WTA بازیکنان شرکت کننده در نمایشگاه تنیس روسیه را جریمه نمی کند | تنیس

اتحادیه تنیس زنان (WTA) اعلام کرده است که تحریم‌هایی را علیه بازیکنانی که در نمایشگاهی در روسیه شرکت کرده‌اند، اعمال نخواهد کرد.

دومین دوره مسابقات غنائم پالمیرا شمالی غیروابسته به WTA از 1 تا 3 دسامبر در سن پترزبورگ برگزار خواهد شد و بازیکنانی از مسابقات WTA و ATP مردان در آن حضور خواهند داشت. این رویداد که توسط غول انرژی روسیه گازپروم حمایت می شود، در حالی برگزار می شود که جنگ روسیه با اوکراین ادامه دارد.

هیئت حاکمه تنیس بانوان گفت: این رویداد به WTA وابسته نیست و WTA از این رویداد حمایت نمی کند. بازیکنان به عنوان پیمانکاران مستقل در تور WTA شرکت می کنند و این فرصت را دارند که در طول فصل خارج از فصل به صلاحدید خود بدون جریمه در یک نمایشگاه شرکت کنند.

نمایندگان تور ATP مردان به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

بازیکنان شرکت کننده WTA عبارتند از: یولیا پوتینتسوا، بازیکن سابق یک چهارم نهایی اوپن فرانسه و ایالات متحده از قزاقستان، آناستازیا پوتاپووا، شماره 28 جهان روسیه و ورونیکا کودرمتوا، بازیکن سابق یک چهارم نهایی رولان گاروس، همچنین از روسیه.

به گزارش وب سایت این رویداد، بازیکنان ATP شامل کارن خاچانوف شماره 15 جهان از روسیه، روبرتو باوتیستا آگوت از اسپانیا و آدریان مانارینو از فرانسه هستند.

ویمبلدون بازیکنان روسیه و بلاروس را در سال 2022 محروم کرد و باعث شد تورها امتیازات خود را در آن سال از دست بدهند اما به آنها اجازه داد تا امسال به عنوان بی طرف بازگردند.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد که از زمان حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022، بیش از 10000 غیرنظامی در اوکراین کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *