بسکتبال
AEK با پیروزی در Szczecin به 3-0 پیشرفت کرد

AEK با پیروزی در Szczecin به 3-0 پیشرفت کرد


توسط تیم Eurohoops/ [email protected]

AEK Betsson BC برای اولین بار پس از فصل 2020/21 با هدف کسب سومین پیروزی متوالی در افتتاحیه لیگ قهرمانان بسکتبال به لهستان سفر کرد و دقیقاً به آن دست یافت.

تیم خوان پلازا به رهبری شاسون رندل و جاستین تیلمن، رکورد کامل خود را با نتیجه 77 بر 0 در خارج از خانه شکست داد و با شکست 77 بر 0 در خارج از خانه، تیم لهستانی را دومین شکست خود در این فصل کرد.

رندل بازی را با 18 امتیاز و امتیاز 23 به عنوان بهترین گلزن به پایان رساند، در حالی که تیلمن 17 امتیاز و 8 ریباند به دست آورد.

بن مک‌لمور با 14 امتیاز و 4 ریباند بهترین بازی خود را تا به امروز در BCL انجام داد، در حالی که جردن مک‌ری با 13 امتیاز در این پیروزی سهیم بود.

تونی مایر یک افتتاحیه عالی برای شچین داشت و تنها در پنج دقیقه 11 امتیاز به دست آورد، اما بازی را با 18 امتیاز به پایان رساند. زک کاتبرتسون تنها یک ریباند با دابل دابل فاصله داشت و با 16 امتیاز در مقایسه با امتیاز 23 راندل در بازی مساوی بود. آندری مازورچاک با 11 امتیاز آنها را دنبال کرد.

تیم لهستان در اولین بازی خود در BCL بدون مبارزه عقب نشینی نکرد. آنها حتی یک بازی قدرتمند 17-10 داشتند، اما AEK سپس با یک بازی 9-2 کنترل را در دست گرفت تا نتیجه 10 دقیقه بعد به تساوی برسد. تا نیمه اول بارها دست به دست شد اما در نهایت تیم میهمان قبل از نیمه به برتری 36 بر 40 رسید. یونانی ها پس از بازگشت به زمین همین نگرش را حفظ کردند و پیش از زمان تعیین کننده به برتری دو رقمی دست یافتند. تیم میزبان در آخرین لحظات بازی توانست به پنج امتیاز نزدیک شود اما آئک با قاطعیت ادامه داد و در پایان به شایستگی پیروزی را قطعی کرد.

باشگاه آتن با حداکثر امتیاز در صدر گروه D قرار دارد و رکورد 1-2 را با شچین، ساساری و لودویگزبورگ به اشتراک گذاشته است. در دور چهارم، آئک میزبان تیم لهستان خواهد بود و ساساری در خانه خود به مصاف تیم آلمان خواهد رفت (11/22).

نشست خبری بعد از بازی

عکس: fiba.basketball

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *