LIV Golf پیشنهاد برای به دست آوردن امتیازات رتبه بندی جهانی را در تصمیم OWGR به اتفاق آرا از دست می دهد | سری گلف LIV

پیشنهاد LIV Golf برای کسب امتیاز رتبه برای بازیکنان خود به اتفاق آرا توسط رتبه‌بندی رسمی جهانی گلف (OWGR) به دلیل نگرانی‌ها در مورد فرمت مدار مورد حمایت عربستان سعودی رد شده است.

پیتر داوسون، رئیس OWGR، در نامه‌ای به گرگ نورمن، مدیر اجرایی LIV Golf و گری دیویدسون، گفت: «در حال حاضر» LIV Golf به عنوان یک تور گلف مناسب در اروپا شناخته نمی‌شود. سیستم OWGR.

LIV Golf که در فهرست قهرمانان اصلی فیل میکلسون، بروکس کوپکا و کامرون اسمیت قرار دارد، گفت که تصمیم OWGR به این معنی است که سازمان دیگر نمی تواند به هدف خود برای رتبه بندی بهترین بازیکنان جهان دست یابد.

LIV Golf در بیانیه ای گفت: “گلف حرفه ای دیگر یک سیستم امتیازدهی و رتبه بندی واقعی یا جهانی ندارد.”

فقدان اعتماد یا شفافیت هیچ سودی برای هواداران یا بازیکنان ندارد مگر اینکه بهترین عملکرد بازیکنان به رسمیت شناخته شود.

داوسون اضافه کرد که کمیته هیئت مدیره احساس می کند که فرمت مسابقات گلف LIV (54 سوراخ، رویدادهای بدون وقفه برای 48 بازیکن) یک مشکل است، اما می تواند از طریق “یک فرمول ریاضی مناسب” مدیریت شود.

هیئت مدیره تصمیمی در مورد اینکه این آیین نامه چه کاری انجام دهد یا نکند، نگرفته است. اما “نقایص حل نشده” دیگری وجود دارد که مقایسه عملکرد با بازیکنانی را که در رویدادهای فعلی تور OWGR رقابت می کنند بسیار دشوار می کند.

بر اساس این نامه، بزرگترین نگرانی، دسترسی محدود بازیکنان به LIV Golf است که همان 48 بازیکن را در تمام فصل بدون مصدومیت وارد میدان کرده است.

این نامه همچنین نشان داد که LIV در ماه ژوئیه به OWGR اطلاع داده بود که 14 بازیکن فصل آینده بدون توجه به عملکردشان دعوت خواهند شد. این بیش از دو برابر تعداد مقامات LIV در ابتدا به OWGR بود.

داوسون نوشت: «به عبارت ساده، کمیته هیئت مدیره معتقد نیست که برگزاری یک تور به این شیوه عمدتاً بسته برای هزاران بازیکنی که هر روز تلاش می‌کنند در مسابقات واجد شرایط OWGR برگزار شود، منصفانه است.

او گفت که کمیته همچنان نگران عواقب برگزاری مسابقات انفرادی و تیمی به طور همزمان است و اقدامات و نظرات منتسب به سباستین مونوز را در طول یک تورنمنت در ماه آوریل مشخص کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

Koepka با یک شوت روی سوراخ آخر مونوز را رهبری کرد و هر دوی آنها در فاصله 12 فوتی برای پرنده بودند. توپ کوئپکا قبل از مونوز چهار فوت خارج از جام قرار گرفت و به یک پرنده نیاز داشت تا بتواند در مرحله پلی آف حضور پیدا کند، اما تیم او با ضربه ای واحد اسمش کوئپکا را رهبری کرد و توپ او را یک متر عقب انداخت و همتراز شد.

مونوز در آن زمان گفت: “عجیب است، زیرا می دانستم که ما یک اینینگ در تیم جلوتر هستیم، بنابراین نمی توانم یک اینینگ اضافی انجام دهم. می دانستم که نمی توانم خیلی تهاجمی باشم.” تیم را گرفت. این چیزی است که من به آن تساوی می گویم.”

LIV Golf برای به رسمیت شناخته شدن در رتبه بندی ها درخواست داده است، که نقش کلیدی در تصمیم گیری برای ورود به چهار رشته اصلی گلف در ژوئیه 2022 ایفا می کند و بازیکنان آن گفتند که حذف آنها “ارزش تاریخی” رتبه بندی را تضعیف می کند.

منتقدان می‌گویند LIV Golf که توسط صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی تامین مالی می‌شود، به منزله «حمام کردن ورزشی» توسط کشوری است که در بحبوحه انتقاد از سوابق حقوق بشری خود تلاش می‌کند وجهه خود را بهبود بخشد.

داوسون گفت OWGR از LIV دعوت می کند تا در صورت ایجاد هرگونه تغییری که بر مناطق عدم انطباق تأثیر می گذارد، درخواست خود را مجدداً ارسال کند.

او گفت: “تصمیم به رد محترمانه درخواست LIV در حال حاضر به این معنی نیست که از تلاش های شما برای نوآوری در گلف حرفه ای مردان جلوگیری کند و/یا باعث شود تغییراتی ایجاد کنید که ممکن است فکر نکنید به نفع تور و رویدادهای شما باشد.” فوق الذکر.

طبق وب‌سایت OWGR، تفکیک امتیازات رتبه‌بندی از مجموع رتبه‌بندی زمین‌های هر تورنمنت به دست می‌آید، با امتیازهایی که به بازیکنانی که بر اساس موقعیت پایانی خود در مسابقات انجام می‌دهند و یک رویداد را تکمیل می‌کنند، اعطا می‌شود.

در حالی که چهار رشته اصلی گلف به بازیکنان واجد شرایط گلف LIV اجازه رقابت می‌دهند، کسانی که به دلیل نتایج گذشته از مسابقات روبان آبی معاف می‌شوند ممکن است به دلیل عدم کسب امتیاز در رتبه‌بندی جهانی برای یک روز کنار گذاشته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *