گلف
فلیت وود و هوجگارد پیشنهادهای LIV به هاتون را برای تور شورشی رد کردند |  گلف

فلیت وود و هوجگارد پیشنهادهای LIV به هاتون را برای تور شورشی رد کردند | گلف

تامی فلیت‌وود و نیکولای هوجگارد پیشنهاد شرکت در فصل سوم LIV را رد کرده‌اند، زیرا مکان گلف شورشیان سعودی همچنان بی‌رحمانه به دنبال بزرگ‌ترین نام‌های این ورزش است. تیرل هاتون، سومین عضو تیم پیروز جام رایدر اروپا، نیز هدف تور جدایی‌طلب باقی مانده است.

سه نفری که در تور کلاسیک صحرای دبی این هفته در تور جهانی DP شرکت کردند، هیچ نشانه عمومی مبنی بر ترغیب آنها به LIV نشان ندادند، اما در اکوسیستم سنتی گلف ناراحتی شدیدی وجود دارد که تور تحت حمایت عربستان سعودی برگزار می شود. با پیشنهادهای رسمی به ارزش ده ها میلیون به ازای هر بازیکن بازگردید که رد کردن آنها سخت است.

اگر فلیت‌وود شکست بخورد، ضربه بزرگی به نهاد سنتی خواهد بود، زیرا او یکی از بزرگ‌ترین نام‌های گلف بریتانیا و دست راست روری مک‌ایلروی در قهرمانی جام رایدر اروپا در سال گذشته است.

فلیت وود در اوایل این هفته صحبت هایش را در مورد آینده خود محتاطانه نشان داد. مرد انگلیسی گفت: “من می خواهم به تلاش خود ادامه دهم تا بهترین گلف باز باشم.” «دنیای گلف هرجا که می‌رود و مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، شلیک‌های 75 و 76 به کسی کمک نمی‌کنند.

هر جا که دنیای گلف من و بازی‌ام را ببرد، به بازی می‌روم و به همان کارها ادامه می‌دهم. تمام تصمیمات من در چند سال گذشته بر اساس این بوده است که چگونه احساس می کنم می توانم بیشترین بهره را از بازی خود ببرم. همه این عدم قطعیت ها وجود دارد و شما می توانید در آن گرفتار شوید. افراد زیادی هستند که تصمیم می گیرند، اما گلف بازان این تصمیم ها را نمی گیرند. وظیفه من این است که به کار کردن ادامه دهم و پیشرفت کنم.»

جان رام در دسامبر به LIV نقل مکان کرد و در صورت ثبت نام در تور فلیت وود، هاتون و هوجگارد، یک سوم تیم اروپایی که سال گذشته آمریکا را در رم شکست دادند، تحت پرچم او بازی خواهند کرد. در چند روز گذشته، زمزمه‌هایی مبنی بر فرار چهره‌های ارشد باشگاه امارات به LIV رایج شده است.

نیکولای هوجگارد دومین شوت خود را روی سوراخ 10 در دبی انجام می دهد. عکس: دیوید کانن/گتی ایماژ

قرارداد LIV با قهرمان مسترز رام به عنوان یک بیانیه جدی از قصد در دور جدایی تلقی شد. علیرغم گفتگوهای در حال انجام برای دستیابی به همسویی بین تور PGA، تور جهانی DP و صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان (با سرمایه گذاری اضافی از گروه ورزشی Fenway)، مقامات LIV به طور مداوم تاکید کرده اند که تور آنها دائمی است. هدف قرار دادن هوجگارد به عنوان ستاره نوظهور ورزش، در کنار نام‌های بزرگ فلیت‌وود و هاتون، یکی دیگر از قدرت‌های آشکار سعودی‌ها است. کمپین جدید LIV از 2 فوریه در مکزیک آغاز می شود.

در دبی، کامرون یانگ با 64 امتیاز در دور دوم به صدر جدول صعود کرد. شماره 25 جهان با شرکت در Desert Classic برای اولین بار به میانگین 13 امتیاز رسید. اگر شوت نهم او در شلیک هجدهمش بود، اوضاع برای نیویورکر بهتر بود. او سه امتیاز از اندی سالیوان و آدریان مرونک جلوتر است.

یانگ گفت: «دسترسی من شگفت‌انگیز بود. من در راند اول چند توپ بلند زدم، سپس امروز چند توپ دیگر که واجد شرایط حضور در مسابقات نشدند. زدن پا.» وقتی به بالا نگاه می کنید، درست وسط می روند. خیلی اتفاق نمی افتد که یکسری از اینها در یک تور وجود داشته باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *