Afcon خلاصه: سنگال برنده با پیشرفت چالش هیجان انگیز کامرون | جام ملت های آفریقا 2023

کامرون او در مراحل پایانی با دو گل پاسخ داد گامبیا آنها در فینال جام ملت های آفریقا یک بازی هیجان انگیز را 3-2 بردند و دقایقی قبل از حذف از گروه C صعود کردند.

کریستوفر وو، مدافع تیم در وقت‌های اضافه، یک برنده دراماتیک به ثمر رساند تا شیرهای رام نشدنی را به جایگاه دوم گروه پس از سنگال برساند. در حالی که آنها در گل های زده شده از گینه جلوتر بودند، گامبیا پس از سومین شکست متوالی خود حذف شد.

کامرون که با نتیجه 2-1 عقب بود و تنها پنج دقیقه باقی مانده بود، مجبور شد برای زنده نگه داشتن امیدهای خود در یک بازی مملو از حملات بی امان و اقدامات انتها به پایان بازگردد.

وو در یک چالش جذاب در دقیقه اول وقت اضافه، با ضربه سر به کرنر به خانه رفت و هر پنج گل در نیمه دوم پر جنب و جوش به ثمر رسید.

گامبیا علیرغم اینکه 80 پله از رقبای مورد تحسین خود در رده بندی فیفا فاصله داشت، در نیمه اول تسلط داشت، اما کامرون پس از استراحت با ژرژ کوین نکودو که در دقیقه 50 به تیر افقی ضربه زد و سپس دروازه افتتاحیه را به ثمر رساند، به شدت جلو آمد. شش دقیقه بعد برای کارل توکو اکامبی.

توکو اکامبی، 31 ساله، یکی از اعضای تیم کامرون بود که در جام ملت‌ها در سال 2017 قهرمان شد و تجربه خود را در پاس بلند نشان داد.

با این حال، حمله ناگهانی گامبیا خط دفاع کامرون را ناآرام کرد و تعجبی نداشت که ابلی جالو در دقیقه 72 با یک ضربه والی هوشمندانه به سمت محوطه جریمه بازی را به تساوی کشاند.

آلیو فادرا می‌توانست گامبیا را به زودی پیش بیاندازد، اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت. اما آنها در دقیقه 85 توسط تعویضی Ebrima Colley که یک ضربه محکم پس از یک پاس هوشمندانه یک و دو توسط Assan Ceesay شلیک کرد، پیش افتادند.

کامرون باید در زمان باقی مانده دو گل به ثمر برساند و جیمز گومز در حالی که توپ را به سمت دروازه خود می کشید و سعی می کرد توپ را دفع کند، به تساوی رسید. وو سپس با یک پایان خیره کننده برنده را از آن خود کرد تا روز شنبه در ابیجان با نیجریه در مرحله یک شانزدهم نهایی بازی کند.

کامرون پس از شکست آندره اونانا که در بازی قبلی خود 3-1 مقابل سنگال شکست خورده بود، فابریس اوندوآ را به دروازه بازگرداند، و اگرچه او در ابتدا مطمئن به نظر نمی رسید، اما چندین ایستگاه کلیدی برای حفظ گامبیا انجام داد.

عبدالله سک و ایلیمان ندایی در نیمه دوم گلزنی کردند تا مدافع عنوان قهرمانی شوند سنگال اصابت گینه سه برد در گروه C با نتیجه 2-0 در یاموسوکرو به دست آمد و هر دو تیم به مرحله یک شانزدهم نهایی صعود کردند.

برخلاف آنچه تاکنون در ساحل عاج دیده‌ایم، این یک بازی با چند موقعیت واضح بود و هیچ یک از طرفین بیش از حد متعهد به حمله نبودند. تعجبی نداشت که گل اول از روی ضربات ایستگاهی قبل از اینکه ندایه به پایان برسد، به ثمر رسید.

سنگال با 9 امتیاز صدرنشین شد و کامرون با 4 امتیاز از گینه بالاتر بود. دومی نیز به عنوان یکی از بهترین تیم های سوم صعود خواهد کرد.

سنگال، فینالیست دو سال گذشته و برنده در سال 2021، آلیو سیسه سرمربی تیم را بعد از اینکه شب را به دلیل عفونت در بیمارستان پس از پیروزی مقابل کامرون در بازی قبلی خود سپری کرد، به نیمکت بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *