LIV Golf برای حفظ امتیاز بازیکنان در رده بندی جهانی شکست را پذیرفت | گلف

پس از اینکه گرگ نورمن به بازیکنان اطلاع داد که یک روند تقریباً دو ساله به پایان رسیده است، LIV Golf در تلاش خود برای به رسمیت شناختن رنکینگ جهانی شکست را پذیرفت.

LIV از تابستان 2022، زمانی که بازیکنان بزرگ شروع به جذب از تورهای جهانی PGA و DP به مسیرهای تحت حمایت عربستان سعودی کردند، با رتبه‌بندی رسمی جهانی گلف در حال مذاکره است. OWGR، که هیئت مدیره آن شامل چهار قهرمانی بزرگ است، به طور مداوم استدلال کرده است که قالب LIV معیارهای اعطای امتیاز را ندارد. مسابقات LIV دارای 54 حفره هستند، بدون بریدگی هستند و بازیکنان زیادی در آن حضور دارند که به جای واجد شرایط بودن برای تور، به طور موثر توسط تور خریداری می شوند.

گلف بازان برجسته ای مانند داستین جانسون، بروکس کوپکا، کامرون اسمیت و سرجیو گارسیا به همین دلیل به سرعت در رتبه بندی سقوط کردند و تنها راه برای جمع آوری امتیاز، مشارکت سنگین بود.

نورمن، کمیسر LIV در یادداشتی به بازیکنان گفت: «ما تلاش‌های قابل توجهی برای مبارزه برای شما انجام داده‌ایم و اطمینان حاصل کنیم که دستاوردهای شما در سیستم رتبه‌بندی فعلی شناسایی می‌شوند. متأسفانه، OWGR تمایل کمی برای همکاری موثر با ما نشان داده است.

نورمن افزود: “این تصمیمی نیست که ما ساده گرفته ایم. پس از گذراندن 18 ماه گذشته در گفتگوی تقریباً مداوم با اعضای مختلف کمیته فنی و هیئت مدیره OWGR، برای ما روشن است که LIV به عنوان یک لیگ و بهترین راه برای پیشرفت شما به عنوان گلف بازان LIV از طریق سیستم رتبه بندی فعلی انجام نمی شود.”

بسیاری از افراد حاضر در صحنه LIV مدام استدلال کرده اند که رتبه بندی جهانی به دلیل عدم شناسایی تورهایشان منسوخ شده است. نورمن همیشه کاملاً مطمئن بود که LIV در این مبارزه پیروز خواهد شد و این بدان معناست که وضعیت فعلی استرالیایی را تا حدودی شرمنده خواهد کرد. رتبه بندی جهانی در معیارهای صلاحیت برای رشته های اصلی نقش دارد، به همین دلیل است که گلف بازان LIV برای رسیدن به آنها بسیار مشتاق بودند. اکنون LIV احتمالا رویکرد خود را با تلاش برای کسب معافیت های عمده از طریق رتبه بندی شایستگی خود تغییر خواهد داد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

پیتر داوسون، رئیس اجرایی OWGR، قبلا از موضع خود دفاع کرده است. مدیر کل سابق تحقیق و توسعه گفت: ما با آنها در جنگ نیستیم. «این تصمیم برای ناتوان ساختن آنها سیاسی نیست. کاملا فنی است. بازیکنان LIV به اندازه کافی خوب هستند که واجد شرایط باشند. “آنها در قالبی بازی نمی کنند که بتواند با 24 تور دیگر و هزاران بازیکنی که سعی در رقابت در آن تورها دارند رتبه یکسانی داشته باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *