامه ملی پوشان دیمیتریس ایتودیس با 12 امتیاز (61-73) در فاصله 3:49 دقیقه به بالاترین امتیاز این دیدار رسیدند.

نیوزلند با شکست در این مسابقه فرصت حضور در بازی های المپیک 2024 پاریس را نیز از دست داد. زیرا استرالیا حداقل پس از رسیدن به دور دوم جایگاه اول و تنها را در اقیانوسیه خواهد داشت. سیاه‌پوستان قد بلند اکنون در تیم‌هایی از رده‌های 16 تا 32 بازی خواهند کرد تا در بالاترین رتبه ممکن قرار بگیرند.

اعتبار عکس: جام جهانی فیبا 2023

آخرین اخبار دنیای بسکتبال را بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *