فوتبال
Afcon خلاصه: ان-نسیری در هدف با کاهش پیروزی مراکش مقابل تانزانیا |  جام ملت های آفریقا 2023

Afcon خلاصه: ان-نسیری در هدف با کاهش پیروزی مراکش مقابل تانزانیا | جام ملت های آفریقا 2023

در افتتاحیه یک طرفه جام ملت‌های آفریقا، مراکش با گل‌های رومن سائیس، عضدین اوناهی و یوسف ان‌سیری با نتیجه 3 بر صفر تانزانیا را شکست داد.

سایس مدافع سابق ولوز در نیمه اول گلزنی کرد اما علیرغم تسلط کامل، مراکش باید منتظر می ماند تا تعداد آنها به 10 نفر کاهش یابد و در اواخر نیمه دوم تانزانیایی ها را به پایان برساند.

مراکش می تواند به بازیکنانی مانند اشرف حکیمی، مدافع پاری سن ژرمن و سفیان امرابات، هافبک منچستریونایتد ببالد، در حالی که تانزانیا در حمله با تارین آلاراخیا از ولدستون شروع کرد. تفاوت رده بندی بین نیمه نهایی جام جهانی و بازنده هایی که نتوانستند در هیچ مسابقه ای در افکون پیروز شوند به وضوح مشهود بود، اما مراکش تا دقیقه 30 نتوانست راهی برای خروج از این رقابت ها پیدا کند.

خطای ابراهیم حمد روی وینگر حکیم زیچ که به صورت قرضی از چلسی به گالاتاسرای منتقل شد، این فرصت را به او داد تا اولین ضربه این دیدار را به ثمر برساند. ضربه آزاد شدید زیچ توسط آیشی مانولا، دروازه بان تانزانیا به بیرون رفت، اما سائیس ریباند را دفع کرد.

زیچ که در سمت راست نفوذ فزاینده‌ای پیدا می‌کرد، پس از آن در یک سانتر کرید کرد و ان‌سیری، مانولا را از فاصله نزدیک وادار به دفع خوب کرد. با نزدیک شدن به نیمه، عبدالصمد عزلزولی از زاویه ای بسته توپ زد و تانزانیا به نوعی توانست تنها با یک برتری به نیمه دوم برسد.

تانزانیا با چند چالش فیزیکی به شانس خود فشار می آورد و کارت زرد دوم قابل پیش بینی، بازی Novatus Miroshi را در دقیقه 20 به پایان می رساند. سپس مراکش برتری خود را دو برابر کرد و اوناهی با امین عدلی تعویضی بازی یک – دو را انجام داد و سپس از مانولا گذشت.

دقایقی بعد، اوناهی از کنار ان-نیسیری مهاجم سویا گذشت تا در جایگاه سوم قرار بگیرد و شیرهای اطلس را با پیروزی آغاز کند.

در همین حال، انتظار می رود آندره اونانا پس از بازگشت به تمرینات روز چهارشنبه با این تیم، در ترکیب کامرون برای بازی روز جمعه در گروه جام ملت های آفریقا مقابل سنگال قهرمان قرار گیرد.

آندره اونانا پس از از دست دادن بازی افتتاحیه خود مقابل گینه به تمرینات کامرون بازگشت. عکس: تایر السودانی/ رویترز

این دروازه بان روز دوشنبه پس از اینکه اجازه ماند در منچستریونایتد و بازی در تساوی 2-2 یکشنبه مقابل تاتنهام، بازی افتتاحیه کامرون در ساحل عاج را از دست داد. او یک شبه بعد از بازی در اولدترافورد به غرب آفریقا پرواز کرد اما تنها چند ساعت قبل از شروع بازی گروه C مقابل گینه که کامرون از پشت به تساوی 1-1 رسید، به آنجا رسید.

تصمیم این بازیکن 27 ساله برای انصراف از حضور در بازی افتتاحیه این تورنمنت باعث ایجاد جنجال در بین هواداران کامرون شد. اونانا در مصاحبه ای پس از ورودش به ساحل عاج، به خبرنگاران در مورد کشمکش بین باشگاه و کشور، به ویژه این واقعیت که بازیکنان بین المللی آفریقایی مجبور شدند باشگاه های اروپایی خود را در اواسط فصل ترک کنند تا در جام ملت ها شرکت کنند، به خبرنگاران گفت.

او گفت: “این مثل انتخاب بین مادر و پدرم است، اما کشور من در اولویت است، به همین دلیل من اینجا هستم.” «اجازه دهید مردم همچنان از من انتقاد کنند. من به این عادت دارم او گفت: «من کاری را انجام می دهم که به نفع کشورم است.

اونانا از زمان پیوستن به این تیم به عنوان یک بازیکن نوجوان در آژاکس، سابقه بازی شطرنجی با کامرون داشته است. او دعوت به فینال جام ملت‌های 2017 را که کامرون برنده شد، رد کرد و پس از مشاجره با مربی ریگوبرت سانگ در آخرین جام جهانی قطر به خانه فرستاده شد. تکه تکه

این داستان با گزارش آخرین بازی روز چهارشنبه جام ملت های آفریقا، DR کنگو – زامبیا به روز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *