بسکتبال
Zaccharie Risacher از JL Bourg به عنوان ستاره در حال ظهور یوروکاپ شناخته شد

Zaccharie Risacher از JL Bourg به عنوان ستاره در حال ظهور یوروکاپ شناخته شد


توسط تیم Eurohoops/ [email protected]

Zaccharie Risacher با Mincidelice JL Bourg en Bresse به فینال BKT EuroCup رسید و پس از این موفقیت جوایز فردی را دریافت کرد. همانطور که رسما اعلام شد، ریساچر به عنوان ستاره نوظهور یورو جام برای فصل 2023-24 انتخاب شد.

در سالی که استعدادهای جوان برجسته ای را در طول مسابقات به نمایش گذاشته است، سرمربیان ریساچر را به عنوان ستاره نوظهور این فصل معرفی کرده اند. جایزه ستاره نوظهور یوروکاپ برجسته ترین بازیکن این رقابت را که کمتر از 22 سال سن دارد در 1 ژوئیه در تابستان قبل از شروع فصل به رسمیت می شناسد.

ریساچر که در 8 آوریل 19 ساله می شود، دومین بازیکن جوانی شد که جایزه ستاره نوظهور یورو جام را برد. Dzanan Musa از Cedevita Zagreb دقیقاً یک ماه از Risacher کوچکتر بود که به عنوان ستاره نوظهور 2017-18 انتخاب شد. در رای گیری این فصل، نادر هیفی از بسکتبال پاریس دوم شد و خوان نونز از راتیوفارم اولم سوم شد.

ریساچر میانگین 11.7 امتیاز، 3.4 ریباند و 10.0 PIR را در کمتر از 24 دقیقه در هر شب به دست آورد و به بورگ کمک کرد تا برای اولین بار در تاریخ باشگاه به فینال یورو جام برسد. او در طول فصل معمولی، با زدن 32 شوت از 57 شوت (56.1٪) از مرکز شهر، تمام بازیکنان یورو جام را با درصد سه امتیاز رهبری کرد. ریساچر 20 گل یا بیشتر را چهار بار در طول فصل به ثمر رساند و 22 امتیاز در برابر 7bet-Lietkabelis Panevezys در دور 22 به ثمر رساند. اندازه، سرعت و ورزشکاری او به او این امکان را می‌داد که ایکس فاکتور بورگ باشد. او با حذف پرومتی اسلوبوژانسکه و بشیکتاش املاکجت استانبول به تیمش کمک کرد در گروه B با نتیجه 14 بر 4 اول شود و به فینال راه یابد.

پدر ریساچر، استفان، متولد مالاگا، اسپانیا، همچنین یک بسکتبالیست حرفه ای بود که با تیم های یونیکاخا مالاگا، المپیاکوس پیرئوس و پی اس جی ریسینگ عناوین داخلی را به دست آورد و با فرانسه در سیدنی 2000 مدال نقره المپیک را کسب کرد. ریساچر جوان با LDLC ASVEL بزرگ شد و اولین بازی ترکیش ایرلاینز خود را در یورولیگ با این تیم در فصل 2021-22 انجام داد. ریساچر که با ASVEL قهرمان لیگ فرانسه و جام رهبران فرانسه شد، اولین بازی خود را در یورو کاپ در این فصل با بورگ انجام داد.

ریساچر اولین بازیکن فرانسوی بود که جایزه ستاره نوظهور یورو جام را برد. اولک بالسروفسکی و بویان دوبلیویک دو بار برنده جایزه ستاره نوظهور یوروکاپ شدند. دوبلیویک این جایزه را با والنسیا در سال های 2013 و 2014 دریافت کرد، در حالی که بالسروفسکی در سال های 2022 و 2023 آن را دریافت کرد.

عکس: euroleaguebasketball.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *