PGA Tour قرارداد مشارکتی 3 میلیارد دلاری را برای پاداش دادن به بازیکنانی که در برابر LIV | مقاومت می کنند، اعلام کرد تور PGA

PGA Tour قراردادی 3 میلیارد دلاری (2.35 میلیارد پوندی) با کنسرسیومی به رهبری مالکان باشگاه لیورپول اعلام کرده است که به بازیکنانی مانند روری مک‌ایلروی و تایگر وودز که در برابر پیشنهادات LIV Golf مقاومت کرده‌اند، پاداش زیادی می‌دهد.

این معامله باعث می شود که عربستان سعودی در انتظار جایگاهی در جدول بالای گلف بماند. سرمایه‌گذاری بیشتر از سوی صندوق سرمایه‌گذاری عمومی، که تأمین مالی دور Rebel LIV را تأمین می‌کرد، مشروط به تأیید نظارتی است زیرا وزارت دادگستری ایالات متحده از نزدیک مبارزه قدرت گلف را زیر نظر دارد.

تور PGA، گروه تور اروپا و PIF ژوئن گذشته اعلام کردند که با یک توافق چارچوبی با LIV با هدف پایان دادن به جنگ داخلی گلف موافقت کرده اند. نتیجه، در حال حاضر، ایجاد PGA Tour Enterprises است، یک نهاد تجاری جدید که به بازیکنانی که در حال حاضر جزو پردرآمدترین بازیکنان این ورزش هستند، به 1.5 میلیارد دلار سرمایه دسترسی می‌دهد.

تور PGA به بازیکنان گفته است که بودجه بر اساس “دستاوردهای شغلی، دستاوردهای اخیر، مشارکت و خدمات آینده” خواهد بود. خبر خوب برای بازیکنان بزرگ PGA Tour مانند McIlroy و Woods.

این سرمایه‌گذاری خارجی توسط Strategic Sports Group، یک مجموعه متشکل از مالکان تیم‌های ورزشی مستقر در ایالات متحده به رهبری Fenway Sports Group، که پورتفولیوی آن شامل لیورپول است، انجام شد. جی موناهان، کمیسر تور PGA، مدیر عامل کسب و کار جدید، گفت: «امروز لحظه مهمی برای طرفداران تور PGA و گلف در سراسر جهان است. “با تبدیل اعضای PGA Tour به مالکان لیگ خود، سرمایه گذاری جمعی بازیکنان خود را در موفقیت تور PGA تقویت می کنیم.”

تا پیش از این، تور PGA به صورت غیرانتفاعی و بدون سرمایه خصوصی ارائه شده توسط SSG فعالیت می کرد.

پاتریک کانتلی، پیتر مالنتی، آدام اسکات، وب سیمپسون، جردن اسپیث و وودز، بازیکنان و مدیران PGA Tour در بیانیه‌ای مشترک گفتند: “ما مفتخر بودیم که از این همکاری تاریخی حمایت همگانی می‌کنیم. این به بازیکنان امروز و آینده کمک می‌کند تا به نفع سازمان‌هایشان باشند. هم از نظر مالی و هم از نظر استراتژیک.” ایجاد فرصت هایی برای آنها برای سرمایه گذاری بیشتر برای ما بسیار مهم بود.”

حرکت جان رام به LIV Golf به این معنی است که او عملاً از شرکت در تور PGA منع شده است. عکس: Ross Kinnaird/Getty Images

اما آنچه هنوز مشخص نیست جالب تر است زیرا درها را برای سرمایه گذاری های آینده عربستان باز می گذارد. تور PGA در بیانیه‌ای گفت: «این معامله امکان سرمایه‌گذاری مشترک آینده از صندوق سرمایه‌گذاری عمومی، مشروط به تمام تأییدیه‌های نظارتی لازم را فراهم می‌کند. در این بیانیه آمده است: “هر دو طرف در تلاش هستند تا به توافق نهایی برسند. SSG اجازه سرمایه گذاری توسط PIF را صادر کرده است، مشروط به بررسی و تاییدیه های نظارتی لازم.”

تا زمانی که این اتفاق نیفتد – و این روند نه ساده و نه سریع خواهد بود – گلف بازان در مدارهای PGA یا LIV در خطوط کاملاً متفاوت باقی خواهند ماند. LIV که سومین فصل خود را از جمعه در مکزیک آغاز می‌کند، در زمستان با امضای قرارداد قهرمان مسترز، جان رام و بازیکن اروپایی رایدر کاپ، تایرل هاتون، قدرت مالی خود را بیشتر تقویت کرد. شورشیان LIV عملاً از رقابت در تور PGA منع شدند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

جاستین توماس برنده دو دوره پیش از رویداد تور PGA این هفته در پبل بیچ، در مورد آرزوهای LIV تردید کرد. توماس به شجاعت کمیسر LIV گرگ نورمن اشاره کرد. توماس اصرار کرد: «آنها به چیزی که او گفت نزدیک نبودند. ماه‌ها به نظر می‌رسید که قرار است 10 یا 15 نفر را امضا کنند، اما این کار را نکردند.»

روز دوشنبه، کمیته فرعی دائمی تحقیقات سنای ایالات متحده نامه ای به یاسر الرمیان، فرماندار PIF نوشت و تاکید کرد که تحقیقات در مورد معامله گلف ادامه خواهد یافت. این موضوع در جلسات استماع سنا در تابستان گذشته مطرح شد، اما رومایان در برابر درخواست ها برای حضور در کمیته مقاومت کرد.

نامه این هفته به چندین شرکتی که از طرف PIF در ایالات متحده کار می کنند اشاره کرد. در نامه آمده است: «مشاوران PIF احتمالاً اطلاعات مربوط به این تحقیقات را دارند، و کمیته فرعی برای هر یک از مشاوران PIF احضاریه صادر کرده است تا این اطلاعات و سوابق مرتبط را به دست آورند.» “آنچه در اینجا بی سابقه است، تلاش های مکرر PIF برای ممانعت از تحقیقات این کمیته فرعی است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *