تنیس
Coco Gauff عشق را احساس می کند و در افتتاحیه فینال WTA از Ons Jabeur عبور می کند |  فینال WTA

Coco Gauff عشق را احساس می کند و در افتتاحیه فینال WTA از Ons Jabeur عبور می کند | فینال WTA

کوکو گاوف روز دوشنبه در فینال WTA در کانکون مکزیک شروعی غالب داشت و با نتیجه 6-0 و 6-1 اونس جابور را شکست داد.

این بازیکن 19 ساله تنها به 57 دقیقه زمان نیاز داشت تا بتواند مقابل حریف تونسی خود پیروز شود. سومین رده بومی فلوریدا پس از 14 سال پیش کارولین وزنیاکی، اولین نوجوانی بود که در یک مسابقه انفرادی در فینال پایان فصل پیروز شد. سال گذشته، گاوف هر سه مسابقه انفرادی خود را در فینال WTA در فورت ورث تگزاس شکست داد.

گاوف می خواهد فصل را پس از کسب اولین عنوان گرند اسلم حرفه ای خود در مسابقات آزاد آمریکا به پایان برساند. جابر امسال به فینال ویمبلدون رسید اما علیرغم رسیدن به سه فینال، عنوان مهمی ندارد.

این دیدار افتتاحیه برای هر دو بازیکن در گروه چتومال بود. دو بازیکن دیگر این گروه نیز اولین بازی خود را روز دوشنبه انجام دادند و ایگا سویاتک لهستانی رتبه دوم، مارکتا وندروسوا چک رده هفتم را با نتیجه 7-6 (3) و 6-0 شکست داد.

در مرحله افتتاحیه این مسابقات دو گروه چهار نفره در دورهای جداگانه به مصاف هم خواهند رفت. دو بازیکن برتر هر گروه روز شنبه به مرحله نیمه نهایی راه می یابند، در حالی که برندگان روز شنبه برای قهرمانی روز یکشنبه به رقابت خواهند پرداخت.

رهبران گروه Chetumal در روز چهارشنبه زمانی که Gauff به مصاف Swiatek می رود با یکدیگر روبرو خواهند شد.

گاوف هر سه امتیاز بریک را که در مقابل جابور با آن روبرو شد ذخیره کرد – که همه آنها در ست پایانی به دست آمد – و همچنین 5 موقعیت از 8 فرصت بریک را تبدیل به گل کرد.

گاوف گفت: “Ons بازیکن بزرگی است، بنابراین با وجود اینکه به نظر نمی رسید، در طول بازی واقعاً احساس تعادل می کردم.” اما من خوشحالم که بالاخره در این رویداد برنده شدم. گاهی اوقات شما در چند بازی پیروز می شوید و یک تاخیر باران وجود دارد و می توان مسابقه را کاملاً وارونه کرد. اما من موفق شدم در تمام مدت ثابت بمانم.

من دیروز پیشنهاد ازدواج دریافت کردم، بنابراین عشق را اینجا در کانکون احساس می کنم. “راستش، من امروز انتظار اینقدر حمایت را نداشتم… من از شما قدردانی می کنم و امیدوارم بتوانیم با پیشرفت هفته افراد بیشتری را جذب کنیم.”

پیش از این، سویاتک موفق شده بود با ریکاوری از شکست 5-2 در ست اول، بر وندروسوا غلبه کند. لهستانی با پیروزی در چهار مسابقه متوالی به سرویس بازگشت، سپس در تساوی 3-3 عقب نشینی کرد و چهار امتیاز پایانی را از آن خود کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

سویاتک گفت: “راستش را بخواهید، حتی در نیمه اول بازی، احساس نمی کردم که بد بازی می کنم.” “احساس می‌کردم در آخرین پرتاب‌های رالی اشتباه می‌کردم. البته احساس می‌کردم جای پیشرفت وجود دارد، اما نیازی به تغییر زیاد نداشتم. بنابراین فقط می‌خواستم دقیق‌تر و محکم‌تر باشم… نمی خواستم ریسک بازی کنم.”

ایگا سویتک لهستانی در دومین روز فینال WTA به مصاف مارکتا وندروسوا از جمهوری چک می رود. عکس: رابرت پرانج/گتی ایماژ

وندروسوا در ست دوم از هم پاشید و تنها یک برتری و 13 خطای اجباری ایجاد کرد. وندروسوا گفت: “من 5-2 پیش بودم و او بهتر بازی کرد.” او بعد از آن فرصت زیادی به من نداد. او در ست دوم واقعا عالی بازی می کرد. کار زیادی برای انجام دادن وجود نداشت.”

گروه باکالار از روز سه شنبه دوباره فعال خواهد شد. آرینا سابالنکا از بلاروس در این مسابقه به مصاف جسیکا پگولا رتبه پنجم آمریکایی می رود که در آن بازیکنانی که در اولین بازی خود پیروز شده اند به مصاف هم می روند و النا ریباکینا رتبه چهارم از قزاقستان به مصاف ماریا ساکاری از یونان رتبه هشتم می رود. -لیست بازیکنانی که بازکننده را رها کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *